ילדים בעלי רצון חזק: מה שאתה צריך לדעת

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא ההבדל בין ילדים בעלי רצון חזק לבין אלה שמתקיפים התקף זעם ברגע מסוים
הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא ההבדל בין ילדים בעלי רצון חזק לבין אלה שמתקיפים התקף זעם ברגע מסוים.
רוצים לדעת מה המאפיינים של ילדים בעלי רצון חזק ואיך כדאי להתייחס אליהם? הנה, נספר לכם..

כל אדם הוא שונה ואותו דבר חל על ילדים. יש ילדים בעלי רצון חזק וכאלה שהם קצת יותר צייתניים או נוחים. אבל שיש ילד בעל רצון חזק לא חייב להכריע אותך כשזה מגיע לגידולו. להיפך, עלינו לראות באישיות חזקה הזדמנות לגלות את הדרך הטובה ביותר לחנך אותם, תוך כיבוד הטבע שלהם. גם הטמפרמנט וגם האישיות של ילדים הם היבטים משתנים מאוד.

הורים רבים מבלים את כל זמנם בניסיון לשנות את האישיות של ילדיהם בעלי הרצון החזק, כי הם פשוט לא כמו שהם היו רוצים שהם יהיו. אבל על ידי כך, הדבר היחיד שאתה משיג הוא לאבד את הקשר עם הקטנים שלך, לפגוע בהערכה העצמית שלהם ולגרום להם לחשוב שמשהו בהם לא בסדר ושהם חייבים לשנות את זה כדי שיאהבו אותם.

הדבר החשוב ביותר בגידול ילדים הוא היכולת להסתגל לדרך ההוויה שלהם כדי להנחיל להם את התורות הטובות ביותר. כאן, נסביר את המאפיינים של הקטנטנים הללו עם אישיות חזקה וכיצד לטפל בהם.

"הילדים שלך דורשים ממך יותר מכל לאהוב אותם בגלל מי שהם, לא לבזבז את כל זמנך בניסיון לתקן אותם."

-ביל איירס-

ילדים בעלי רצון חזק: המאפיינים העיקריים שלהם

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא ההבדל בין ילדים בעלי רצון חזק לבין אלה שמתקיפים התקף זעם ברגע מסוים. התקף זעם יום אחד אינו אותו דבר כמו התקף זעם כל יום. הגיל הוא גורם נוסף. אז, האם אתה רוצה לדעת מה המאפיינים של ילדים בעלי רצון חזק? המשך לקרוא.

1. הם תמיד הולכים נגד הדגן

ילדים בעלי רצון חזק יודעים היטב מה, איך ומתי הם רוצים משהו. ולא משנה כמה אנחנו מספרים להם או מה הם רואים אחרים עושים, הם עוקבים אחר הקצב שלהם.

הם ילדים שאוהבים לחקור ולרוב אינם מפחדים מכלום, ולכן הם זקוקים להשגחה מתמדת של המטפלים שלהם.

2. הם עשויים להיראות עקשנים

ילדים בעלי רצון חזק יודעים היטב מה
ילדים בעלי רצון חזק יודעים היטב מה, איך ומתי הם רוצים משהו.

זו לא עקשנות, אלא תשומת לב ותשוקה למה שהם עושים ברגע מסוים. אנחנו לא צריכים לגרום להם לקבל תמיד את האמונות שלנו או את מה שאחרים אומרים. הדבר החשוב הוא לתת להם להגיד לנו מה הם רוצים כי הם בסופו של דבר יפתיעו אותנו.

3. יש להם קריטריונים משלהם

אולי ננסה לגרום להם ללבוש בגדים מסוימים או שנבחר עבורם פעילויות מחוץ לבית הספר, אבל יש להם קריטריונים משלהם.

עלינו לתת להם לבחור את הדברים שלהם, לפי טעמם, תוך התחשבות בדעותיהם. הם ילדים שצריכים לעשות דברים בדרכם שלהם ולאפשר להם לעשות זאת זה לא להיות רך כלפיהם.

4. הם רוצים לעשות הכל לבד

אם ילד מנסה לעשות דברים בעצמו ולא רוצה שתעשה דברים עבורו, אז כנראה שיש לך עסק עם ילד בעל רצון חזק. במקרה זה, עדיף לתת להם את האוטונומיה שלהם ולאפשר להם לעשות דברים שמתאימים לגילם. הישאר תמיד לצידם כדי לתת להם יד בעת הצורך.

אתה יכול לתת להם מספר אפשרויות לבחירה כדי להקל על השליטה במה שהם עושים. זה יכול להיות מייגע, אבל זו הדרך הטובה ביותר עבור הילד לסמוך על הוריו ולהרגיש שהם אלה שמקבלים את ההחלטות.

טיפים להתמודדות עם ילדים בעלי רצון חזק

אם יש לך ילד או ילדה בעלי רצון חזק, אתה לא צריך לראות את זה כמשהו שלילי או מסובך. אתה פשוט צריך להתאים את אסטרטגיות ההורות שלך לדרך ההוויה שלהם. הנה כמה טיפים להתמודדות עם הילדים החמים האלה.

1. הסבר את הסיבות

אתה לא צריך להגביל את עצמך להגיד להם מה הם צריכים או לא צריכים לעשות, אלא להסביר את הסיבות לכך. ילד שמבין למה הוא צריך או לא צריך לעשות דבר מסוים צפוי לשנות את התנהגותו. נסה זאת!

2. השתמש במשחק כדי להפחית התנהגות לא נכונה

כולנו יודעים שמשחק הוא טוב במובנים רבים, אבל זה גם אחד האמצעים הטובים ביותר לשימוש בגידול ילדים בעלי רצון חזק.

באמצעות משחקים ועם חוש הומור נהדר, אתה יכול לגרום לקטנטנים לעשות דברים מסוימים או להפחית מעט את ההתנהגות הלא נכונה שלהם במצבים שונים.

3. אל תצעק עליהם ואל תשווה אותם לאף אחד אחר

תמיד כדאי להימנע מלצעוק על הקטנים ואל להשוות אותם לילדים אחרים (אחים, בני דודים, חברים או שכנים). כשאתה עושה זאת, הדבר היחיד שאתה עושה הוא לגרום להם להרגיש נעלבים ולהגביר את הכעס או התסכול שלהם.

הדבר הטוב והבריא ביותר הוא לקבוע גבולות ברורים ולא לקחת את הרצון החזק שלהם כדבר רע, כי זה לא.

4. למדו אותם לשתף פעולה

דרך נוספת להתמודד עם ילדים בעלי רצון חזק היא ללמד אותם לשתף פעולה ולערב אותם במה שאתה עושה. כך הם ירגישו שאתה לוקח אותם בחשבון והם ילמדו את הערך של עזרה ועבודה עם אחרים.

זו דרך לערב את כולכם ובמקום להגיד להם לעשות דברים לבד, הצטרפו אליהם. למשל "בואו נצחצח שיניים" וכולכם תצחצחו שיניים, או "בואו נלך לאסוף" ותרימו ביחד. כך הם יפסיקו לראות בהצעה צו ויקבלו אותה טוב יותר.

5. הזדהו איתם

"בעוד אנחנו מנסים ללמד את הילדים שלנו הכל על החיים
"בעוד אנחנו מנסים ללמד את הילדים שלנו הכל על החיים, הילדים שלנו מלמדים אותנו על מה החיים."

אמפתיה היא מיומנות שכולנו צריכים ליישם כאשר אנו מתמודדים עם כל אחד. זו תכונה שמאפשרת לנו לשים את עצמנו במקום האחר ולהבין טוב יותר את המצבים שהם עוברים או איך הם חווים אותם.

זה חיוני שלא להמעיט ברגשותיהם או המחשבות של ילדיכם. הקשיבו להם ועודדו אותם לספר לכם מה קורה להם.

6. תמיד תן להם כמה אפשרויות

חינוך קפדני מאוד עם ילדים בעלי רצון חזק נוטה מאוד לכישלון. יתרה מכך, ייתכן שתקבל בדיוק את ההפך ממה שאתה רוצה להשיג. כמו כן, ההתנהגות הופכת הרבה יותר פרובוקטיבית עם הזמן.

מסיבה זו, בכל פעם שאתה יכול, עליך לתת להם בחירה בין מספר אפשרויות כדי להשתתף בהחלטות. אתה יכול לנהל איתם משא ומתן בדרך זו, ולכן, התוצאה לא תהיה כפייתך, אלא רצונו של ילדך עצמו.

מה כדאי לדעת על ילדים בעלי רצון חזק

יש ילדים בעלי רצון חזק וזה לא חייב להיות דבר רע, אבל אנחנו חייבים לראות בהם אנשים שמפנים את כל תשומת הלב והאנרגיה שלהם למה שהם עושים.

הם בני אדם קטנים עם קריטריונים משלהם, שאוהבים לחוות את החיים שלהם, להרגיש עצמאיים ולהיות אוטונומיים. כל זה הוא מכלול של סגולות עצומות לטפח ולרתום.

הורות לא חייבת להיות קשה רק בגלל שלילד שלך יש אופי חזק. אתה רק צריך לנסות את הדרכים השונות לגשת אליהם, להסביר את הסיבות שלך באהבה, ולהיות סבלנות רבה איתם. עם המפתחות האלה. זה מאוד אפשרי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

"בעוד אנחנו מנסים ללמד את הילדים שלנו הכל על החיים, הילדים שלנו מלמדים אותנו על מה החיים".

-אנג'לה שווינדט-