13 טיפים להיות אם חד הורית ללא תסביכים

גלו 13 טיפים להיות אם חד הורית ללא תסביכים ולחיות את החיים בחופש ובחיבה כלפי ילדכם
גלו 13 טיפים להיות אם חד הורית ללא תסביכים ולחיות את החיים בחופש ובחיבה כלפי ילדכם.
גלו 13 טיפים להיות אם חד הורית ללא תסביכים ולחיות את החיים בחופש ובחיבה כלפי ילדכם.

אם את אם חד הורית, תדעי כמה קשה, מסובך ומלחיץ זה יכול להיות לפעמים לגדל ילד בעצמך. בהזדמנויות רבות מתעוררים פחדים וספקות הקשורים לגידול ילד, כמו הלחץ לשאת באחריות לבד. זה גם סוחט את הכלכלה, מקבל פחות הכנסה ממשפחות של שני הורים...

אבל לפעמים, עולה השאלה המהותית שבה אנחנו תמיד שואלים את עצמנו, האם אני עושה את זה נכון? האם אהיה אמא טובה? חשוב לשקול את הטיפים האלה כאם חד הורית ללא תסביך.

טיפים שכדאי לזכור אם את אם חד הורית

גלה את הפרטים שנציע לך למטה ותהיה אם חד הורית נפלאה. תשכחו מתסביכים ותהנו מהחיים שלכם תוך כדי אושר של ילדכם.

1. לבלות עם הילדים שלך

אכלו או סעדו בכל פעם שאתם יכולים עם הילדים שלכם, קראו להם סיפורים, עזרו להם בשיעורי הבית שלהם, שחקו איתם... בלו איתם זמן איכות בכל פעם שיש לכם הזדמנות.

2. לך לאן שאתה רוצה מתי שאתה רוצה

תמיד יהיה נחמד לחלוק רגעים יחד עם ילדכם. הזמן עובר, הם גדלים, ובסופו של דבר, מה שהם יזכרו יהיה הזמן והאהבה שהענקת להם. אז תבלה אותם איתם מתי שאתה יכול.

3. אל תתנו לילדיכם לשלוט בך

לפעמים ילדים להורים יחידניים יכולים לנצל לרעה את העובדה שאתה הסמכות היחידה, גם אם הם עושים זאת באופן לא מודע. אתה היחיד שיכול לקבוע כללים ומגבלות שיש לכבד ועליך לאכוף אותם. אבל התייעצו איתם כדי שלא ירגישו בחוץ ותגיעו להסכמות כצוות.

4. אל תוציאו כעס על ילדיכם

לעתים קרובות אנו המומים מהמצב; זה לא קל להיות אם חד הורית, ולעתים קרובות ילדים משלמים על הכעס הזה. אל תתנו לזה לשלוט בכם, כי זה יכול להיות מאוד לא יעיל וכדאי להימנע מכך. אתה שולט במצב.

5. דברו בחביבות על אבא מול ילדכם

אם הם קטנים, הם לא יבינו הרבה דברים ויהיה לך זמן להסביר להם הכל כשהם יהיו קצת יותר גדולים. אתה לא צריך ליצור אנרגיה רעה ביניהם.

6. אל תחשוב ותענה את עצמך במחשבה על איך הדברים היו נראים אם לא היית לבד עם הקטן שלך

במקום זאת, התמקדו בעובדה שלילד שלכם יש אמא שמשמחת אותו באותה מידה וששום דבר לא חשוב יותר מהאהבה והאכפתיות שאתם שמים בו.

7. להתגבר על עייפות

חשוב לשקול את הטיפים האלה כאם חד הורית ללא תסביך
חשוב לשקול את הטיפים האלה כאם חד הורית ללא תסביך.

למרות העייפות אחרי יום קשה בעבודה, אתה צריך לבלות זמן עם הילדים שלך ולהיות אנרגיה עבורם.

8. בקש עזרה אם אתה זקוק לה

אם אתה רואה שהמצב הוא יותר ממה שאתה יכול להתמודד, בקש עזרה ממשפחה או חברים. ללא שום סיבה אתה צריך לתת לעצמך להיסחף על ידי רגשות שליליים על ידי הסתגרות בהם. אל תתמוטט אם אתה רואה שאתה לא יכול לעשות הכל. זה נורמלי!

9. היו זהירים בקבלת החלטות

חשבו הרבה על כל מצב ומה היתרונות והחסרונות של כל פעולה. אל תפעל באימפולסיביות, כי זה לא ישפיע.

10. תקשר עם הילדים שלך

חשוב מאוד שתדבר איתם על הבעיות שלהם, איך הם היו בבית הספר, מה מדאיג אותם וכו'... זה יפתח את האמון שלהם ומערכת יחסים בריאה. וגם אם מה שהם אומרים לך הוא שלילי, אל תאשים אותם, דבר איתם, ובעיקר תסתכל על כל ההיבטים החיוביים שאתה יכול להוציא מהמצב.

11. צרו בית יציב ובטוח

על מנת לעשות זאת, חשוב לקבוע כללים ושגרה שיש לכבד בכל יום. זה נותן לילדים נורמליות וביטחון.

12. הימנע מהגנת יתר

לפעמים, זה קשה, אבל הגנת יתר מונעת מהם לפתח את העצמאות והאישיות שלהם.

13. יש לך את הזכות להיות מאושר ולהתחיל חיים חדשים

את אם חד הורית, מה שפותח בפניך מגוון רחב של הזדמנויות. הגדר לעצמך יעדים חדשים, פרויקטים חדשים שבהם אתה כולל את ילדך, והימנע מלהסתגר בעצמך.

על ידי ביצוע העצות הללו, תרגישי שאת מתמודדת טוב יותר עם המצב של להיות אם חד הורית. על אף שעברתם ועברו תקופות קשות, האמינו בעצמכם. יש לך את הילד שלך לצידך מדי יום, ועל זה אתה צריך להילחם; אף אחד לא אמר שזה קל, אבל אפשר לעשות את זה.

בעזרת מאמץ וסבלנות תוכלו להתגבר על כל הספקות, התסביכים והבעיות שמגיעות. לפעמים, מצבים אלו גורמים לנו להתבגר ולדעת מה אנחנו באמת רוצים או לא רוצים בחיינו. וכל עוד החיים מספקים לנו כמה תורות ושיעורים, יהיה טוב שנאלצנו לעבור אותם.