היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון

אנחנו רוצים לספר לך הכל על היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון
עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים לספר לך הכל על היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון.
צריכת זרעי פשתן במהלך ההריון יכולה להפחית עצירות הודות לתכולת הסיבים. יחד עם זאת, זוהי אפשרות טובה לסייע במניעת סוכרת הריונית.

זרעי פשתן הם דגנים שמומלצים לעתים קרובות הודות לתכונותיו התזונתיות והשפעותיו על מעבר המעי. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים לספר לך הכל על היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון.

קודם כל, חשוב לדעת שזרעי פשתן הם מזון עשיר בסיבים המשפרים את הוצאת הפסולת וגם מווסת באופן סלקטיבי את גדילת המיקרוביוטה של המעיים. לכן, זרעי פשתן אחראים לעזור לגוף להשיג חומרים מזינים ולהשליך את השאר.

צמח ה- Linum usitatissimum התגלה לפני מאות שנים במצרים העתיקה. ומאז. הוא שימש הן לייצור טקסטיל והן כמקור מזון. צורות ההצגה של זרעי פשתן הן כדלקמן:

 1. זרעים (המכונה "זרעי פשתן")
 2. קמח
 3. שמן

אולי שמעת אנשים אומרים שאם אתה בהריון, אתה צריך לאכול הרבה זרעי פשתן. בהקשר זה, המסורת אינה טועה בהמלצתה שכן, ללא ספק, זרעי פשתן הם דגנים המסייעים לנשים הרות להימנע מהצטברות של חומר מיותר בגוף.

על ידי היכולת להיפטר בקלות מהחומר שאינו נדרש לגוף שלנו, הרווחה הכללית שלנו משתפרת (או נשמרת) לשלמות. ובתמורה, ההריון שלנו הרבה יותר מהנה, מכיוון שאי הנוחות פוחתת. תהליכי עצירות שכיחים בהריון, ומסיבה זו הגברת צריכת סיבים מועילה, כפי שנאמר במחקר שפורסם בכתב העת "The cochrane database of systematic reviews".

איך זרעי פשתן עוזרים בלידה?

התשובה פשוטה מאוד: לזרעי פשתן יש, כשלעצמה, את היכולת להגביר את ייצור נוזלי צוואר הרחם ללידה, ולכן הדבר מקל על לידה של התינוק ומפחית את עוצמת הכאב בתעלת הלידה שכן הוא יהיה משומן היטב..

זרעי פשתן מסייעים להיווצרות ריר צוואר הרחם ומבטיחים מבנה טוב. בזמן הלידה, בדיוק כשהצירים מגיעים, פקק הריר נשבר ומשמנים את התעלה שדרכה ייצא התינוק. עם זאת, זוהי תרופה טבעית שהשפעותיה לא הוכחו בספרות המדעית.

במובן זה, זרעי פשתן יהפכו את הלידה לפשוטה ומהירה יותר. כמו כן, התינוק יוכל להחליק החוצה בקלות רבה יותר.

מה שתואר בספרות המדעית הוא היכולת של זרעי פשתן להפחית תנגודת לאינסולין, על פי מחקר שפורסם בשנת 2018. מאפיין זה יכול לשמש למניעה או טיפול בסוכרת הריונית.

כל היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון:

 1. להילחם בעצירות
 2. עוזר לשלוט במשקל, מכיוון שהוא מגביר את השובע
 3. יכול להגביר את הייצור של ריר צוואר הרחם ואיתו את הפוריות שלך
 4. משפר את המגוון הביולוגי של פלורת המעיים ואיתה ספיגת חומרי הזנה הנחוצים לגוף
כל היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון
כל היתרונות של זרעי פשתן במהלך ההריון.

עצירות היא אחד התסמינים העיקריים של הריון עקב העלייה ברמות האסטרוגן וגודל הרחם. כל השינויים הללו משפיעים על המעי ומאטים את תנועתו. למרבה המזל, מחקרים מראים שזרעי פשתן מגבירים את תנועתיות המעיים ומפחיתים עצירות.

זרעי פשתן לאחר הריון

התכונות התזונתיות של זרעי פשתן יהיו מועילות גם לאחר ההריון, שכן הם עוזרים לך להחזיר את האנרגיה והחיוניות הדרושים לך כדי לבצע את הפעילויות היומיומיות הרגילות שלך.

איך זה מגביר את הפוריות?

זוכרים את ריר צוואר הרחם שדיברנו עליו למעלה? ובכן, זה לא שימושי רק ללידה, אלא גם לתהליך ההפריה.

ריר פורה בצוואר הרחם יקל על מעבר הזרע לביצית, מה שיעזור בתהליך ההפריה.

חיוני שהמחוון הזה יהיה במצב הנכון. תוכלי לזהות זאת בעצמך, שכן נוזל המתאים לפוריות הוא שקוף, קל ואלסטי.

מומחים ממליצים ליטול שתי כפות של זרעי פשתן מדי יום כדי לקדם את היווצרות ריר צוואר הרחם במהלך השליש האחרון של ההריון. במיוחד בחודשיים האחרונים. בדיוק אותו הדבר, זכרו שאנחנו מדברים על תרופה טבעית שלא הוכחו השפעותיה. מסיבה זו, אם את סובלת מבעיות פוריות, האפשרות המתאימה ביותר היא לשים את עצמך בידיו של מומחה.

חסרונות אפשריים של זרעי פשתן בהריון

זרעי פשתן או זרעי פשתן הם מקור שופע של רכיבים הנקראים ליגנאנים. ליגנאנים הופכים על ידי חיידקי מערכת העיכול לחומרים הנקשרים לאתר הפעולה של אסטרוגנים. מרכיב זה הוא מה שאחראי בעיקר לחסרונות של זרעי פשתן, ביניהם בולטים הבאים:

 • ירידה בפעילות האסטרוגנים (הורמונים חיוניים בהריון).
 • השפעה נוגדת קרישה על הגוף.
 • הם יכולים לשפר את ההשפעה של כמה תרופות לסוכרת.
 • ירידה בספיגה של תרופות מסוימות.

באופן דומה, חיוני להתייעץ עם רופא מהימן לפני בליעת כל תוסף או מזון במהלך ההריון. זכור שאפילו תרכובות טבעיות יכולות להשפיע לרעה על אנשים מסוימים.

זרעי פשתן ומים במהלך ההריון

זרעי פשתן יועילו מעט אם לא תשלב אותם עם מינונים גבוהים של מים. כדי שזרעי פשתן יעשו את עבודתם, הוא זקוק לנוזל הזה כדי להיות מסוגל לזרום בחופשיות בגופך.

אם לגוף אין את הנוזלים הדרושים, הוא לא יוכל לבצע את תפקידיו כראוי. כמובן, זה כולל מעבר מעיים.

בדיוק אותו הדבר, זכרו שלזרעי פשתן אין תכונות מופלאות. צריך לכלול אותו בתזונה מגוונת ומאוזנת. אם יש לך ספקות או סובלת מבעיות במהלך ההריון, האפשרות הטובה ביותר היא לפנות למומחה.