כיצד להרגיע כאבי שיניים עקב חורים בילדים?

זה נפוץ שהורים מחפשים חלופות להרגעת כאבי שיניים עקב חורים בילדיהם
זה נפוץ שהורים מחפשים חלופות להרגעת כאבי שיניים עקב חורים בילדיהם.
זה נפוץ שהורים מחפשים חלופות להרגעת כאבי שיניים עקב חורים בילדיהם. גלה מה אתה יכול לעשות.

פציעות בשיניים של תינוקות עלולות לגרום לאי נוחות ולהקשות על האכילה. לכן, מבוגרים רבים מחפשים פתרונות להרגעת כאבי שיניים עקב חורים בילדיהם.

במאמר זה, נספר לכם כיצד לזהות את סוגי הפציעות הללו וגם מה לעשות כדי לעזור לילדכם להרגיש טוב יותר. המשך לקרוא!

תסמינים של חורים בילדים

עששת היא אחת המחלות הנפוצות בעולם ופוגעת במבוגרים וילדים כאחד. זה אפילו יכול להתפתח ברגע ששיניים מופיעות בפה.

מצב זה מאופיין באובדן הרקמות הקשות של השן, עקב פעולתן של החומצות המיוצרות על ידי החיידקים השוכנים בחלל זה. באופן כללי, תופעה זו קשורה קשר הדוק לצריכה גבוהה של פחמימות בתזונה.

ככל שהמחלה מתקדמת, השיניים מתדרדרות עד להרס. כאשר יש נקב בשיניים, הפציעה עלולה להשפיע על עיסת השיניים ולגרום לסוגים שונים של אי נוחות בפה. ביניהם, כאב או הפרעה לכמה תפקודי פה.

חשוב להורים לקחת את ילדיהם לרופא השיניים באופן קבוע על מנת לזהות כל בעיה בפה מוקדם ולהציע פתרון מיידי. כך הם מונעים את מקצוע התהליך לשלבים כואבים יותר.

כמו כן, אתה צריך לשים לב למראה השיניים של הקטנים. עששת מתבטאת ככתמים, שהם לבנים בהתחלה ואחר כך הופכים חומים או שחורים. כמו כן, הם יכולים להופיע כחורים על משטחי השיניים.

מקרים מתקדמים יותר יכולים להוביל לסיבוכים אחרים, כגון זיהומים או דלקת של העצב. תופעות אלו באות לידי ביטוי באמצעות עלייה ברגישות, כאבים, פיסטולות עם מוגלה, נפיחות בפנים ואפילו חום. במקרים אלו חשוב לפנות בדחיפות לרופא השיניים.

אסטרטגיות להרגעת כאבי שיניים מחורים

הפעולה הראשונה שיש לנקוט כדי להרגיע כאבי שיניים עקב חורים בילדים היא לקבוע תור לרופא השיניים לילדים. הערכת איש המקצוע תאפשר אבחון מדויק ותחילת הטיפול המתאים ביותר בהקדם האפשרי.

מבוגרים רבים מחפשים פתרונות להרגעת כאבי שיניים עקב חורים בילדיהם
לכן, מבוגרים רבים מחפשים פתרונות להרגעת כאבי שיניים עקב חורים בילדיהם.

עם זאת, עד לקביעת תור לרופא השיניים, ניתן ליישם חלק מהאמצעים הללו כדי להעניק הקלה לקטנטנים:

  • צחצח שיניים ביסודיות, עם מברשת זיפים רכה ומשחת שיניים פלואוריד. פעמים רבות, כאשר הנגעים גדולים, נותרים שרידי מזון ורובד חיידקים כלואים בחללים אלו. זה גורם לאי נוחות, אשר מוקל על ידי הסרת פסולת וניקוי השיניים.
  • מריחת קר על פניו של ילד יכולה להרגיע כאב שיניים. שיטה זו שימושית לרוב, במיוחד כאשר יש נפיחות על הלחיים.
  • שטיפות עם מים ומלח: כאשר יש הרבה רובד חיידקים מצטבר או מתרחשים זיהומים עם מוגלה, סחיטה עם מים חמים ומלח יכולה לעזור להפחית את אי הנוחות ברירית. את השטיפות הללו אפשר לעשות 2-3 פעמים ביום וחשוב להזכיר לקטנטונת לא לבלוע אותן.
  • שימוש במשככי כאבים: ניתן להתייעץ עם הרופא או רופא השיניים לפני מתן משככי כאבים ללא מרשם, כגון איבופרופן או פרצטמול. חשוב לא לעשות תרופות עצמיות לילד ולבדוק עם איש מקצוע לגבי המינון המתאים.

אם לילד יש חום, יש לו פנים או צוואר נפוחים, או מתקשה בדיבור או בבליעה, עליו לפנות מיד לבית החולים. תסמינים אלו עשויים לחשוף זיהום ברקמות הרכות שיש לטפל בו במהירות.

כיצד למנוע עששת בילדים

עששת היא פתולוגיה שניתן למנוע באמצעות תרגול של הרגלים בריאים מסוימים. הטיפול בפי הילדים הוא אחריות המוטלת על הוריהם, ולכן עליהם להיות קשובים לטיפול בהם מלידה.

היגיינת הפה מתחילה לפני הופעת השיניים הראשונות בפה, על ידי ניקוי החניכיים של התינוק עם פיסת גזה.

כאשר האלמנטים הדנטליים הראשונים מתפרצים, אתה צריך להתחיל עם צחצוח שיניים. אותו הדבר נעשה עם מברשת לילדים קטנה ובעלת זיפים רכים.

מבוגרים חייבים לנקות את השיניים, החניכיים והלשון של הילד כדי להגיע לכל צידי השיניים. גם השימוש במשחת שיניים פלואוריד חשוב, עם המינונים המומלצים לכל גיל וחוט דנטלי.

חשוב לצחצח לפחות 2 דקות ו-3 פעמים ביום, לפחות. מבוגרים צריכים לבצע היגיינה עד שילדים יכולים לעשות זאת בעצמם, מה שמתרחש בין 6 ל-8 שנים. לאחר זמן זה, עליהם לפקח כדי לוודא שלילדים יש את הטכניקה הנכונה כדי לא להזניח את בריאות הפה.

הקפדה על התזונה שלך חשובה גם לבריאות הפה התקינה. בהקשר זה, חשוב להימנע מצריכת מזונות עשירים בסוכר, כגון ממתקים ומשקאות קלים.

פניה לרופא השיניים מהשנה הראשונה לחייו והמשך ביקורים קבועים היא דרך נוספת להימנע מחורים. רופא השיניים בודק את מצב הפה, מזהה בעיות מוקדם ומפעיל אמצעי מניעה כמו חומרי איטום ופלואור. בנוסף, הם מייעצים להורים לגבי האמצעים שיש ליישם על מנת לדאוג לחיוך של ילדיהם הקטנים.

תפקיד ההורים בטיפול הפה

כפי שראית, עם הורים אחראיים, אפשר להימנע מחורים בילדים. ועם מניעה מתאימה, אפילו לא תצטרכו לחשוב איך להרגיע כאבי שיניים מחורים.