פיזיותרפיה נשימתית בחולים ילדים

פיזיותרפיה נשימתית למבוגרים ופיזיותרפיה נשימתית לילדים
פיזיותרפיה נשימתית מתחלקת לשני תחומים שונים: פיזיותרפיה נשימתית למבוגרים ופיזיותרפיה נשימתית לילדים.
פיזיותרפיה כוללת אזור מיוחד לטיפול בילדים ותינוקות הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה. זה עוזר להם לשפר את איכות חייהם בטווח הקצר והארוך. למידע נוסף על פיזיותרפיה נשימתית ילדים.

פיזיותרפיה נשימתית מועילה למדי לתינוקות וילדים. במהלך הילדות, מערכת הנשימה עדיין מתפתחת, ואירועי נשימה הם תכופים למדי.

עם זאת, ילדים מסוימים עלולים לסבול מאפיזודות חמורות יותר ולפתח בעיות בריאותיות. למעשה, ישנן מחלות ריאות רבות בילדים. זו הסיבה שלא כדאי לזלזל בשיעול או בהפרשות של ילדיכם. ביקורים מוקדמים אצל הרופא וטיפולים יובילו לפרוגנוזה טובה יותר.

המטרה העיקרית של פיזיותרפיה נשימתית היא לעזור לילדים להפחית חסימות ריאות. יתרה מזאת, היא מונעת או מטפלת בסיבוכים אפשריים שעלולים לנבוע מאירועי נשימה ונזקים מבניים מגופם של הילדים.

מהי פיזיותרפיה נשימתית?

פיזיותרפיה נשימתית מתחלקת לשני תחומים שונים: פיזיותרפיה נשימתית למבוגרים ופיזיותרפיה נשימתית לילדים. בנוסף, הוא כולל טיפול פסיבי (המבוצע על ידי המטפל) וטיפול אקטיבי (המבוצע על ידי המטופל ללא עזרת אדם אחר). לפעמים, המטופלים צריכים להשתמש באלמנט כלשהו במהלך הפגישה.

טיפול זה מסייע בסילוק הפרשות מדרכי הנשימה ומשפר את תהליך הנשימה. מה גם שהוא מטפל במחלות דרכי נשימה חריפות, כמו גם במחלות נשימה כרוניות.

מתי וכיצד טיפול מסוג זה יעיל לילדים ותינוקות?

פיזיותרפיה לילדים כוללת טכניקות פסיביות, ללא כאבים ויעילות מאוד. התוצאות הן מיידיות. במהלך הביקור אצל הרופא, ההורים צריכים להיות עם ילדיהם על מנת לשמור עליהם רגועים.

בנוסף, על ההורים ללמוד אמצעי טיפול בסיסיים לתרגול בבית. אלה כוללים השקיה באף ותנוחות מסוימות המסייעות בהפחתת הפרשות.

סוג זה של טיפול משמש לילדים הסובלים מברונכיטיס, ברונכיוליטיס או אסטמה. יתר על כן, זה גם מאוד מועיל במקרה של סיסטיק פיברוזיס, מחלות עצב-שריר, או כל סוג של מחלה שגורמת להפרשות הסימפונות.

היתרונות בילדים ותינוקות

לפיזיותרפיה נשימתית ילדים יש יתרונות רבים. ביניהם, הוא מקדם את סילוק הפרשות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות. יתר על כן, על ידי הפחתת הפרשות, ילדים מתחילים לאכול יותר.

זהו טיפול יעיל לברונכיטיס חיידקי

פיזיותרפיה נשימתית מועילה למדי לתינוקות וילדים
פיזיותרפיה נשימתית מועילה למדי לתינוקות וילדים.

במקרה של ברונכיטיס חיידקית, פיזיותרפיה נשימתית מנקזת הפרשות בשפע, ומפחיתה את הצורך בתרופות. בנוסף, חולים הזקוקים לאשפוז משתחררים מוקדם יותר.

אם ילדים נשארים בבית, הטיפול מתבצע גם בבית. במקרים מסוימים, הורים לומדים טכניקות לטיפול בילדיהם.

הטיפול הרב-תחומי בסיסטיק פיברוזיס

ילדים הסובלים מסיסטיק פיברוזיס זקוקים לצוות מומחים רב תחומי. לפיזיותרפיה נשימתית תפקיד חיוני בשיפור הנשימה ואיכות החיים. לכן, חשוב מאוד שילדים יעברו הערכה על ידי פיזיותרפיסט בהקדם האפשרי, על מנת להתחיל טיפול מיידי.

זה מפחית דלקות ריאות

ילדים עדיין מפתחים את מערכת הנשימה שלהם. זה, נוסף להשפעות הגנטיות שלהם, עלול לגרום להם לפתח זיהומים ריאתיים כרוניים או חריפים, חיידקיים או ויראליים. בנוסף, הם יכולים גם להיות מקומיים או מפוזרים.

פיזיותרפיה נשימתית מוקדמת פועלת להפחתת חסימת הסימפונות והתפשטות הריאות. לכן, זה מפחית תסמינים, כמו שיעול ורעשים שנוצרים מהשראה או תפוגה.

זה מטפח איכות חיים טובה יותר כאשר החולה סובל ממחלות נוירולוגיות

במקרה של ילדים הסובלים מפתולוגיות כרוניות, כמו נזק מוחי או מחלות כרוניות, פיזיותרפיה נשימתית מערבת צוות מיוחד. קבוצת ילדים זו מציגה ליקויים פיזיים, נפשיים, תחושתיים או אינטלקטואליים, המשפיעים על חיי היומיום שלהם. במקרה זה, ההשפעות החיוביות של פיזיותרפיה נשימתית הן די מיידיות לאחר כל פגישה. יתר על כן, הוא מציע יתרונות בטווח הקצר והארוך.

אמצעי מניעה שיש לקחת בחשבון לגבי פיזיותרפיה נשימתית

בכל פעם שילדיך מציגים תסמינים נשימתיים, עליך ללכת לרופא מיד. בין התסמינים הללו, עליך לשקול שיעול, קשיי נשימה, הפרשות מהאף ורעשים שילדיך עלולים לעשות בעת הנשימה.

קיימות הגבלות מסוימות לגבי פיזיותרפיה נשימתית בילדים ותינוקות. זה קורה במקרה של גידולים במערכת הנשימה ואם ילדים סובלים ממחלות מסוימות, כמו אפיגלוטיטיס. זה קורה גם במקרים ספציפיים יותר, כמו מחלות חשובות במערכת הדם או לאחר ניתוח מוח. בכל המקרים הללו, על רופא הילדים לאשר טיפול מסוג זה.

לכן, חשוב לשים לב לתסמינים, על מנת להתחיל פיזיותרפיה נשימתית ילדים בזמן. אתה לא צריך לחשוב על זה כעל משאב אחרון לאחר שימוש בתרופות.

פיזיותרפיה נשימתית מחליפה או מפצה על כשלים אפשריים במערכת הנשימה. אי ספיקת נשימה יכולה להיות זמנית או לא. זכור כי הסוגים השכיחים ביותר שואפים להזיז או לסלק הפרשות.