8 תבלינים אסורים בהריון

ישנן סדרת תבלינים שאסורים במהלך ההריון
ישנן סדרת תבלינים שאסורים במהלך ההריון, שכן צריכתם עלולה לגרום להפלות ולבעיות נוספות.
ישנן סדרת תבלינים שאסורים במהלך ההריון, שכן צריכתם עלולה לגרום להפלות ולבעיות נוספות.

ישנה קבוצה של תבלינים קולינריים שאסורים במהלך ההריון, שכן צריכתם עלולה לגרום לסיבוכים בבריאות האם והתינוק. חלקם מפריעים להתפתחות תקינה של העובר, בעוד שאחרים עלולים לגרום להפלות.

מסיבה זו, חשוב לזהות אותם ולהוציא אותם מהתזונה שלך בהקדם האפשרי. להלן, נספר לכם מדוע.

תבלינים אסורים בהריון

ככלל, צריכה קבועה של תבלינים קולינריים היא הרגל בריא מאוד. הסיבה לכך היא שהם מורכבים ממספר רב של פיטונוטריינטים, שמתפקדים כנוגדי חמצון טבעיים ומסייעים במניעת פתולוגיות מורכבות מסוימות. עם זאת, במהלך ההריון, הם עלולים לגרום לבעיות, ולכן עדיף להימנע מהם. לקחת הערה!

1. אגוז מוסקט

מרכיב זה מכיל חומר בשם myristicin, המסוגל לגרום לבעיות בריאותיות בצריכה מוגזמת. ביניהם, תסמינים נוירולוגיים ופסיכיאטרים, כפי שמתואר במחקר שפורסם בכתב העת Complementary therapies in medicine.

בכל שלב בחיים, חשוב לא לחרוג מהשימוש בו. עם זאת, במהלך ההריון, עדיף להימנע מכך לחלוטין. כך נמנעת מכל נזק אפשרי לעובר.

2. קאיין

קאיין אינו גורם להשפעות בריאותיות שליליות כאשר אתה צורך אותו במתינות. עם זאת, יתכן שהצרבת והריפלוקס האופייניים להריון מחמירים, וזו הסיבה שעדיף להימנע מקאיין.

3. קינמון

תבלין זה בדרך כלל מומלץ מאוד לאנשים עם מחלות מטבוליות, בשל תכונותיו ההיפוגליקמיות. עם זאת, במהלך ההיריון יש להגביל אותו כי יש לו השפעה מרגיעה על השריר החלק של הרחם (השריר הרחם) וזה גורם לנשים להפלות או ללידות מוקדמות.

4. כמון

היזהרו מהתבלינים האסורים בהריון
היזהרו מהתבלינים האסורים בהריון!

כמון הוא עוד אחד מהתבלינים עם יכולות להפיל אם נשים בהריון אוכלות אותו במינונים גבוהים. עדיף להימנע מנוכחותו בתזונה של האישה ההרה, במיוחד כשמדובר במצגות מרוכזות או כשמן. הרבה יותר בטוח להשתמש בו בצורת אבקה אם אתה רוצה להוסיף אותו להכנת מנות מסוימות.

5. שוש

עוד מהתבלינים האסורים בהריון הוא ליקוריץ (גליציריזה). חומר זה יכול לגרום לשינויים מסוימים בבריאותו של הילד בעתיד, כפי שקובע מחקר שפורסם בכתב העת האירופי לאפידמיולוגיה.

6. שומר

שומר יכול לגרום להפלות במינונים גבוהים, כמו גם לגרום לנשים להופעת הפרעות קצב לב ונדודי שינה. למרות שאין ראיות מוצקות בהקשר זה, עדיף להסיר את התבלין הזה מהתזונה במהלך ההריון.

7. קורנית

במהלך 3 החודשים הראשונים להריון, נשים צריכות לדכא את צריכת הטימין. לאחר מכן, הם יכולים להכניס אותו מחדש לתזונה תחת התוויות רפואיות קפדניות. הסיבה לכך היא ששינויים עלולים להתרחש בהתפתחות איברי העובר, תהליך המתרחש בעיקר במהלך השליש הראשון.

8. מרווה

מרווה מסוגלת לגרום ליתר לחץ דם עורקי מכיוון שהיא מכילה תוג'ון בין מרכיביה . בנוסף להעדפת מחלה זו, חומר זה עלול לגרום להפלות במהלך ההריון, ולכן עדיף להימנע ממנו לחלוטין.

היזהרו מהתבלינים האסורים בהריון!

כפי שראית, ישנם מספר תבלינים שנשים בהריון לא צריכות לצרוך. אחרת, אתה עלול לחוות שינויים בבריאות שלך ושל ילדך.

את חייבת לזכור שבמהלך ההריון את צריכה להקפיד על התזונה יותר מתמיד. זה הכרחי שתחזק את הצריכה של כמה מזונות ולדכא את זו של אחרים על מנת להבטיח התפתחות נכונה של ילדך שטרם נולד. אם אתה עושה טעויות תזונתיות, התוצאה עלולה להיות קטלנית.

כמו כן, עליך לנהוג בצעדים קיצוניים לגבי היגיינת המזון ולא לאכול מזון נא או לא מבושל. זה עלול להגביר את הסיכון לזיהומים במערכת העיכול במהלך תקופה מאוד עדינה של חייך.

פופולריים