באיזה גיל ילד צריך להיכנס למעון?

באיזה גיל מומחים ממליצים לילדכם להיכנס לגן
באיזה גיל מומחים ממליצים לילדכם להיכנס לגן?
באיזה גיל מומחים ממליצים לילדכם להיכנס לגן? ומהן הסיבות לעיכוב החלטה זו? תגלה!

שאלה שעולה במוקדם או במאוחר במשרד רופא הילדים, במיוחד כששני ההורים עובדים, היא באיזה גיל ממליצים מומחים לילדים להיכנס למעון.

אבל האם יש איזשהו הסכמה על זה? להלן, נספר לכם על כך.

אילו אפשרויות קיימות לטיפול בילדים בזמן שהוריהם עובדים?

תלוי את מי שואלים, התשובות יהיו שונות.

באירופה, למשל, חופשת הלידה היא רק 12 שבועות. לכן, נפוץ שהורים רבים בוחרים לקחת את ילדיהם למעון כשהם רק בני כמה חודשים.

יש אמהות שמנצלות את זמן החופשה הממתין כדי לשלב אותן עם חופשת הלידה ולכן מבלות איתן את 5 החודשים הראשונים לחייו של ילדן. אבל אפשרות זו לא זמינה לכולם.

בכל מקרה, לאחר שהחופשה מסתיימת, האפשרויות האפשריות מעטות וההחלטה הזו הופכת לאחת ההחלטות הקשות בחיינו: האם התינוק שלי צריך להיכנס למעון? האם עלי להשאיר אותם בהשגחת סבא וסבתא או בן משפחה? או שצריך להזמין מטפל חיצוני?

מה ממליצים אנשי מקצוע לגבי גיל הילד כשהם במעון?

רוב רופאי הילדים והמומחים ממליצים לחכות עד שהילד יהיה בן שנתיים כדי לקחת אותם למעון. הסיבה לכך היא שלפני גיל זה, הצרכים להתרועע עדיין מוגבלים, שכן הקטנים משחקים בעיקר במקביל ולא עם בני גילם. לכן השלילי יכול לגבור על החיובי.

היבט חשוב שיש לקחת בחשבון הוא הסיכון לחלות, דבר שהופך קבוע בשנים הראשונות ללימודים. בל נשכח שמערכת החיסון של תינוקות צעירים עדיין חלשה מאוד ועשרות ילדים מתקבצים בחדר התינוקות. לכן, מחזור הנגיפים עולה.

בנוסף, במהלך חודשי החיים הראשונים על הילדים לחזק את הקשר עם האנשים הקרובים להם: הוריהם, אחיהם, סבא וסבתא, דודים וקרובי משפחה נוספים.

"הדרך הטובה ביותר לעשות ילדים טובים היא לשמח אותם"

-אוסקר ויילד-

הבעיה של יחסים גבוהים

אז באיזה גיל ילדים צריכים להיכנס למעון
אז באיזה גיל ילדים צריכים להיכנס למעון?

נושא חשוב נוסף הוא שבאופן כללי, משתלות נאלצות לעבוד עם יחס גבוה מאוד.

למרות שהם מצייתים לחוק, זה גבוה עבור מטפל יחיד ומרמז שלא ניתן להציע לילדים את הגירויים הדרושים או טיפול מספק לגילם.

גם יכולת התצפית אובדת, שכן מוניטור שאחראי על מספר ילדים בני שנה או שנתיים צריך להיות מודע יותר לטיפול בהם מאשר להתבוננות בהם. בדרך זו מבוזבזות הזדמנויות להכיר כל אחד קטן יותר, לגלות מה מניע אותם, מה הם אוהבים, לאן הם מתקדמים טוב יותר ואיפה הם עלולים להתעכב.

למרות זאת, אם אין אפשרות אחרת, מעונות יום הם עדיין בחירה בת קיימא, מכיוון שהם מוסדות שמתפקדים כראוי ומטפלים היטב בילדים. למעשה, רובם מנסים להתאים את היחסים כמיטב יכולתם.

לגבי הזיהומים שילדים מקבלים בגני ילדים, אלו בדרך כלל קלים ומונעים אותם לכמה ימים בלבד. עם זאת, הסיכון לפתח מחלות מורכבות יותר גדול יותר מאשר כאשר הם לא נחשפים לנגיפים בשלב מוקדם כל כך.

מתכוננים למעון

כאשר בוחרים ללכת לתינוקייה, מומחים ממליצים לחפש אתר איכותי שיש בו יחידה מיוחדת לתינוקות יונקים. בנוסף, מספר חודשים לפני כן, הילד צריך לקיים את המגע החברתי הראשון שלו עם ילדים אחרים.

מגיל 18 עד 24 חודשים, עדיף לשקול את הגן, כדי שהילד הקטן שלך יתחיל לבסס את לוחות הזמנים שלו, את השגרה שלו, ילמד לחלוק עם חברים לכיתה ואת כללי הדו-קיום. כאשר אתה צופה מה הם עומדים להתחיל, אתה משפר עוד יותר את ההסתגלות שלהם.

אז באיזה גיל ילדים צריכים להיכנס למעון?

לאחר שהסברנו לכם את כל זה, נוכל לשקול 18 חודשים כזמן מתאים לשלוח ילדים למעון.

מבלי לנסות לעשות דמוניזציה לגני ילדים שעושים עבודה מצוינת, עלינו לחשוב שהעדיפות של התינוק הצעיר היא לחזק את הקשר עם יקיריהם הקרובים ביותר. לכן, עדיף לחפש אפשרויות אחרות במהלך החודשים הראשונים לחייהם, במידת האפשר.