איך להצחיק תינוק?

כשתינוקות מחייכים וצוחקים
ייתכן שתעניין אותך גם ב: כשתינוקות מחייכים וצוחקים: צעד גדול בהתפתחות הרגשית שלהם.
כדי להצחיק תינוק, ניתן להשתמש באסטרטגיות שונות: דגדוגים, שינויים בקול שלך ופרצופים מטופשים. גלה עוד.

אם יש לך תינוק במשפחה, בין אם זה בן או בת, אחיין או אחיינית, סביר להניח שסרטון של אותם צוחקים בקול נגע בך. באופן כללי, זה נורמלי שכאשר אנו רואים מישהו שצוחק, אנו מתפתים לצחוק בעצמנו. אבל כשמדובר בתינוק, נראה שהאפקט מוכפל. האם אתה מכיר את היתרונות של לגרום לתינוק לצחוק? במאמר זה, נספר לכם עליהם הכל.

צחוק אצל תינוקות

אצל תינוקות, צחוק אינו זהה להומור. עם זאת, זה ביטוי לחוויית ההנאה.

למרות שהילדים הקטנים צוחקים מהזמן שהם ברחם, במהלך השבועות הראשונים לחייהם, זה יותר רפלקס.

עם חלוף הזמן, הצחוק הזה הופך למורכב יותר ותינוקות יכולים לחייך מספר פעמים ביום ואפילו תוך כדי הנקה בשד אמם. הסיבה לכך היא שהחוויה הזו מעניקה להם תחושה של רווחה והנאה רבה.

בין החודש הראשון לשני לחייו החיוך הופך לאמצעי ליצירת קשר חברתי וחשוב שדמויות ההתייחסות של הילד ילוו ויענו לו. צחוק הוא צורת התקשורת החדשה, ולאט לאט התינוק מבין שהם יכולים לבחור באסטרטגיה אחרת כדי למשוך את תשומת הלב של המבוגרים.

מאוחר יותר, ילדים מזהים שבעזרת תגובה בחיוך הם יכולים להזדהות עם אנשים אחרים. באמצעותו הם גם מגלים הערכה או מתקרבים לילדים אחרים ומכירים חברים חדשים.

לסיכום, הצחוק הופך מלהיות שיקוף פשוט למכשיר של ביטוי ותקשורת.

ייתכן שתעניין אותך גם ב: כשתינוקות מחייכים וצוחקים: צעד גדול בהתפתחות הרגשית שלהם

איך להצחיק תינוק?

איך להצחיק תינוק
איך להצחיק תינוק?

באמצעות צחוק, ניתן ליצור רגעים ייחודיים של חיבור רגשי. לא משנה אם אתה זה שצוחק או זה ששומע מישהו צוחק, תחושת ההקלה וההנאה מורגשת בדיוק אותו הדבר.

כמה מההמלצות להצחיק תינוק הן הבאות:

  • דגדוג: מגע תמיד נוטה להצחיק תינוקות.
  • שירים או צלילים רכים: גם להם נעים מאוד לשמוע שירים או להאזין לצלילים רכים.
  • משחקים: אחד המשחקים המוכרים ביותר למטרה זו הוא משחק הצצה. ההפסקה הזו של לראות משהו נעלם ומופיע שוב נוטה להיות מצחיקה מאוד עבור תינוקות, ואז הם משכפלים את זה עם אנשים אחרים.
  • חיקויים ומשחקי קול: לעתים קרובות תינוקות צוחקים כשהם שומעים אנשים אחרים מבצעים שינויים בקולותיהם.
  • מראה: כשתינוק לוקח מראה ומסתכל בה, הוא נהנה לאורך זמן. במשחק זה הילד קולט את התנועות והמחוות של "האחר" המשתקפות באביזר.
  • זמן רחצה: במהלך הרחצה, תינוקות יכולים לשחק עם המים. בכך שהם מכים אותו ומתיזים אותו לכל עבר, הם ללא ספק פורצים בצחוק.
  • טיסות באוויר: בזמן שאתם שוכבים על הגב, תוכלו להרים את הילד על רגליכם ולראות את פני התדהמה שלו כשהם ממריאים מהקרקע. זה גורם להם לצחוק גדול, במיוחד כשהם מופתעים משינוי כיוון או גובה.
  • צעצועים: באמצעות צעצועים, כמו רעשן או אלמנט עם אורות צבעוניים, נוכל גם למשוך את תשומת הלב של התינוק ולהפוך אותו למהנה. כשהם מבוגרים יותר, נוכל לבחור לקרוא סיפורים מספרי סיפורים ולהשתמש בקולות שונים כדי לעורר צחוק.

כמובן, לא כל הצחוקים זהים, אבל כולם משיגים את אותו אפקט של הנאה וקשר בין תינוקות למטפלים שלהם.

לבסוף, ברור שאלו לא הדרכים היחידות להצחיק תינוק. כל משפחה מכירה את ילדה טוב מכולם ויודעת מה משעשע אותה ומה עובד עבורה.

צחוק זה בריאות

מעבר לרוך שמעורר צחוק של תינוק, האמת היא שלמעשה הזה יש יתרונות רבים עבורם. צחוק זה בריאות וזו לא הגזמה!

כשאנחנו צוחקים, אנחנו מחמצנים את הגוף שלנו טוב יותר ומשפרים את פעילות הריאות שלנו ושל הלב. בתורו, אנו משחררים שליחים עצביים חזקים מאוד, כגון אנדורפינים, סרוטונין ודופמין. כל אלו ידועים בתור "הורמוני האושר" ומסייעים בהפחתת מתח ואי נוחות.

כמובן, עם זה, אנחנו לא רוצים לעשות אודה לאושר ולצחוק. פשוט, אנחנו צריכים לדעת שבצחוק, אנחנו לא רק נהנים אלא גם משפרים את הבריאות הפיזית והרגשית שלנו.

בהתאם לכך, אנו מדגישים את החשיבות של קידום התפתחות נכונה של אינטליגנציה רגשית מילדות. אם נלמד ילדים לזהות את הרגשות שלהם ושל אחרים, נגדל דורות שהם הרבה יותר מסוגלים מכל הבחינות.

פופולריים