מהי בלנית בילדים וכיצד לרפא אותה?

היגיינה תקינה באזור איברי המין יכולה למנוע הופעת בלנית בילדים
היגיינה תקינה באזור איברי המין יכולה למנוע הופעת בלנית בילדים.
היגיינה תקינה באזור איברי המין יכולה למנוע הופעת בלנית בילדים. זיהום זה בדרך כלל אינו רציני, אך אם אינו מטופל בזמן עלולים להיות סיבוכים.

Balanitis בילדים היא זיהום שכיח מאוד אצל בנים שלא נימולו. זה מייצר דלקת בפין (במיוחד בעורלה ובעטרה). זה מופיע כתוצאה מהיגיינה לקויה של האזור, למרות שבדרך כלל זה לא בעיה רצינית.

אנחנו הולכים לספר לכם מה יכול לגרום להופעת הזיהום הזה, וכל מה שאתם צריכים לדעת על איך לתת פתרון יעיל בזמן קצר.

מהי בלנית בילדים?

מהשנה הראשונה מתרחשת ההפרדה הפנימית של העורלה והעטרה. אם ההפרדה הזו לא תתרחש, אז יהיה קשה לשמור על אזור זה נקי. זה יעדיף הצטברות של חיידקים.

Balanitis הוא זיהום שהתסמין העיקרי שלו הוא דלקת בקצה העורלה או העטרה. בנוסף לדלקת, יש גם עדות לאדמומיות באזור (ואפילו פריחות). זה הופך אותו לרגיש לשפשוף וגורם להטלת שתן כואבת. זה יכול גם לייצר חום וריח רע.

זה קורה בדרך כלל עקב היגיינה לקויה באזור איברי המין. מכיוון שילדים צעירים תמיד ממהרים להטיל שתן, הם בדרך כלל לא מודאגים מדי לגבי ניקוי או ייבוש לאחר מכן. זה גורם להפרשות להצטבר בין הפין לעורלה. כתוצאה מכך, נוצרת סביבה אידיאלית לפלישה של מיקרואורגניזמים.

במבט ראשון, אתה יכול לראות הצטברות של מוגלה בתוך העטרה. זה מה שגורם לתחושת הצריבה, ולכאב בעת מתן שתן. לעיתים, עלולות להופיע גם פריחות שטחיות או פצעים.

מלבד הדלקת של הפין, בלנית בילדים עלולה גם להפעיל לחץ על השופכה. זהו הצינור המאפשר העברת שתן משלפוחית השתן (עד הוצאתו דרך הפין), וזו הסיבה שהשתן עלולה להיות כואבת.

מהי בלנית בילדים
מהי בלנית בילדים?

עלינו לציין שבלנית אצל בנים שכיחה אפילו יותר אצל אלה שיש להם עורלה סגורה יותר, מכיוון שמצב זה מקשה על חזרתה כדי לשטוף אותה בצורה נכונה.

זה חיוני שהורים ישגיחו על ילדיהם כשהם מנקים. תצטרך לוודא שהם עושים את זה נכון.

הגורמים לבלניטיס בילדים

  • פציעות באיבר המין
  • מחלות עור או דלקות
  • סוכרת (כאשר רמת הגלוקוז בדם אינה מבוקרת)
  • השימוש במוצרים מגרים: סבון, תרחיץ גוף או סבון כביסה
  • גורמים נוספים שתורמים עשויים להיות חום, תחתונים לא סדירים, החלפת חיתולים, חוסר היגיינת איברי המין (כפי שציינו) או אפילו שימוש בסבון שאינו מומלץ לניקוי אזור איברי המין.

יחס

כדי לטפל בבלנית, הדבר הראשון הוא ללכת לרופא הילדים. המומחה עשוי לרשום אנטיביוטיקה, או משחות נגד פטריות או סטרואידים, בהתאם לגורם לזיהום. הם גם יגידו לך רק לשטוף עם סבונים ניטרליים. במקרים מסוימים הם עשויים להמליץ לנקות את הפין בתמיסת מלח, לפחות פעמיים ביום, ולמרוח קרם אנטיביוטי.

מכיוון שלא מדובר בזיהום רציני ברוב המוחלט של המקרים, לאחר תחילת הטיפול, הדלקת אמורה להיעלם תוך מספר ימים. חשוב מאוד להקפיד על היגיינה כדי שהבעיה לא תחזור על עצמה שוב.

רק במקרים הקיצוניים ביותר, שבהם הדלקת לא יורדת, או שבהם הזיהום חוזר על עצמו, הרופא יכול להציע ניתוח להפרדת העורלה. התערבות זו יכולה להיעשות לאחר יומיים מהלידה.

הרגלי ניקיון אצל ילדים

המלצות כלליות

לבסוף, הנה כמה עצות לטיפול בבלניטיס בילדים:

  • הקפד על שגרת ניקוי קפדנית עם סבונים ניטרליים וקרמים אנטיביוטיים (אם נרשמים).
  • הלבישו את הילדים בבגדים נקיים, או, אם הם מתלבשים בעצמם, אל תתנו להם ללבוש בגדים מלוכלכים או רטובים (במיוחד באזור איברי המין).
  • השגחה רפואית. רופא הילדים יכול לקבוע מספר פגישות כדי לראות כיצד הטיפול עובד, ולאחר מכן להמליץ מתי להפסיק אותו.

Balanitis אצל ילדים היא בדרך כלל לא בעיה רצינית, אבל חשוב לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי למנוע אותה, מכיוון שהיא עלולה לגרום להם לאי נוחות רבה. כמו שנאמר: "מניעה היא התרופה הטובה ביותר".

פופולריים