האם מותר לאכול סלמון מעושן בהריון?

האם מותר לאכול סלמון מעושן בהריון
האם מותר לאכול סלמון מעושן בהריון?
במהלך ההריון, חשוב להגביל צריכת מזונות מסוימים בשל הסיכון המיקרוביולוגי שלהם. אז האם זה בטוח לצרוך סלמון מעושן בהריון?

סלמון מעושן הוא מזון בעל מספר יתרונות בריאותיים. עם זאת, במהלך ההריון, עליך להקפיד לבצע סדרה של שינויים בתזונה שלך, כולל הגבלת מזון זה. הסיבה לכך היא שהוא עלול להכיל חיידקים המזיקים לבריאות האם והעובר. חשוב לזכור שבזמן שנמשך תקופת ההיריון, נשים צריכות להקפיד על היגיינת המזון יותר מתמיד. הרעלה מחוץ להריון יכולה להיות קלה, אך בשלב זה, ניתן לסכן את חיי התינוק. המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על הסכנות של סלמון מעושן בהריון.

האם מותר לאכול סלמון מעושן בהריון?

למרות התכולה הגבוהה שלו של אומגה 3, חומר תזונתי שהוכח כמועיל לבריאות הלב וכלי הדם, לא ניתן לצרוך סלמון מעושן במהלך ההריון.

תהליך העישון אינו מספיק כדי להבטיח היעדר סיכון מיקרוביולוגי. כדי להרוג את כל החיידקים, אתה צריך להעלות את הטמפרטורה של המוצר, וסוג זה של עיבוד לא משיג זאת.

בין החיידקים הפתוגניים שניתן למצוא בסלמון מעושן בולטת הליסטריה, שהיא חיידק המסוגל לגרום ללידה מוקדמת או למוות של העובר. אפשר למצוא אותו גם בבשרים נאים, במים מזוהמים ואפילו בחלב שלא עבר תהליך עיקור.

עדיף להגביל את הצריכה של כל סוג של בשר או דגים נאים או מבושלים במהלך ההריון. מוצרים אלה בדרך כלל אינם מהווים סיכון למבוגר רגיל, אך הם מסוכנים לנשים בהריון.

שיכרון הגורם לשלשולים והתייבשות עלול לסכן את התזונה הנכונה של העובר, כמו גם את התפתחותו המאוחרת.

אז האם זה בטוח לצרוך סלמון מעושן בהריון
אז האם זה בטוח לצרוך סלמון מעושן בהריון?

חשוב לציין שחלק מהמומחים מציעים שהקפאה מוקדמת של סלמון מעושן למשך 3 ימים מפחיתה את הסיכון להרעלה. עם זאת, אפשר גם למצוא רופאים שמייעצים נגד מנהג זה. עדיף לבשל את הדג ביסודיות בתקופה זו כדי להימנע מלקחת סיכונים מיותרים.

איך לצרוך דגים במהלך ההריון?

ברור שאכילת דגים מועילה במהלך ההריון. לדג כחול יש חומצות שומן בריאות בפנים לאם ולעובר. דוגמה לכך היא אומגה 3 הנזכרת לעיל, כפי שהוכח ממחקר שפורסם ב- Critical reviews in food science and nutrition.

עם זאת, עליך תמיד לוודא שהוא מבושל בצורה נכונה, אפילו בתוך הנתח עצמו.

כמו כן, יש לנקוט זהירות יתרה עם אלה הרגישים להיות מזוהמים עם אניסאקי. אחד המקרים הנפוצים ביותר הוא הייק. יש להקפיא אותו מראש ויש לוודא שאין בו שאריות של הטפיל או הזחלים.

מה לגבי דג נא?

אותו דבר קורה עם דג נא כמו עם דג מעושן. בשנים האחרונות הפך לפופולרי שילוב של סושי בתזונה, כמו גם תכשירים אחרים המשתמשים בדגים מסוימים ללא בישול מוקדם. למרות שבנסיבות רגילות, הם נחשבים לכלים בטוחים, הסיכון המוגבר לזיהומים אינו משתלם לנשים בהריון.

הריון הוא שלב בחיים בו את צריכה לדאוג לתזונה ולאורח החיים שלך יותר מתמיד. כמו כן, רצוי להסיר נקניקיות ואפילו מעט תבלינים קולינריים. כך אתם מבטיחים שהעובר יתפתח בצורה מיטבית, ללא שינויים באספקת רכיבי התזונה שעלולים להתנות את רווחתו.

סלמון מעושן, מזון אסור בהריון

כפי שראית, זה לא רעיון טוב לצרוך סלמון מעושן בהריון. דג זה יכול להכיל חיידקים המזיקים לבריאות האם והעובר. לכן, תמיד צריך להבטיח בישול נכון לפני האכילה, לפחות למשך תקופת ההיריון.

כמו כן, אתה צריך לבשל כל נתח דג או בשר היטב, לא רק סלמון. יש לוודא שדגים ובשרים מגיעים לטמפרטורה הגבוהה מ-70 מעלות בתוך המזון כדי שהמיקרואורגניזמים ייהרסו ובטיחות ההיגיינה של המוצר תישמר.

פופולריים