למה שילדים לא ישבו ב-W?

ילדים לא צריכים לשבת ב-W
ילדים לא צריכים לשבת ב-W. למרות הבולטות כתנוחה נוחה, עדיף לילדים לא לשבת כך.
ילדים לא צריכים לשבת ב-W בגלל הבעיות שיציבה זו יכולה לגרום בהתפתחות הפסיכומוטורית. למידע נוסף במאמר הבא.

ילדים לא צריכים לשבת ב-W ואנחנו הולכים לספר לכם למה. מלכתחילה, האם אתה מכיר את עמדת W? האם ילדיכם משתמשים בו לעתים קרובות? ובכן, אתה צריך לדעת שההרגל הזה יכול להביא להם שורה של בעיות ברמה מבנית, ולכן, זה לא מומלץ.

באופן כללי, ילדים קטנים נוטים ליצור אינטראקציה עם הקרקע בדרכים שונות ואף לשבת בצורה הנוחה להם ביותר. בשלב זה, תנוחת ה-W בולטת, דרך די מוזרה לישיבה, עם רגלי הילד פרושות לצדדים. למעשה, זה לא בלעדי לתינוקות, מכיוון שמבוגרים רבים ממשיכים לעשות זאת ככל שהם מתבגרים.

למרות הנוחות שהוא מייצר לילדים, ישנם כמה סיכונים הקשורים להרגל יציבה זה. המשיכו לקרוא כדי לגלות מה הם.

ילדים לא צריכים לשבת ב-W

למרות הבולטות כתנוחה נוחה, עדיף לילדים לא לשבת כך. כפי שציינו לעיל, יציבה זו עלולה לגרום לבעיות ברמה הפיזית שכדאי להיות מודעים אליהן.

מעכב את השליטה ביציבה

אחת הסיבות העיקריות לכך שילדים משתמשים בעמדה זו מתמקדת בבסיס התמיכה, שכן היא מאפשרת להם לשמור על שיווי משקל ביתר קלות.

במצב W, גם הירך וגם פלג הגוף העליון של הילד נשארים סטטיים וזה מעדיף יציבות רבה יותר. עם זאת, המבנים הקשורים לשליטה ביציבה אינם מגורים מספיק והתפתחותם כמעט ואינה קיימת.

ביסודו של דבר, שרירי הגו נשארים חסרי תנועה ולא התגובה, כפיפה ולא סיבוב הירך מעוררים.

בעיות שרירים-שלד

תנוחת ה-W לישיבה לא רק מפחיתה את הניידות של הילד, אלא יכולה גם להשפיע על מבני השרירים, העצמות והמפרקים. במיוחד אם תפקיד זה מתקיים לפרקי זמן ארוכים.

בתנוחה זו, הירכיים נאלצות לסיבוב פנימי והברכיים מסתובבות כלפי חוץ. לכן, ההסתברות לסבול מנקע בירך עולה באופן דרמטי, במיוחד אם לילד יש היסטוריה של דיספלזיה בירך.

בעיה חמורה נוספת שנראית אצל ילדים המחזיקים בתנוחה זו לעתים קרובות היא קיצור של גיד האכילס, רצועה המחברת את השוקיים לכף הרגל.

גם הירך וגם פלג הגוף העליון של הילד נשארים סטטיים וזה מעדיף יציבות רבה יותר
במצב W, גם הירך וגם פלג הגוף העליון של הילד נשארים סטטיים וזה מעדיף יציבות רבה יותר.

לגבי השרירים, החולשה של קבוצות השרירים של הגו, החוטפים, שרירי ההמסטרינג ומרחי הירך הופכת יותר ויותר בולטת.

קושי במוטוריקה עדינה

באופן לא ייאמן, חוסר היכולת להזיז את הגו, במיוחד בסיבוב, מקשה על פיתוח יד דומיננטית. על ידי שמירה על תא המטען סטטי, ילדים מחזיקים חפצים עם היד הקרובה ביותר, שמאל או ימין.

ההשפעה של האמור לעיל לא באה לידי ביטוי רק בהתפתחות מוטורית גסה, אלא גם במוטוריקה עדינה. בשלב זה, ילדים עשויים להתקשות יותר בביצוע משימות מסוימות, כגון צביעה, כתיבה או נגינה בכלי נגינה.

זה משפיע על דפוסי תנועה בסיסיים

ילדים לא צריכים לשבת ב-W, שכן תנוחה זו משפיעה על דפוסי תנועה בסיסיים, כגון הליכה על שתי רגליים. בעיה זו נובעת מההשפעה הגבוהה על התפתחות השרירים והעצמות.

גם תנועות מסוימות כמו ריצה וקפיצה נפגעות עם הזמן. רק דמיינו את ילדכם מנסה לזוז אם יש לו מבנים פיזיים מפותחים בצורה גרועה או לא מפותחים.

איך ילדים צריכים לשבת?

ישיבה ב-W משפיעה על ההתפתחות המוטורית של הילדים ולכן כדאי למנוע מהם לאמץ עמדה זו. עם זאת, אנו ממליצים לך להיות רגועים וטקטיים, מכיוון שילדים נוטים להיות מתוסכלים בקלות כאשר מתקנים אותם. באופן אידיאלי, כדאי להימנע מנזיפה או לתקן אותם בפתאומיות. נסו להראות להם עמדות אחרות שהם יכולים לאמץ כדי לשבת בנוחות.

למדו את ילדיכם לשבת עם רגליהם מושטות קדימה או שלובות מלפנים. הדבר החשוב הוא שהיציבה שהם מאמצים מאפשרת את תנועת הגו ומונעת עומס עצמות ושרירים.

כמו כן, אנו ממליצים לילדים לא לשבת פרקי זמן ארוכים, שכן תנועה מתמדת מביאה יתרונות גדולים להתפתחות הפסיכומוטורית של הקטנים.

האם יש צורך בתמיכה רפואית מקצועית?

קודם כל, תמיכה כאם צריכה להספיק כדי לתקן את תנוחות הילדים בישיבה. כמובן שזו משימה שבה בני משפחה אחרים, כמו האב, הסבים והסבתות או המטפלים, חייבים להשתתף בה באופן פעיל.

עם זאת, אם נתפסות בעיות בהתפתחות הגופנית של ילדים, המענה המתאים ביותר הוא פנייה לתמיכה רפואית. סביר להניח שגם סיוע רפואי יינתן על ידי מומחה באורתופדיה או בתחומים דומים.

בדרך זו, ילדים מוערכים ומאובחנים בהתאם לבעיה או למצב. ועל בסיס זה יש לחפש את הפתרונות הרלוונטיים לכל מקרה ומקרה. למרות שעדיף לא להגיע לנסיבות האלה מלכתחילה.