פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות: מתי ולמה?

פיזיותרפיה נשימתית היא טיפול יעיל ובטוח
פיזיותרפיה נשימתית היא טיפול יעיל ובטוח, המפחית את ההשפעות של מחלות בדרכי הנשימה אצל תינוקות.
אם ילדכם סובל ממחלות בדרכי הנשימה, ישנו טיפול בטוח ויעיל שכדאי לדעת עליו. אנחנו מדברים על פיזיותרפיה נשימתית. למד על היתרונות שלו ומתי ילדך צריך לקבל אותו.

פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות מועילה למדי. זה מספק תוצאות מיידיות, מבלי לגרום לשום סוג של כאב. למעשה, רופאי ילדים ממליצים על זה, כי זה לא גורם לתופעות לוואי. יתר על כן, זה עוזר להפחית זיהומים בדרכי הנשימה ואת השימוש בתרופות.

בתקופות הקרות ביותר של השנה, מחלות דרכי הנשימה אצל תינוקות מתגברות. באופן טבעי, לתינוקות יש הפרשות ריר בגלל טמפרטורות נמוכות. כאשר כמות ההפרשות עולה, הקרום הרירי הופך דלקתי. כמובן, זה הופך את הוצאת ההפרשות למסובכת יותר, מה שמשפיע על הנשימה. הסימנים הנפוצים ביותר הם שיעול והפרשות אף.

ישנן מחלות ריאות רבות בתינוקות שניתן לרפא על ידי נטילת פיזיותרפיה נשימתית. למעשה, סוג זה של טיפול נועד לסלק הפרשות דרכי הנשימה. יתרה מכך, זה עוזר לשפר את האופן שבו תינוקות נושמים ואת איכות חייהם.

היתרונות של פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות

אם ילדים מציגים התקפי נשימה רגילים לפני שהם בני שנתיים, ככל הנראה יהיו להם בעיות נשימה כשהם יהפכו למבוגרים. פיזיותרפיה נשימתית היא טיפול יעיל ובטוח, המפחית את ההשפעות של מחלות בדרכי הנשימה בתינוקות. לכן, זה משפר את איכות חייהם בטווח הארוך.

למחלות השונות שמטפל בפיזיותרפיה נשימתית יש משהו משותף: הדלקת של הקרום הרירי. קרום זה אחראי על הגנה על האורגניזם מפני וירוסים, חיידקים, אלרגנים, רעלים וכו'. והדלקת שלו היא הגורמת להפרשה רירית.

פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות מועילה למדי
פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות מועילה למדי.

כאשר זה לא מטופל, הדלקת נמשכת, והתסמינים נמשכים זמן רב יותר. כתוצאה מכך, זה עלול להוביל ליותר סיבוכים אצל תינוקות. זו הסיבה שכל כך חשוב ליישם פיזיותרפיה נשימתית ולעצור את מעגל הקסמים הזה.

מתי תינוקות צריכים לקבל פיזיותרפיה נשימתית?

פיזיותרפיה נשימתית מומלצת לתינוקות בכל פעם שהם סובלים מחסימת ריאות. יתרה מכך, עליהם לקחת את הטיפול הזה בכל פעם שיש להם בעיות בדרכי הנשימה בזמן הנשימה. עם זאת, זה לא מומלץ במקרה של מחלות גידול או מומים. למעשה, טיפול מסוג זה עלול לסבך את המצבים הללו.

לאחר מספר מפגשים בלבד, פיזיותרפיה נשימתית יכולה לשפר את הנשימה של הילדים. ככל שתתחיל את הטיפול מוקדם יותר, כך הוא יהיה טוב יותר עבור תינוקך. הטכניקות הכלולות בטיפול זה מטרתן להפחית הפרשות ולשפר את הנשימה. למעשה, אתה יכול לשלב טיפול זה עם טיפולים אחרים ולהפוך אותו ליעיל יותר.

מחלות שונות ניתן לטפל באמצעות פיזיותרפיה נשימתית

פיזיותרפיה נשימתית מועילה באותם מקרים בהם חסימת ריאות הפיכה. זה לא רק מטפל במחלות, זה גם מונע מחלות חדשות בעתיד. ישנן חמש קבוצות של מחלות, לפי הגורם העיקרי להן:

  • מחלות ריאות חריפות וכרוניות: בין מחלות חריפות, אנו יכולים למצוא ברונכיטיס, ברונכיוליטיס ודלקת ריאות. ישנן מחלות כרוניות רבות, כמו מחלות אלרגיות ואסטמה. יתרה מכך, הם כוללים גם סיסטיק פיברוזיס, ברונכיאקטזיס וזיהומים רגילים.
  • מחלות במרחב המשותף המשפיעות על מערכת הנשימה והעיכול: זה כולל בעיות בליעה, המשפיעות על פעילות הנשימה.
  • מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגיאלי: זה מייצר עלייה בהפרשות בדרכי הנשימה העליונות.
  • מחלות הקשורות ללידה: חלק מהן עשויות להיות עקב בליעת מי שפיר או ריאות לא בשלות. הם כוללים גם דלקות ריאות בילודים.
  • מחלות בדרכי הנשימה בדרכי הנשימה העליונות: אלה כוללות את האף, הפה, הגרון והגרון. עלייה בהפרשה בדרכי הנשימה העליונות יכולה להגיע לקנה הנשימה ולריאות.

טיפול שמרני

סוג הטיפול שמציעה פיזיותרפיה נשימתית מפחית את השימוש בתרופות אצל תינוקות. מדובר בטכניקות פסיביות, שניתן לבצע אפילו בבית. במקרה של תינוקות, כל הטכניקות פסיביות.

בהתאם לחומרת המחלה, הטיפול יכול להיות חוץ או להתקיים בבית. במקרה של מצבים חמורים יותר, פיזיותרפיה נשימתית מתבצעת בכל מקום שבו התינוק מאושפז. טיפול זה משפר את בריאות התינוקות ומצמצם את הזמן שהם צריכים לבלות בבית החולים. פיזיותרפיה נשימתית בתינוקות צריכה להתבצע כמשחק, בהקשר נעים, עם בני משפחה וחברים.

פופולריים