כללים מעשיים לשימוש באפליקציות לילדים

חשוב לעקוב אחר כללי התרגול הללו לשימוש באפליקציות לילדים
אם ילדכם רוצה טלפון ורוצה להשתמש באפליקציות, חשוב לעקוב אחר כללי התרגול הללו לשימוש באפליקציות לילדים.
אם ילדכם רוצה טלפון ורוצה להשתמש באפליקציות, חשוב לעקוב אחר כללי התרגול הללו לשימוש באפליקציות לילדים.

שוק האפליקציות לטלפונים ממשיך להתרחב ויש אלפי אפליקציות לילדים. הורים צריכים להיות מודעים לכך ולעקוב אחר עצות לגבי אפליקציות חינוכיות ומתאימות לגילם עבור ילדיהם. כמו כן, עליהם ללמוד על בטיחות האפליקציות והטלפונים. כדי לעזור בכך, נשתף כמה כללים מעשיים לשימוש באפליקציות לילדים.

מובן מאליו שסמארטפונים הם חכמים רק אם הם מנוצלים היטב. כיום, אפליקציות הן חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. אבל מה עם החיים של הילדים שלנו? מאיזה גיל זה בסדר להתחיל לתת לילדים שלנו להשתמש בטלפונים? אילו יישומים בטוחים עבורם ואילו לא?

הגיל המתאים לאפליקציות לילדים

בממוצע, ילדים מתחילים לקבל טלפונים כבר בגיל 10. עם זאת, ישנם הורים שחושבים שילדיהם לא צריכים לקבל מדיה חברתית עד שהם בין 11 ל-14. כמובן, אין גיל אחד נכון. הכל תלוי ברמות הבשלות של ילדכם; עם זאת, אנו חושבים שככל שיותר מאוחר יותר טוב.

בנוסף, אנשים פרסמו הנחיות לשימוש באפליקציות טלפונים ומדיה דיגיטלית לילדים. מכיוון שמדיה דיגיטלית יכולה למלא תפקיד בהתפתחותם של ילדים בני 18 חודשים ומעלה, הם ממליצים לשים דגש על משחק יצירתי עבור תינוקות ופעוטות. בנוסף, חשוב לאזן בין זמן מסך ופעילויות אחרות לילדים גדולים יותר.

לפי האקדמיה האירופית לרפואת ילדים, "הדברים החשובים ביותר הם שההורים הם 'המנטור התקשורתי' של ילדיהם. זה אומר ללמד אותם איך להשתמש בזה ככלי ליצור, להתחבר וללמוד".

כללים מעשיים לשימוש באפליקציות לילדים
כללים מעשיים לשימוש באפליקציות לילדים: מצא את הנכונות.

כמו כן, יש כמה אפליקציות בשוק עם גיל מומלץ של עד 6 חודשים. לדוגמה, יש אפליקציית מקלדת פשוטה של 14 צלילים בשם MiniPiano.

בנוסף, ישנן גם אלפי אפליקציות המיועדות לילדים בין שנתיים ל-3 שנים. הגיל המומלץ לאפליקציה מסוימת מגיע מהמפתח. עם זאת, אתה כהורה הוא השופט הטוב ביותר אם האפליקציות מתאימות לילדך.

אבטחת אפליקציה

כמו כן, יש מספר דברים שכדאי לזכור ברגע שתחליט לתת לילדים שלך גישה לעולם הדיגיטלי. לכן, סיפקנו כללים מעשיים לשימוש באפליקציות לילדים שעליכם לקחת בחשבון כדי לשמור על בטיחות ילדכם בעידן הדיגיטלי הזה:

  • למד את ילדך לעולם לא להשתמש בשמו האמיתי או למסור לאף אחד את פרטי הקשר שלו. עזור להם להגדיר את הגדרות האבטחה במכשירים וברשתות החברתיות שלהם. בנוסף, ודא שהם יודעים לומר לך באופן מיידי אם מישהו מפריע להם או מטריד אותם באינטרנט.
  • צור הסכם עם ילדך לשימוש ביישומים אלה. החלט על מגבלת זמן ושלוט ביישומים שבהם הילד שלך משתמש. אולי תרצה אפילו לשקול אפליקציית בקרת הורים. זה יאפשר לך לחסום את ילדך מלרכוש אפליקציות למבוגרים ולהגדיר מגבלות זמן לזמן המסך שלו.
  • שקול ליצור "הקצאת אפליקציות" כדי להגביל את מספר האפליקציות שהילד שלך יכול להוריד בכל חודש.
  • שקול את הבעיות הבריאותיות הקשורות לשימוש באפליקציה. לדוגמה, ילדכם עלול להתחיל לחוות מאמץ בעיניים, אובדן שמיעה מאוזניות וחוסר שינה. הבעיה האחרונה נגרמת על ידי שילדך משתמש בטלפון שלו בלילה.

כללים מעשיים לשימוש באפליקציות לילדים: מצא את הנכונות

יש אלפי אפליקציות לילדים, וחדשות ממשיכות להופיע בכל יום. בנוסף, יש אפשרויות לילדים אמנותיים, מומחים למתמטיקה ולילד הקטן שלך שלומד את האלפבית. קח קצת זמן כדי להבין אילו אפליקציות יעבדו הכי טוב לילדים ולהתייחס לתחומי העניין שלהם.

ראשית, עליך תמיד לנסות אפליקציה לפני שאתה נותן לילדך להשתמש בה. ודא שהמשימות מאתגרות, אך ניתנות לביצוע. כמו כן, בדקו שהתוכן מרתק, אבל לא מגרה מדי, מפחיד, אלים או וולגרי. בנוסף, כדאי לעבור על האפליקציה עם ילדכם כדי שתוכלו לעזור לו להבין את המטרה, האסטרטגיה והכללים.

לבסוף, אפליקציות הן דרך מצוינת לילדים ללמוד ולקיים אינטראקציה עם הדמויות והסיפורים האהובים עליהם. עם זאת, כמו כל דבר בחיים, יש להשתמש באפליקציות במשורה. ילדים יכולים ליהנות מהאפליקציות שלהם כל עוד הוריהם פועלים לפי הכללים המעשיים האלה לשימוש באפליקציות לילדים.