איך להיות הורה רגוע?

הורה רגוע הוא הורה מרגיע
הורה רגוע הוא הורה מרגיע.
הורה רגוע הוא הורה מרגיע. ילדיכם זקוקים לסבלנות כדי לגדול ולהרגיש יציבים רגשית. למידע נוסף במאמר זה.

זה נורמלי שהורים כועסים וירגישו מתוסכלים. אלו הם רגשות אנושיים אוניברסליים, אבל זה לא אומר שאתה צריך להיות לכוד ברגשות שליליים. אתה לא צריך להרגיש רע כל יום וילדיך לא צריכים להתמודד עם ההשלכות של המצוקה הרגשית שלך. כמבוגר, יש לך הרבה מחויבויות, אבל זו עדיין חובתך להיות הורה רגוע.

יש לך את הכוח להיות הורה רגוע

כמבוגר, יש לך את הכוח לשלוט בעצמך. אתה מסוגל למנוע מהרגשות השליליים או העזים שלך להשתלט עליך. הורות זה לא קל, אבל אתה לא יכול לתת לזה להשפיע על מצב הרוח שלך. גם כאשר אתה מנחש שנית את היכולות שלך כהורה, אתה צריך לוודא שאתה נשאר רגוע.

אתה עלול לאבד את העשתונות שלך כאשר אתה צריך לחזור על עצמך בפני ילדיך שוב ושוב לפני שהם באמת מקשיבים לך. יש הורים שמביעים את כעסם בצעקות על ילדיהם. כמו כן, מה שגרוע עוד יותר, זה שיש כמה הורים שירביצו לילד שלהם כדי "ללמד אותם לקח". לעתים קרובות, זה לא בגלל שהם רוצים להכות את הילד שלהם, אלא בגלל שהם כל כך לחוצים שהם מאבדים שליטה.

בין אם אתה אמא או אבא, כולם מאבדים את העשתונות. אתה עלול לאבד שליטה כי קל יותר לכעוס מאשר להישאר רגוע כשאתה מגדל ילדים. עם זאת, אתה לא יכול לשכוח שצעקות על ילדים יגרמו להם להיות תוקפניים, הן פיזית והן רגשית.

הורה רגוע יוכל להרגיע את ילדיו כשיצטרכו זאת
הורה רגוע יוכל להרגיע את ילדיו כשיצטרכו זאת.

אתה כנראה לא רוצה את זה בשביל הילדים שלך. אם תצעק על הקטנים שלך, תפחיד אותם ותגרום להם להרגיש חוסר ביטחון. כמו כן, זה עלול לגרום בסופו של דבר לחרדה, הערכה עצמית נמוכה ודיכאון.

כהורה רגוע, אתה תהיה מרגיע יותר

הורה רגוע יוכל להרגיע את ילדיו כשיצטרכו זאת. זה יגרום לילדים להרגיש אהובים ומקובלים, גם אם התנהגו בצורה לא נכונה. עלינו לזכור שילדים הם ילדים, והם צריכים ללמוד להבדיל בין התנהגות טובה להתנהגות לא הולמת. לכן, ההורים צריכים להישאר רגועים ולהראות לילדיהם כבוד.

ישנן אפשרויות רבות לבחירה כאשר הילד שלך מתנהג בצורה לא נכונה. זכור, אתה צריך להיות סבלני עם הילד שלך. זה יעזור להם ללמוד להתנהג וגם להפוך לאנשים יציבים מבחינה רגשית.

נסה את האסטרטגיות הבאות בפעם הבאה שאתה מנסה לשלוט בכעס שלך ולשמור על שלווה במצב:

 • הפוך את עצמך מודע להשלכות השליליות של הכעס שלך.
 • תנו לעצמכם הפסקה וקחו נשימה עמוקה לפני שתתמודדו עם המצב. זכרו, גם מבוגרים צריכים זמן להירגע.
 • כמו כן, אתה צריך לתת לילדים שלך לעשות טעויות מדי פעם, כל עוד המצב בטוח. זה יעזור להם ללמוד מההשלכות הטבעיות של מעשיהם.
 • החליטו מה הכי חשוב: להיות מאושר או להיות צודק.
 • תן לעצמך לכעוס לשנייה, כדי שתוכל להבין מדוע אתה מרגיש כך. תאר לעצמך שאתה מישהו אחר שמסתכל על המצב שלך מבחוץ. מה היית אומר לעצמך?
 • חשבו על המצב כדי להבין מדוע אתם כועסים.
 • התמקד בתמונה הגדולה של להיות הורה רגוע. תארו לעצמכם שהעולם נגמר מחר, האם באמת הייתם כל כך כועסים על כך שילדכם לא תולה את התרמיל שלו? ברור שלא.
 • חפש פתרונות. אל תתמקד רק בבעיות. במקום זאת, חפשו פתרונות ותרגישו טוב יותר. עם זאת, אתה צריך לעשות זאת ללא כעס. במקום לצעוק, מצאו פתרון שליו עם ילדיכם. כך, התוצאה תהיה טובה יותר לכולם.
 • תבין מה קורה. למה אתה כועס על הילדים שלך לפני שאתה בכלל יודע מה קורה? ודא שהבעיה האמיתית היא לא רק תקשורת שגויה.
 • למד ותרגל טכניקות הרפיה. ככל שתהיו רגועים יותר, כך תרגישו רגועים יותר. ואז, יהיה לך יותר קשה לכעוס כל כך מהר. טכניקות נשימה הן תמיד רעיון טוב.
 • חפש דרכים לצמוח וללמוד מהמצוקה. בכל פעם שאתה מרגיש מוטרד, תרגל את כישורי ניהול הכעסים שלך. כך תלמדו להתמודד טוב יותר עם תסכול ותוכלו להרגיש רגועים יותר כל הזמן.

זכור שאתה בן אדם. אתה לא מושלם, אבל אתה יכול להיות הורה רגוע. השלמות שלך באמת טמונה בחוסר השלמות. כמו כן, אל תדאג אם אתה עושה טעויות כי בני אדם צריכים להיות מסוגלים ללמוד מהטעויות שלהם. ואז, לאט לאט, הם הופכים לאדם טוב יותר. בחרו בדרך זו למענכם, למען ילדיכם ולמען משפחתכם בכלל.