חומרי חיטוי וחיטוי לפצעי ילדים

במאמר זה למד הכל על חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר לטיפול בפצעי ילדים
במאמר זה למד הכל על חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר לטיפול בפצעי ילדים.
במאמר זה למד הכל על חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר לטיפול בפצעי ילדים.

חומרי חיטוי וחיטוי הם חומרים כימיים המשמשים למניעת הופעת זיהומים בפצעי עור, הנפוצים מאוד בילדים.

פצעים של ילדים

פצעים שכיחים מאוד בילדים. הם מופיעים לאחר מכה, חתך או שריטה בעור. בהקשר זה, הם מתאפיינים בדימום שיכול להיות כבד יותר או פחות בהתאם לאזור הפצע ולחומרתו.

בהקשר זה, חשוב לדעת כיצד לרפא פצע וכיצד לעצור דימום אפשרי. חומרי חיטוי וחומרי חיטוי עוזרים בתהליך זה, מונעים מהפצע להידבק, כמו גם סיבוכים אחרים.

הצעד הראשון הוא לשטוף את הפצע במים וסבון. לאחר שטיפתו, יש למרוח את חומר החיטוי. אם הפצע שטחי, כל שעליכם לעשות הוא למרוח את חומר החיטוי פעמיים עד שלוש ביום. אבל רופא צריך להעריך פצעים עמוקים יותר.

חומרי חיטוי וחיטוי

חומרי חיטוי הם חומרים שהורסים או מעכבים את צמיחתם של מיקרואורגניזמים כאשר מורחים אותם על רקמות חיות. הם משמשים בפצעים כדי למנוע זיהום או לטפל בו אם זה התרחש.

לפעמים, שימוש נכון בחומרי חיטוי מונע את הצורך בשימוש באנטיביוטיקה. לכן, חשוב לדעת עליהם.

מצד שני, חומרי חיטוי הורסים מיקרואורגניזמים ומונעים זיהומים כשהם מיושמים על משטחים או חומרים אינרטיים. לפעמים, אנשי מקצוע רפואיים משתמשים בהם גם על העור, למשל, כדי לחטא אותו לפני הניתוח.

להלן, גלה את חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר שיכולים להיות שימושיים בטיפול בפצעי ילדים.

חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר

פובידון-יוד

זהו הבטאדין הידוע. זה פועל על ידי שחרור יוד, שהוא חומר החיטוי. אתה יכול למצוא מצגות שונות בשוק, כולל:

  • תמיסה מימית.
  • תמיסת סבון.
  • משחה או ג'ל.
  • פתרון בעל פה.
  • הכנה נרתיקית.

לתרופה זו השפעות קוטל חיידקים, פטריות, אנטי-ויראליות וספירות. מומחים אינם ממליצים על השימוש בו ביילודים או נשים בהריון, בשל תכולת היוד שבו. למעשה, זה יכול לגרום לדרמטיטיס מגע.

כלורהקסידין

גלה את חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר שיכולים להיות שימושיים בטיפול בפצעי ילדים
להלן, גלה את חומרי החיטוי והחיטוי הנפוצים ביותר שיכולים להיות שימושיים בטיפול בפצעי ילדים.

כלורהקסידין הוא חומר כימי ממשפחת הביגואנידים. אנשים בדרך כלל משתמשים בו בצורה של מלחים. נכון לעכשיו, זהו חומר החיטוי הנפוץ ביותר בטיפול בפצעים.

הוא פועל במהירות לאחר היישום שלו. במובן זה, הוא שובר את קרום הפלזמה של מיקרואורגניזמים באמצעות שינויים אוסמוטיים ומעכב אנזימים. יש לו השפעות קוטל חיידקים ופטריות.

שמות מסחריים כוללים את Betasept, ChloraPrep ו- Chlorostat. תרופה זו נמצאת בשימוש נרחב בריפוי פצעים, כחומר חיטוי וגם לניקוי חבל הטבור של תינוקות, בין היתר.

סוגים רבים של מי פה או סוגים של משחת שיניים מכילים כלורהקסידין, כחומר חיטוי למניעת זיהומים בפה. לדוגמה, זה שימושי בתהליכי דלקת חניכיים.

כוהל

למרות שהוא מאוד פופולרי, אסור למרוח אותו על פצע פתוח. יש לו פעילות קוטל חיידקים, גדולה יותר כאשר היא 70% מ-96%. עם זאת, זה מאוד מעצבן.

מי חמצן

מי חמצן הוא גם פופולרי מאוד עבור פצעים. עם זאת, הוא גורם לצריבה וצריבה על פצעים פתוחים ויש לו פעולת חיידקים חלשה.

מרברומין

מרברומין הוא חומר חיטוי קלאסי נוסף לחיטוי פצעים. זהו המרכיב הפעיל של המרקורוכרום הידוע. עם זאת, הוא גורם לעתים קרובות לתגובות רגישות יתר ויש לו רק השפעות בקטריוסטטיות ופטריות.

מסקנה על חומרי חיטוי וחיטוי לפצעי ילדים

כפי שראית, אתה יכול להשתמש בחומרי חיטוי וחיטוי שונים כדי לטפל בפצעים של ילדיך, בהתאם להנחיות הרופא שלהם. עם זאת, אנו יכולים להסיק כי כלורהקסידין הוא חומר החיטוי המועדף בימינו.

כמה מחקרים, שהשוו את היעילות והבטיחות של פובידון-יוד וכלורהקסידין, הגיעו למסקנה שהאחרון יעיל יותר, עמיד יותר ולוקח פחות זמן לעבוד. כמו כן, זה זול יותר ויש לו פחות תופעות לוואי.

פופולריים