חלב אם: מזון פונקציונלי

העדויות המוכיחות כי דפנסינים כאנטיביוטיקה רחבת טווח מאשרות שחלב אם הוא מזון פונקציונלי
לפיכך, העדויות המוכיחות כי דפנסינים כאנטיביוטיקה רחבת טווח מאשרות שחלב אם הוא מזון פונקציונלי.
כפי שכולנו יודעים, מזונות פונקציונליים טובים לבריאותנו, מכיוון שהם מכילים מאקרו ומיקרו-נוטריינטים. וחלב אם הוא ללא ספק מזון פונקציונלי.

חלב אם הוא מזון פונקציונלי. משמעות הדבר היא שבנוסף להיותו המזון הטוב ביותר עבור תינוקך, הוא משמש גם כתרופה.

על פי המדע, מזונות פונקציונליים הם פריטים תזונתיים שמלבד אספקת חומרים מזינים ואנרגיה, מווסתים בצורה מועילה תפקוד ממוקד אחד או יותר בגוף. זה קורה על ידי הגברת תגובה פיזיולוגית מסוימת, או על ידי הפחתת הסיכון ללקות במחלה.

הגדרה רשמית של מזון פונקציונלי

בימינו, המונחים "מזון פונקציונלי" ו"מוצרי תזונה" נפוצים למדי. עם זאת, על פי מינהל המזון והתרופות (FDA), אין הגדרה רגולטורית (אירופאית) רשמית הקשורה למזון פונקציונלי.

מאידך, האקדמיה לתזונה ודיאטה מגדירה מזונות פונקציונליים כ"מזון מלא יחד עם מזון מועשר, מועשר או מוגבר שיש להם השפעה פוטנציאלית לטובה על הבריאות, כאשר הם נצרכים כחלק מתזונה מגוונת על בסיס קבוע, ביעילות רמות המבוססות על סטנדרטים משמעותיים של ראיות".

איך עובד מזון פונקציונלי?

חשוב לזכור שהמעי הוא הקשר בין תזונה לתהליך המטבולי המקיים את החיים. זו הסיבה שתעשיית המזון מתמקדת במעי, בעת פיתוח מזונות פונקציונליים.

על מנת להבין את הפוטנציאל העצום של חלב אם כמזון פונקציונלי, עלינו לזהות את התהליכים שהתזונה מווסתת:

  • תחושת מלאות.
  • כמות ומידת הפירוק והספיגה של מאקרו-נוטריינטים במעי הדק.
  • מטבוליזם של שומנים.
  • הרכב חיידקים (מיקרוביום) הקיים במעי הגס.
  • תסיסת סוכר.
  • ויסות מערכת החיסון של המעי.

מהם היתרונות של חלב אם?

חלב אם הוא מזון פונקציונלי
חלב אם הוא מזון פונקציונלי.

חלב אם הוא נוזל מורכב. לכן, המדע לא זיהה את הרכבו ומנגנוני הפעולה שלו. מבין המנגנונים השונים, נסביר שניים:

1. חלב אם אנושי מספק לתינוק תאי חיסון

לפי מחקרים שונים, כמות התאים בחלב אדם היא בין 10000 ל-13000000 תאים/מ"ל. מידע זה משקף את המגוון בין אנשים.

יתר על כן, קולוסטרום מכיל יותר תאים מחלב בוגר. למרות זאת, אותה אם עשויה להציג שינויים בספירת התא מצריכה אחת לאחרת. לפיכך, זהו תהליך דינמי, מלא במאפיינים לא ידועים.

אז נשאלת שאלה: איזה סוג של תאים מכיל חלב אם ומה תפקידם? מחקרים מדעיים הוכיחו כי התאים בחלב האם הם תאי דם לבנים ממחזור הדם של האם.

מה שכן, די מעניין לדעת ש"תרומה" זו של תאים, מהאם לתינוק, נושאת השלכות תפקודיות. עד כה, המדע הוכיח כי לויקוציטים המגיעים מהחלב יכולים להגיע למחזור הדם של היילוד.

חוץ מזה, לויקוציטים מהאם נמצאים במעי היילוד במשך 60 שעות לאחר צריכת החלב. כל המידע הזה מצביע על כך שלתאים המועברים דרך החלב תפקיד חשוב נגד זיהומים. דפנסינים הם אנטיביוטיקה טבעית הפועלת נגד חיידקים, פטריות ווירוסים.

2. חלב אם מכיל אנטיביוטיקה טבעית

באופן טבעי, הגוף שלנו מייצר ומפריש חלבונים קטנים בעלי פעילות מיקרובידית. למעשה, יש מגוון רחב של חלבונים אלה או פפטידים אנטי-מיקרוביאליים, ודפנסינים הם אחד מהם.

לבסוף, חלב אם הוא נוזל עשיר בדפנסינים, במיוחד כשאנחנו מדברים על קולוסטרום. לפיכך, העדויות המוכיחות כי דפנסינים כאנטיביוטיקה רחבת טווח מאשרות שחלב אם הוא מזון פונקציונלי.

פופולריים