איך לעשות עיסוי פנים לתינוק?

עזור לתינוקך להירגע באמצעות עיסוי פנים
עזור לתינוקך להירגע באמצעות עיסוי פנים.
עזור לתינוקך להירגע באמצעות עיסוי פנים. כאן, אנו אגיד לך איך לעשות את זה וכמה אמצעי זהירות שאתה צריך לשקול.

עשית פעם עיסוי פנים? זה מרגיע למבוגרים כמו לילדים וזו טכניקה פשוטה שניתן לבצע בכל גיל. לכן, אם אתה רוצה לבלות רגע רך עם התינוק שלך ולעזור לו להירגע, הקפד לנסות את זה.

תינוקות מסתגלים כל הזמן לעולם הסובב אותם וזה יכול לייצר רגעים של מתח או אי נוחות. לפעמים, הם גם מרגישים עייפים מכל כך הרבה גירויים ומתקשים להירגע כדי להירדם. עם זאת בחשבון, עיסוי פנים יכול לעזור להם להירגע ולנוח טוב יותר.

עיסוי פנים לתינוק שלך, צעד אחר צעד

לפני שמתחילים, עליכם להכין את החלל כך שיהיה לכם ולתינוקכם נוח במהלך העיסוי.

כדאי לשמור על החדר בטמפרטורה חמה עם תאורה עמומה וכמה צלילים רכים, שיכולים להגיע ממוזיקה פונקציונלית, למשל. לאחר מכן, הנח את הקטן שלך על המיטה, על הברכיים שלך, או על משטח מרופד מעל השולחן.

יש לחטא היטב את הידיים ולמרוח קרם או שמן בטיחותי לתינוק כמדיום מחליק. בהמשך, נפרט כיצד לבצע את עיסוי הפנים.

1. התחל עם החלקות חלקות

לפני שתניח את ידיך על תינוקך, שפשפי אותן זו בזו כדי לייצר חום ולהפיץ את המוצר הנבחר בצורה טובה יותר. האגודלים שלך יהיו מתאימים לביצוע העיסוי, אם כי אתה יכול להשתמש בקצות האצבעות והאצבעות האמצעיות שלך אם זה נוח יותר.

בהחלקות עדינות, התחל למרוח את השמן או הקרם על פניו של תינוקך, ממרכז המצח כלפי חוץ. לאחר מכן, פעל במורד הרקות והלחיים שלהם בתנועות מעגליות.

2. עברו על כל חלק בפנים שלהם

לאחר הפצת הקרם או השמן, התחל לעסות כל חלק בפנים שלהם, הפעם בפירוט רב יותר. עצור ליד האף שלהם ואז למצח.

נספר לכם על כל היתרונות של הפעלת עיסוי פנים לתינוק שלכם
לאחר מכן, נספר לכם על כל היתרונות של הפעלת עיסוי פנים לתינוק שלכם.

בעזרת קצות האצבעות, הפעל לחץ קל כלפי חוץ כדי להמריץ את זרימת הדם. דמיינו לעצמכם קו אמצע מרכזי על המצח, ומשם, עסו לכיוון אוזני תינוקכם.

לאחר מספר חזרות, המשיכו בעיסויים לכיוון הלחיים וסביב השפתיים. ניתן לחזור על כל רצף 4 עד 5 פעמים.

3. שחרר את מתחי הפנים

הנח את כפות הידיים של שתי הידיים על החלק התחתון של הלחיים של תינוקך ועשה תנועה סימטרית, לכיוון הכתר, תוך ניסיון לגרור בעדינות את עורם. סוג זה של תנועה עוזר לך לשחרר מתח שרירים ביתר קלות.

ניתן לחזור על התנועה כלפי מעלה מספר פעמים.

4. החל תנועות מעגליות

תנועות מעגליות מעודדות את זרימת הדם באזור.

בעזרת האגודלים או קצות האצבע המורה והאמצעית, צייר עיגולים על המצח והלחיים. מהלחיים ניתן להמשיך בתנועה זו לכיוון האוזניים ולעבור על הלסת או לעצור בה ולהקל על השרירים הללו.

5. לסיים במשיכות עדינות

כמו בהתחלה, החלק בעדינות את שתי הידיים על פני כל פני התינוק שלך, מבלי לגעת בעיניים או בפה. לאחר מכן, הפעל תנועות איטיות רדודות כדי להפחית עוד יותר את המתחים ולהביא לסיום הפגישה.

5 יתרונות במתן עיסוי פנים לתינוק

עיסוי תינוקות הוא כלי שצובר יותר ויותר מוניטין, בשל יתרונותיו הגדולים והמיידיים. יותר ויותר הורים מקבלים הנחיה לבצע תרגול מסוג זה.

לאחר מכן, נספר לכם על כל היתרונות של עיסוי פנים לתינוקכם:

  1. שיפור התקשורת הבלתי מילולית בינך לבין תינוקך: לפני שמתחילים לדבר, תינוקות מתקשרים באמצעות בכי ושפת גוף. אז, העיסוי הזה עוזר להם לתקשר דרך העיניים והליטופים שלהם.
  2. חיזוק קשר ההתקשרות בין השניים: עיסוי פנים יוצר רגע נעים לשניכם ועוזר לכם להתחבר עוד יותר.
  3. עזרה לתינוק שלך להירגע: באמצעות שחרור הורמונים, הפנים ושאר הגוף נרגעים, מה שמשפר גם את איכות המנוחה.
  4. קידום התפתחות המודעות לגוף שלהם: עיסוי פנים עוזר לתינוקך לזהות את הגבול ואת הצורה של הגוף שלו.
  5. גירוי מערכת העצבים שלהם: הפעולה הפשוטה של הנחת יד על גופו של תינוקך היא כבר גירוי. לכן, עיסוי הוא גירוי איכותי מתחילתו ועד סופו.

כמה אמצעי זהירות שכדאי לזכור

מתן עיסוי פנים לתינוקך יכול להיות קל ללמידה, מכיוון שזו טכניקה פשוטה שאינה דורשת ידע רב. עם זאת, חשוב לנקוט באמצעי זהירות מסוימים כדי שזה תמיד יהיה בטוח עבור התינוק שלך:

  • המתן לביצוע העיסוי אם לא נוח לילדך: אם הקטן שלך עצבני, רעב או ישנוני מאוד, תחילה עליך להתלוות אליו כדי שיוכלו להירגע. לאחר מכן, כשהם פתוחים יותר, החל את עיסוי הפנים.
  • היזהר עם הלחץ המופעל על ידי האצבעות שלך: חשוב לשמור על הידיים רפויות כדי ליישם את העיסוי בצורה נכונה. זה צריך להיות עדין מספיק כדי לא לפגוע, אבל לא כל כך קל שזה לא עובד.
  • הימנע מאזורי העיניים: אתה יכול לעבוד על קו מתאר העין מהגבות, הרקות וקצוות האף, אך אין ללחוץ ישירות על העפעפיים או העיניים.
  • אל תלחץ על הגולגולת: בזמן הפעלת העיסוי על הפנים, הקפד לא להפעיל לחץ חזק על הגולגולת עם שאר האצבעות. זכור שהעצמות הללו עדיין גמישות מאוד.