טוב לילדים שלך לראות אותך כאמא לא מושלמת

למה טוב לילדים שלך לתפוס אותך כאמא לא מושלמת
למה טוב לילדים שלך לתפוס אותך כאמא לא מושלמת?
טעויות ורגשות שליליים הם אנושיים ותקפים. לכן, הצגת עצמך כאמא לא מושלמת תעזור לילדים שלך להניח ולהתמודד עם המציאות הזו.

כאמא, סביר להניח שמרגע שילדך הגיע לעולם, הרגשת את הלחץ לבצע את תפקידך כאם כמיטב יכולתך. כל אמא שואפת לשלמות בעבודתה. זה נכון עוד לפני הלידה, כשהיא מנסה לעמוד בכל המלצות הבריאות במהלך ההריון. עם זאת, עליך לדעת שלא רע עבור ילדך לתפוס אותך כאם לא מושלמת. להיפך, זה הכרחי ובריא.

איזו אמא לא הלכה לישון בלילה בתחושת אשמה על כך שאיבדה את העשתונות עם הקטן שלה? מי לא תהה איך זה בטח השפיע על הילד שלה לראות אותה בוכה או צורחת באותו ערב?

אנו חוששים שמעשינו יתנו את אישיותם ואת עתידם. ולפיכך, לפעמים אנחנו מנסים להידמות לרובוט, מכונה שתוכנתה בקפדנות לא לעשות טעויות.

למרבה המזל, אתם אנושיים, ותאמינו או לא, הכישלונות האלה שמייסרים אתכם עכשיו יכולים למעשה להועיל להתפתחות ילדכם.

למה טוב לילדים שלך לתפוס אותך כאמא לא מושלמת?

מערכת יחסים אמיתית

איך היית מרגיש אם בן הזוג או החבר הכי טוב שלך רק יראו לך את הרגשות החיוביים שלהם? מה הייתם חושבים אם, כשהם היו עצובים או כועסים, הם נמנעו מכם או זיייפו רגש שהם לא הרגישו? כולנו רוצים שהיחסים הרגשיים שלנו יהיו כנים וכנים. ואנחנו רוצים שהאדם האחר יראה את עצמו כפי שהוא כי זה בדיוק מה שבונה אמון וקשר.

מאותה סיבה, זה לא יעיל לנסות להיות מושלם מול הילדים שלנו. גם אם אנחנו חושבים שהם עדיין קטנים, הם קולטים יותר ממה שאנחנו חושבים ויבינו שמשהו לא בסדר. אז הם יתהו מדוע אתה מנסה להסתיר את זה, מה שמונע את יצירת אמון הדדי.

זה לא על להציף אותם בבעיות המבוגרים שלנו, שהם לא יכולים להבין או לפתור. עם זאת, הם יעריכו שאתה מראה את עצמך כאדם ושאתה אמיתי איתם.

לנרמל חוסר שלמות

אפשר להם לתפוס אותך כאמא לא מושלמת
אפשר להם לתפוס אותך כאמא לא מושלמת.

ילדים מגיעים לעולם ללא ידע או ניסיון כיצד להתנהג ולתפקד. הם לומדים מהוריהם מה מצופה, מקובל ומתאים. לכן, אם תנסה להיראות מושלם בעיניהם, תעביר להם את הרעיון שפגמים הם לא אופציה בחיים. תאר לעצמך את הלחץ של לגדול עם שלמות כדרך היחידה?

אם תקבל, תראה ותנרמל את הטעויות שלך, אתה תיתן להם רשות להיכשל, לעשות טעויות וללמוד מהנפילות שלהם. זה מאוד הכרחי ובריא עבורם להיות מודעים לכך שכולנו עושים טעויות ושזה משהו טבעי לחלוטין. על ידי הצגת עצמך כאדם, אתה עוזר להם לא להאשים את עצמם או להתבייש בטעויות שהם עלולים לעשות.

מודל אסטרטגיות התמודדות

יחד עם זאת, כולנו יודעים שילדים לומדים על ידי חיקוי ברמה גבוהה. על ידי התבוננות בהתנהגות שלך, הם רוכשים ומפנימים כלים שאותם יפעילו אחר כך בעצמם. לכן, על ידי קבלה והצגה של הטעויות, העצב והתסכולים שלך, אתה תשמש כמודל כיצד להתמודד עם הרגשות הללו.

אם הם רואים אותך מתגבר על נפילה, הם ילמדו איך לעשות זאת. אם הם רואים שאתה מקבל את העצב שלך כתקף, הם יחקו את הגישה ואת אסטרטגיות ההתמודדות שלך. תמיד, לכולנו יש ימים רעים וגם לילדיכם יהיו אותם, אז חשוב מאוד שבאמצעות הדוגמה שלכם תלמדו אותם איך לעבור את התקופות האלה.

תן להם לראות אותך כאמא לא מושלמת

בקיצור, היו פתוחים, כנים וטבעיים עם ילדיכם. אפשר להם לתפוס אותך כאמא לא מושלמת. אם יום אחד, אתה מרגיש עצוב, אתה יכול לבכות.

אם יום אחד, אתה עייף או כועס, אתה יכול לומר זאת. ואם אתה עושה טעות, נרמל אותה ובצע את הצעדים הדרושים כדי לתקן אותה. עם הגישה שלך, תלמד את הקטנים שלך חוסן ואינטליגנציה רגשית, ערכים שיהיו שימושיים מאוד בחיים.

כל הילדים מרגישים שאמא ואבא הם גיבורים, אבל תהליך ההתפתחות הטבעי מוביל אותם, בשלב מסוים, להבין שהם אנושיים ולא מושלמים.

אידיאליזציה של הורים מובילה לילדים ציפיות לא מציאותיות מאחרים שיובילו לקשיים ביחסים החברתיים שלהם. אז, זכרו שהמשימה היחידה שלכם היא להיות ישר ואוהב, אבל לא מושלם.

פופולריים