מזג רע אינו שם נרדף לאופי

מזג רע אינו שם נרדף לבעל אופי או להרבה אופי
לפיכך, מזג רע אינו שם נרדף לבעל אופי או להרבה אופי.
במאמר זה ננסה להפריך את המיתוס השורשי לפיו מזג רע הוא שם נרדף לאופי. להלן, גלה את ההבדלים בין מזג רע לאופי כדי להבין מדוע הם אינם זהים.

כמה פעמים, כאשר לילד יש התקף זעם או מגיב רע, שמעת את ההורים או קרוביו אומרים: "יש להם הרבה אופי!" אבל אתה חייב להתחיל להבין שמזג רע הוא לא שם נרדף לאופי. למעשה, אף אחד לא צריך להיות גאה במזג רע.

ההגדרות של אופי ומזג רע

אופי מתייחס למכלול התכונות, התכונות או הנסיבות המעידות על טבעו של אדם ומייחדות אותו מאחרים. אופי מעצב את אישיותו של האדם. זה גם איך הם מגיבים למצבים ומתייחסים לאחרים.

לעומת זאת, מזג רע קשור לעמדות או לנטייה לכעוס או לכעוס במהירות וללא כל סיבה נראית לעין. זה קשור למצב שלילי ואפילו תוקפני לפעמים על ידי אנשים שאומרים שיש להם מזג רע או שהם רעים.

בנוסף, אנו יכולים לשייך זאת לאנשים חסרי פשרות או גמישים שאינם מקשיבים, אינם מקבלים עצות של אחרים, ומאבדים את סבלנותם במהירות.

להיפך, לכל אחד יש אופי. במילים אחרות, לכל האנשים יש אופי, וליתר דיוק, סוג של אופי, אבל לא לכל האנשים יש מזג רע. לפיכך, מזג רע אינו שם נרדף לבעל אופי או להרבה אופי. פשוט, זו עוד תכונה אחת, מאפיין של אופיו ואישיותו של אדם.

אל תבלבלו בין המונחים הללו

אנשים שמתפארים בדרכיהם ובתגובות הרעות שלהם מאמינים שכולם צריכים להשלים עם ההתפרצויות שלהם ולהיות עם מעט טקט וללא אמפתיה לאחרים.

הם צריכים לדעת שלהיות רע מזג אינו מוצדק על ידי אופי חזק. למעשה, זה לא אמור לגרום להם להרגיש חזקים ועוצמתיים. הם צריכים לדעת שהם פשוט בעלי מזג רע ושאין בזה שום דבר טוב או מיוחד.

יתרה מכך, אם היינו מבקשים מכמה פסיכולוגים לדבר על זה, אולי הם היו אומרים שאדם שלא יודע לשלוט בעצמו לא רק שאין לו הרבה אופי אלא כנראה שיש לו בעיות עם האופי שלו.

להיות בעל מזג רע אינו שם נרדף לבעל אופי רב
להיות בעל מזג רע אינו שם נרדף לבעל אופי רב.

להיפך, אדם בעל אופי חזק מסוגל לשלוט בעצמו כדי שלא יאבד את העשתונות ללא סיבות מוצדקות. ועוד יותר מכך, הם יודעים איך להיות ולהתנהג עם אחרים, לדבר איתם ולפנות אליהם בנימוסים טובים, בכבוד ובחיבה.

מזג רע אינו שם נרדף לאופי

לא רק שאנחנו מסכימים שלהיות רע מזג זה לא שם נרדף לאופי או להיות אדם עם הרבה אופי, אלא שנעז לומר שלהיות רע מזג והרבה אופי הם אנטונימים. הנה למה:

  • אדם עם הרבה אופי שולט בעצמו במצבי קיצון. אדם רע מזג מאבד את העשתונות מיד, צועק, מאיים ומעליב מישהו, ללא סיבה וללא משמעות.
  • בניגוד לאדם עם נטייה של: "אני מעליב את מי שמתעסק איתי, בלי להקדיש לזה מחשבה שנייה", אדם בעל אופי רב נוטה להתבונן ולנתח כל מה שמסביבו לפני שהוא אומר משהו או פועל.
  • מי שיש לו הרבה אופי, יחפש טיעונים מוצקים להגיב למישהו או יעמיד אותם במקומו אם צריך. אדם רע מזג רק צורח ומעליב אחרים.
  • להיות שלילי, פריחה או חוצפה זה לא אותו דבר כמו להיות חיובי, נעים ורגוע. לתת לכעס להפיק את המיטב ממך זה לא אותו דבר כמו לדעת איך לשלוט בעצמך על ידי חשיבה תחילה על הדברים. עדיף להיות ולבלות עם אנשים רגועים מאשר עם אנשים שמאבדים עשתונות בגלל כל דבר ובדרכים רעות.
  • הרבה אופי פירושו לדעת להקשיב ולקבל ביקורת ולדעת לשנות התנהגויות כדי להפוך לאדם טוב יותר. בנוסף, הרבה אופי כרוך יותר ויותר בלמידה של יותר ידע ועמדות. להיפך, אדם עם מזג רע רק מוסיף עוד עלבונות לרשימה שלו כדי שיוכל להשתמש בהם בכל מצב נתון. אדם רע מזג מתעלם מביקורת ומתגאה בהתנהגויות השליליות שלו שלא מובילות לכלום.

האכילו את אופיו של ילדכם

כיום, אנשים נוטים לרצות למשוך תשומת לב ולעתים בכל מחיר ובכל מחיר. לפיכך, חלק מההורים גאים בילדיהם כשהם מציגים את מזגם הרע מכיוון שהם מאמינים שזה מציין הרבה אופי. וכשזה מגיע לגידול שלהם, הם לא בדיוק עושים להם טובה.

להאכלת מזג רע של ילדים יכולה להיות השפעות שליליות על התפתחותם ועל גיבוש אישיותם. ולהפך, זה מאוד חיובי לטפח אופי טוב אצל ילדים וצעירים כדי שיפתחו הרבה אופי.

עדיף לעודד בעל אופי זקוף, ביקורתי ורציונלי, בעל יכולת שליטה עצמית רגשית, ומאופיין באובייקטיביות, סובלנות ואמפתיה. סוג זה של אופי יגרום להם להתבלט מהשאר ולאפשר להם לבצע הרבה יותר טוב בתחומים שונים בהווה ובעתיד ולהשיג את מטרותיהם.

לסיכום

להיות בעל מזג רע אינו שם נרדף לבעל אופי רב. אם לאדם יש מזג רע, אולי יש לו גם אופי רע. עם זאת, ברוב המקרים, רע מזג לא מעיד אפילו על אופי רע, אלא להיפך, מציין חוסר אופי בכלל. למרות שהאמירות הללו עלולות להכעיס את מי שמתגאים במזג הרע שלהם...

אנשים עם הרבה אופי לא מאבדים את העשתונות שלהם באותה קלות ויש להם משאבים רבים המאפשרים להם לסבול מצבים רבים ושונים ולתקשר עם אנשים. לטפח הרבה אופי זו משימה לא פשוטה, שכן כל אחד יכול לצעוק או להגיב רע.

פופולריים