איך להכין את הילדים לגן?

חשוב שילדים קטנים יידעו איך לשתף
בגיל הגן, חשוב שילדים קטנים יידעו איך לשתף, להתחלף ולשתף פעולה עם ילדים אחרים.
תחילת הגן עלולה לגרום להורים מסוימים לדאוג. לכן אנחנו רוצים להציע כמה עצות כיצד להכין את ילדיכם לגיל הרך. אל תפספסו!

הכניסה לגן היא אתגר לכל ילד. מתחיל שלב חדש וההורים חוששים שאולי הקטן שלהם יתקשה להסתגל לבית ספר חדש. למעשה, זה אפילו המקרה עבור הורים לילדים שכבר למדו בצהרונים. עם זאת בחשבון, הנה כמה רעיונות להכין ילדים להיכנס לגן.

כל הילדים זקוקים לתקופת הסתגלות לשלב חדש זה בחינוך שלהם. למרות שזה עשוי להיות קשה בהתחלה, מוקדם ממה שאתה עשוי לצפות, הם יצליחו להסתגל לחלוטין. למרות זאת, ההורים יכולים ליזום איתם פעילויות שיכינו אותם טוב יותר להרפתקה החדשה הזו שהם עומדים להתחיל.

הדבר החשוב ביותר הוא שהילדים שלכם יראו את כל מה שאתם עושים כפעילות מהנה ולא כשיעור משעמם. אז, האם אתה רוצה לדעת מה אתה יכול לעשות כדי להכין את הילדים שלך לגן? המשך לקרוא כדי לגלות!

פעילויות או רעיונות להכנת ילדים לגיל הרך

חלק מהרעיונות הללו מגיעים ממורים לגיל הרך ומתוכנית "שותפים ללמידה" של משרד החינוך האמריקאי. כולם יכולים לעזור לך להכין את ילדך לכניסה לגן.

פעילויות אלו מכינות את ילדכם להקשיב, לעקוב אחר הנחיות ולעבוד כצוות. אלו שלושת היעדים החשובים ביותר בתכניות לגיל הרך. להלן, נסתכל על כל אחד מהם.

קרא סיפור לילדך כל יום כחלק משגרת היומיום שלו

בכיתות רבות לגיל הרך, הגננת מייעדת פרק זמן קצר, 10-15 דקות, להקראת סיפור לילדים (ייתכן שמדובר בסיפור על תחילת הלימודים). אם תעודדו את אותה שגרה בבית, לילדכם יהיה קל מאוד לעקוב אחר הכיתה ולהישאר במקום תוך הקשבה היטב למה שהמורה קורא או אומר.

קריאה בקול מעודדת ילדים להקשיב, שכן הם עדיין לא למדו לקרוא בגן. ככל שהם מכירים יותר את הקריאה, כך יהיה להם קל יותר לקרוא בעתיד.

קריאה בקול לקטנטנים היא דרך מצוינת לפתח הבנת הנקרא כבר מגיל צעיר. לכן, כאשר אתה קורא סיפור לילדך, אתה יכול לשאול אותו שאלות על מה ששמע. כאשר ילדים באמת אוהבים סיפור, הם יבקשו ממך להקריא להם אותו שוב ושוב. כתוצאה מכך, ייתכן שיגיע זמן שבו הם יודעים את זה כל כך טוב שהם יכולים כמעט לדקלם את זה בעל פה.

תרגל הקשבה וביצוע הנחיות

בגן הילדים יושבים ליד שולחנותיהם והמורים מבקשים מהם לשתוק ולהקשיב. פעילות אחת שאתה יכול לעשות עם הקטן שלך היא לבקש ממנו לשבת בשקט ולהקשיב לכל מה שמסביב. לאחר מכן, בקשו מהם לתאר את כל מה שהם שומעים. למשל, אמא מבשלת, שירת ציפור, הקולות בטלוויזיה, הרוח מזיזה את התריסים וכו'.

הנה כמה רעיונות להכין ילדים להיכנס לגן
עם זאת בחשבון, הנה כמה רעיונות להכין ילדים להיכנס לגן.

לא רק לילדים צעירים חשוב להקשיב, אלא גם לעקוב אחר הוראות הדורשות יותר מצעד אחד. זה בגלל שזה אחד הדברים שהם יצטרכו לעשות בכיתה. אז אתה יכול לתת להם הנחיות למשימות שונות ברחבי הבית. למשל, איסוף צעצועים מהסלון ולקחת אותם לחדר שלהם. או, הולכים לשטוף ידיים בשירותים לפני שהם עוזרים לערוך את השולחן.

אתה יכול גם לשחק במשחקי ניחושים כמו "אני מרגל" כשאתה יוצא לטיול. כאן, כל שחקן צריך לחכות לתורו כדי לשאול אחד את השני מה הוא רואה. בכל תור, אתם נותנים זה לזה רמזים על מה אתם מסתכלים. במקביל, על האדם האחר לשאול שאלות כדי לגלות מהו האובייקט או הפעולה.

ערכו טקס פרידה לקראת הכניסה לבית הספר

עבור ילדים רבים, מעונות יום הם הפעם הראשונה בה ילדים קטנים צריכים לבלות זמן מחוץ להוריהם. לכן, הם עלולים לפחד שלא תחזור או שלא תדע איך להרים אותם, מה שיגרום להם להיות עצבניים. לכן, כדי להכין את הילדים לגיל הרך, טוב לבסס שגרת פרידה. כך יהיה להם קל יותר להיפרד ממך לפני הכניסה.

כשאתם מורידים את ילדכם בפתח הגן, תנו לו נשיקה וחיבוק, לחיצת יד, או שרו שיר... כל מה שעולה בדעתכם כדי להפיג את המתח. כך הם יקשרו את הרגע הזה להישארות זמן מה בבית הספר, ויבינו שאמא או אבא יחזרו בשבילם.

בצעו פעילויות חברתיות להכנת ילדים לגיל הרך

כאשר ילדים נכנסים לגן, עליהם לדעת כיצד להתנהג ולהסתדר עם ילדים אחרים. אולי הילד שלך הלך למעון או שיש לו בני דודים לשחק איתם. זה יקל עליהם להתייחס לילדים אחרים. עם זאת, אם הקטן שלך לא היה במעון או לא היה במגע עם ילדים כלשהם, חשוב להכין פעילויות שבהן הם יכולים ליצור אינטראקציה עם אחרים.

זו אופציה טובה ללכת לפארק, להירשם לשיעורי ריקוד, שחייה וכו'. בקיצור, כל פעילות שהם נהנים ממנה ועוזרת להם להתייחס לבני גילם. בגיל הגן, חשוב שילדים קטנים יידעו איך לשתף, להתחלף ולשתף פעולה עם ילדים אחרים.

שוחח עם ילדך על מה לצפות כשהוא יתחיל לגן

זה נורמלי שילדים ירגישו עצבניים כשהם מתחילים לגן, מכיוון שזה שלב חדש ולא מוכר עבורם. לכן, חשוב שלא תגיד דברים שיוצרים ציפיות שווא, טובות או רעות.

פשוט דבר איתם על מה זה גן ילדים וענה על השאלות והחששות שלהם אם יש להם כאלה. הסבירו איזה סוג של פעילויות הם יעשו, שיהיו להם חברים לכיתה, איפה בית הספר שלהם וכו'.

בקיצור, כפי שראיתם, אלו רק כמה רעיונות או פעילויות שתוכלו להשתמש בהן כדי להכין את ילדיכם לגן. כך הם יהיו פחות עצבניים והמעבר יהיה ללא כאבים ככל האפשר.

גם אם ישבור לנו את הלב להתרחק מהילדים שלנו להתחיל שלב חדש, בקרוב תראה שזה שווה את זה. אז, לך על זה!