צעקתי על הילדים שלי: איך לתקן את הנזק

ייתכן שתצטרך ללמוד לתקן את הנזק שהצעקות עשו לילדים שלך
ייתכן שתצטרך ללמוד לתקן את הנזק שהצעקות עשו לילדים שלך.
אם אתה צועק על הילדים שלך, ייתכן שאתה גורם לכאב רגשי. מה ניתן לעשות כדי לתקן את הנזק? המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

אם אתה אמא או אבא, אז אתה צריך לעשות קצת הרהור: האם אי פעם צעקת על הילדים שלך? מעט מאוד אנשים יגידו לא או שמעולם לא הרימו את קולם, שכן זה די נפוץ ששני ההורים צועקים על ילדיהם בשלב זה או אחר. ואם יש לך, אתה עשוי לתהות איך אתה יכול לתקן את הנזק.

כמובן, זה דבר אחד לצעוק בזמן כדי למנוע נזק או ברגע ספורדי של לחץ. זה דבר נוסף לצעוק ללא הרף על הילדים שלך, כל יום, בכל עת. מסיבה זו, חשוב מאוד להיות מודע לכך שבין אם אתם עושים זאת באופן קבוע או רק פעם בכמה זמן, עליכם לתקן את הנזק שגרמתם.

אם אתה כל הזמן צועק על הילדים שלך, אתה לא צריך סוג זה של כתבות כדי להפסיק; במקום זאת, תזדקק לעזרה של איש מקצוע שידריך אותך בתהליך ההורות. אם אתה צועק על הילדים שלך כל יום, ברור שיש איזו בעיה בסיסית. תצטרך גם לעבוד על זה ולהחלים רגשית.

הם לא אשמים

הילדים שלך לא אשמים בעומסים הרגשיים שלך. הם יצורים טהורים ונפלאים שזקוקים להורים יציבים מבחינה רגשית כדי שיוכלו להתפתח בצורה נכונה. לאחר מכן, הם יכולים גם להפוך למבוגרים יציבים מבחינה רגשית.

עם זאת, אם אתם צועקים על ילדיכם מדי פעם, כשאתם מאבדים את העשתונות, כשאתם לחוצים, כשהשעה מאוחרת, כשהם לא מקשיבים לכם, כשנדמה שהם מתעלמים מכם... אז המשיכו לקרוא. ייתכן שתצטרך ללמוד לתקן את הנזק שהצעקות עשו לילדים שלך.

קבל עזרה אם אתה צועק יותר מדי ורוצה לתקן את הנזק
קבל עזרה אם אתה צועק יותר מדי ורוצה לתקן את הנזק.

כשאתה צועק עליהם או אומר מילים לא נחמדות או פוגעות, אתה גורם לנזק רגשי. בכוחך לתקן את הכאב הזה.

אתה לא צריך לצעוק כדי ללמד

ייתכן שהרגשת מוצף וחסר סבלנות, כועס, עייף, לחוץ או מתוסכל. למרבה הצער, כאשר זה קורה, זה נפוץ שהורים כועסים על העולם. על ידי כעס על כל דבר, אתה עלול לצעוק או לומר דברים שבהמשך תתחרט עליהם, מכיוון שהם פוגעים בילדים שלך.

כפי שאתה יודע היטב, אתה לא צריך לצעוק כדי ללמד. למעשה, צעקות רק ירחיקו את ילדיכם מכם ויגרמו לבעיות הערכה עצמית ועוד. אתה חייב לזכור שכולנו בני אדם ושזה נורמלי לעשות טעות מסוג זה. עם זאת, עליך להיות מודע לכך שצעקות אינן הפתרון, וגם לא אמירת דברים לא נעימים.

אם כבר צעקת עליהם, אז אתה צריך לתקן את הנזק בהקדם האפשרי. אם לא, הפצע הרגשי יהיה עמוק מדי.

איך לתקן את הנזק הרגשי מהצרחות

ראשית, אתה צריך לדעת שצעקות הן אף פעם לא הפתרון, כי אתה תגרום כאב רגשי לילדים שלך והם ירגישו מושפלים. בדיוק כמו שאתה לא אוהב שצועקים עליך, אל תצעק עליהם. אם אי פעם יש לך, אז תצטרך לדעת איך לתקן את זה.

  • תודו בטעות שלכם. היו כנים ותודו בטעות שעשיתם זה עתה. כמו כן, היו מודעים לכך שעשיתם משהו לא בסדר ושעשיתם משהו שלא היה מגיע לילדים שלכם. אתה צריך לדעת שהצעקות והמילים שלך עלולות לפגוע בהם.
  • בקשו סליחה. אם אתה רוצה שהילדים שלך יגדלו בידיעה איך להיות אחראים לטעויות שלהם, אז אתה צריך להתחיל להיות אחראי לשלך. כדי לעשות זאת, התנצל בפני ילדיך על שצעקת עליהם. לבקש סליחה זה תמיד טוב אם עשית טעות. עליך להרהר, לגשת לילדך בחיבה ולבקש סליחה. לאחר מכן, הבטיחו שלא תעשו זאת שוב ונסו כמיטב יכולתכם לקיים את ההבטחה הזו. בקש סליחה ממש כשדברים קורים.
  • נהלו שיחה עם ילדכם. דבר איתם וספר להם מה קרה לך. ספר להם איך הרגשת ושאמרת דברים שלא התכוונת אליהם. לאחר מכן, הסבירו למה עשית את זה, שלא ידעת איך לתעל את הכעס שלך באותו זמן, אבל תלמד לעשות טוב יותר בפעם הבאה. בנוסף, אתה יכול להגיד להם שתלמד אותם איך לעשות יותר טוב כדי שהם לא ירגישו שהם צריכים לצעוק בעתיד.

קבל עזרה אם אתה צועק יותר מדי ורוצה לתקן את הנזק

אם אתה חושב שאתה צריך את זה, בקש עזרה. אם אתה מוצא את עצמך צועק הרבה או מרגיש מוצף לאחרונה, מה שגורם לך לאבד את הסבלנות והשליטה לעתים קרובות, פנה לעזרה מקצועית. אתה צריך למצוא רוגע ושלווה בעצמך כדי ללמד את הילדים שלך ממקום של איזון ואהבה ללא תנאי.

פופולריים