האם אתה כועס על הילד שלך? השתמש בשאלות אלה כדי להרהר

השאלות הבאות יעזרו לך לחשוב על גידול הילדים ועל משפחתך
אם אתה נוטה לכעוס על ילדך, השאלות הבאות יעזרו לך לחשוב על גידול הילדים ועל משפחתך.
אם אתה נוטה לכעוס על ילדך, השאלות הבאות יעזרו לך לחשוב על גידול הילדים ועל משפחתך.

כעס ותסכול הם רגשות אנושיים אוניברסליים. אבל זה לא אומר שאתה צריך להיות קורבן של רגשות שליליים. כמבוגרים, יש לנו מחויבות כלפי משפחתנו וכלפי עצמנו למנוע מרגשות שליליים להשתלט. אם אתה מרגיש שאתה כל הזמן כועס על הילד שלך, אז הגיע הזמן להבין מה באמת קורה.

"הרגשות שלנו שם כדי להיות מורגשים, אבל לא כדי להשתלט על חיינו, כי אם הם יעשו זאת, הם יהפכו לרעילים".

- ברנרדו סטאמאטאס -

בוא נהיה כנים. הורות זה קשה! כשאתה אפילו לא יכול לעשות אמבטיה או מקלחת במשך שתי דקות בלי שמשהו ידפוק בדלת או יפתח את הווילון, זה יכול להיות מתסכל להפליא. או, כשאתה צריך להגיד לילדייך מיליון פעם לכבות את האורות כשהם יוצאים מחדר, זה יכול להיות מעצבן.

תסכול יכול לגרום לך לצעוק בלי לחשוב

דרך אחת שבה הורים רבים מבטאים את הכעס והתסכול שלהם היא על ידי צעקות על ילדיהם. אבל הם לא עוצרים להרהר לפני שהם עושים זאת. אנחנו לא צועקים בהכרח כי אנחנו רוצים. במקום זאת, אנו מרגישים המומים מהמצב ומאבדים שליטה. פעמים אחרות, זה יכול להיות פשוט יותר לצעוק מאשר ללמוד אסטרטגיות טובות יותר ולהפוך להורה רגוע יותר.

צעקות גורמות לילדים להיות תוקפניים יותר, הן מילולית והן פיזית. כהורים, כאשר אנו מרימים את קולנו לצעוק, זה מפחיד את ילדינו וגורם להם לתחושת חוסר ביטחון. יתרה מכך, יש לו השפעות ארוכות טווח כמו חרדה, הערכה עצמית נמוכה ותוקפנות מוגברת.

להורים רגועים, לעומת זאת, יש השפעה מרגיעה על ילדיהם. וזה, בתורו, עוזר לילדים להרגיש אהבה וקבלה למרות התנהגותם הגרועה.

יש הרבה שאלות ותשובות שאתה יכול לבחור כשאתה בעיצומו של מצב שגורם לדם שלך לרתוח. מציאת שלווה אפשרית! למד לנהל את הכעס שלך ולמצוא פתרון שליו באמצעות השאלות הבאות כאסטרטגיות. הם יעזרו לשנות את הדיאלוג הפנימי שלך ולשפר את מערכת היחסים שלך עם המשפחה שלך.

כועסת על הילד שלך? השתמש בשאלות אלה כדי להרהר

זה מפתה ליפול לכעס מיד, אבל להיכנע לכעס שלך יכול להוביל לאתגרים נוספים. לפני שתוקפים את ילדיכם, שקול כיצד עליך להגיב. תחשוב איך הדברים יהיו ברגע שהאבק ישקע. אם אתה צועק על הילדים שלך, אתה תתחרט על זה רק אחר כך. אז, קח נשימה עמוקה והרהר.

1. האם אתה יודע לתת לעצמך פסק זמן?

ילדים הם לא היחידים שצריכים פסק זמן. כמבוגרים, גם אנחנו צריכים להקדיש כמה דקות להירגע ולחשוב. נשום עמוק ותן לעצמך זמן להתאושש. אתה תהיה במצב נפשי טוב יותר כדי לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי איך להתמודד עם הילדים שלך.

2. האם זה רע לתת לילדים שלך לעשות טעויות מדי פעם?

כאשר מתאים, תן לבני משפחתך לעשות טעויות. זה לא התפקיד שלך להצביע על הטעויות של כולם - רק תן להם לעשות את הטעויות שלהם. אם אתה מרגיש רצון עז לציין כשאנשים עושים דברים "לא נכון", אז זה האגו שלך שמדבר.

כמובן, באחריותך כהורה ללמד את ילדיך את ההבדל בין נכון לרע. עם זאת, בסופו של יום, לא תוכל לשלוט בבחירות שהם עושים. לכן, אתה צריך לתת להם את ההזדמנות ללמוד מההשלכות של הטעויות שלהם בשיפוט.

3. מה אתה מעדיף? להיות מאושר או להיות צודק?

אם אתה כועס על ילדך
אם אתה כועס על ילדך, הסתכל על זה כהזדמנות למצוא שלווה.

החליטו מה מהשניים הכי חשוב: להיות מאושר או להיות צודק. ויכוחים רבים הם תוצאה של רצון להיות צודק. בחרו לשמוח על זכייה בוויכוח סוער עם ילדיכם. כתוצאה מכך, החיים שלך ושל ילדיך יהיו הרבה יותר מאושרים ונינוחים בסך הכל. אז, האם אתה מוכן לעשות את הבחירה הזו?

4. האם אתה מסוגל לזהות את הכעס שלך לפני שאתה מגיב?

קח דקה לזהות את הכעס שלך. במקום להגיב מתוך תסכול ובלי לחשוב, הקדישו דקה לבחון את הרגשות שלכם. תאר לעצמך שאתה צד שלישי עד לעצבנות ולכעס שלך.

איך זה מרגיש? מאיפה הרגש הזה מגיע בגופך? אתה יכול להרגיש את זה בראש, בחזה, בבטן? הנשימה שלך השתנתה? אתה מכווץ אגרופים? הידיים שלך רועדות? על ידי ניתוק מהכעס שלך, אתה יכול לקבל נקודת מבט חדשה שתחליש את הרגשות השליליים שלך.

5. למה אתה כועס?

שאלו את עצמכם מה בעצם מפריע לכם. מישהו פגע בך פיזית? הם איכזבו אותך? האם הם יצאו נגד אחד מהערכים שלך? גלה מדוע אתה כל כך מתוסכל ותוכל לנקוט בצעדים הנכונים לקראת מציאת פתרון.

מה שהכי חשוב הוא לדעת מה באמת קורה כדי לתקן את הבעיות בהקדם האפשרי.

6. האם אתה יודע לחפש פתרונות ולשקף?

חפש פתרונות במקום רק לנסות להרגיש טוב יותר; להתנהג בכעס זה עניין של ניסיון להרגיש טוב יותר. לדוגמה, במקום לצעוק כשאתם כועסים על ילדכם, עבדו יחד על מנת למצוא פתרון שליו.

התוצאה תהיה הרבה יותר חיובית ושווה את זה. כולכם תרגישו טוב יותר והילדים שלכם לא יישאו סביבם את הפצעים הרגשיים למשך שארית חייהם.

"הדרך בה אנו מתייחסים לילדים שלנו משפיעה ישירות על מה שהם מאמינים לגבי עצמם."

- אריאדנה בריל -

7. האם אתם מתרגלים טכניקות הרפיה?

למד טכניקות הרפיה ויישם אותן בפועל. ככל שתקדיש יותר זמן להירגע על בסיס קבוע, כך תפחת הסיכוי שתכעס על ילדך ותאבד את קור רוחך.

טכניקות הרפיה יכולות להיות שימושיות גם לאחר סכסוך. יתרה מכך, אם תלמדו להרגיע את עצמכם, אתם תהוו דוגמה חיובית לילדיכם.

סיכום...

אם אתה כועס על ילדך, הסתכל על זה כהזדמנות למצוא שלווה. בכל פעם שאתה מרגיש מוטרד, הסתכל על המצב כהזדמנות לתרגל את היכולת שלך להרגע. התחייב להתמודד טוב יותר עם התסכול שלך בפעם הבאה.

אל תתנו לכעס, לתסכול ולעצבנות שלכם להשתלט עליכם. כבן אדם והורה מתחשב, יש לך הרבה אפשרויות. חפשו פתרונות ושלום. סרב להיכנע לדחפים המיידיים שלך, שפגעו רק בך ובמשפחתך.