למה הילד שלי לא מקשיב לי?

הורים רבים מתלוננים ושואלים את עצמם "למה הילד שלי לא מקשיב לי
הורים רבים מתלוננים ושואלים את עצמם "למה הילד שלי לא מקשיב לי?
אם שמתם לב שילדכם לא מקשיב לכם, אל תפספסו מדוע זה עלול לקרות ומה אתם יכולים לעשות בנידון.

הורים רבים מתלוננים ושואלים את עצמם "למה הילד שלי לא מקשיב לי? אבל האם ילדים באמת לא שמים לב להורים שלהם או שההורים האלה לא יודעים איך לפנות לקטנים שלהם כדי שישימו לב אליהם רוב הזמן, "הקשבה סלקטיבית" זו קשורה יותר לתקשורת לקויה מאשר לחוסר ציות או פסיביות של ילדים.

שימו את עצמכם במצב: אתם מבקשים מהילד שלכם לעשות משהו והם מתעלמים מכם, לא מקשיבים לכם או פשוט אומרים לא. אתה מבקש מהם לעשות משהו אחר והם לא מקשיבים לך. אז אתה שואל אותם בדרך אחרת והם מסרבים שוב. ואז, אתה מרים את הקול שלך, ושוב, הם מסרבים. לבסוף, אתה מנסה לשחד אותם רק כדי להגיע לאותן תוצאות... בסופו של דבר, בסופו של דבר יש ויכוח שמוביל לסכסוך בבית שהוא מיותר ובלתי נמנע לחלוטין.

למה הילד שלי לא מקשיב לי?

ייתכן שהוא לא יקשיב לך מסיבות שונות:

  • הם לא מבינים מה אתה מבקש מהם לעשות.
  • הם לא מקשיבים לך כמו שצריך.
  • אתה מדבר אליו מרחוק.
  • התקשורת שלך לא זורמת.
  • יש בעיה רגשית.

הסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות, ואתם צריכים לדעת מה עובר על ילדכם שגורם לו לא לרצות לשים לב אליכם או להתעלם מכם בעל כורחו.

על מנת שמצב זה ישתנה, עליכם לשנות את הדרך בה אתם מתקשרים עם ילדכם. ובשביל זה, תצטרך לשנות כמה דברים. המשיכו לקרוא כדי לגלות על מה אנחנו מדברים.

שנה את טכניקת המשמעת שלך

יבוא זמן שבו תצטרך לשנות את המשמעת שבה אתה משתמש כדי לתקשר עם הילדים שלך, כי אתה עושה את זה כרגע באמצעות איומים, עונשים או צעקות. תצטרכו להתמקד בהקפדה על משמעת מכבדת כלפי ילדיכם הקטנים, להיות בעלי ציפיות ריאליות ומתאימות לגילם ובעיקר להנחות אותם בצמיחתם ובהתפתחותם האישית.

אתה צריך להתמקד בלהיות סבלני, רחום ומצפוני. התמקדות בהצבת גבולות ובהשראת ילדיכם להיות טובים יותר ולהצליח יותר, בזמן שאתם פועלים כדי להוות דוגמה מצוינת עבורם היא הדרך הטובה ביותר להשיג זאת.

הילד שלי לא מקשיב לי: מה אתה יכול לעשות

לאחר מכן, אנו הולכים לתת לך כמה טיפים מה לעשות כשהילד שלך לא מקשיב לך. כך, במקום לאבד את העשתונות כשזה קורה לך, עדיף להתמקד איך להגיב נכון כדי שהתקשורת עם ילדך תהיה נכונה. זה גם יעזור לך ליהנות יותר מהרמוניה בבית וליהנות ממערכת יחסים טובה יותר עם הילדים שלך.

תגיד לו מה אתה מצפה מהם

למה הילד שלי לא מקשיב לי
למה הילד שלי לא מקשיב לי?

זה מתורגם לאמר לילדכם מה אתם רוצים שהוא יעשה בכל רגע נתון, כך שהם יידעו מה אתם מצפים ממנו באופן קונקרטי. אחת הטעויות הגדולות ביותר שהורים עושים היא מתן פקודות שליליות לילדיהם, כגון "תפסיק לרוץ!" או "אל תיגע בזה!" וכו'.

בהקשר זה, מה שחשוב הוא לתת הנחיות חיוביות, כמו "ללכת, בבקשה". דוגמאות אחרות כוללות, במקום לומר "תפסיקי להכות את אחותך", אמור "השתמש בידיים עדינות כשאתה נוגע באחותך", ובמקום לומר "תפסיק לזרוק את הכדור", אמור "שמור את הכדור עדיין ביד שלך, בבקשה."

תנו פקודות ברורות ותמציתיות

לילדים קשה לעקוב אחר סדרת הוראות. כדי לתקשר ברמת ההתפתחות שלהם, תנו לילדכם רק פקודה אחת בכל פעם להתמקד בה. לדוגמה, אתה יכול לומר "אנא הרם את הנעליים שלך". ואז, כשהם חוזרים, אמור "נא לנעול את הנעליים שלך."

הפוך את ההקשבה לך לפעילות מהנה

משחק הוא האופן שבו ילדים לומדים, מתחברים, מתחברים ומתקשרים. אז אתה יכול להגיש את הבקשות שלך בצורה של משחק, מרוץ או שיר, במיוחד אם הילדים שלך כבר שקועים במשחק.

לדוגמה, דמיינו שקופסת הצעצועים שלכם היא חישוק כדורסל והשליכו לתוכה צעצועים רכים. עקוב אחר הנקודות וראה אם אתה יכול לנצח את הציון של היום הקודם.

כדי למצוא את הנעליים שלהם, אמור לילדך לדמיין שהוא במשלחת שמחפשת מפלצת עם הנעליים שלו. כדי להתכונן לשעת השינה, העמידו פנים שאתם בייביסיטר מטופשים עם קול מצחיק שידגדג להם שהם לא הולכים לישון מיד.

הזדהו עם ילדכם כדי לגרום לו להקשיב לכם

אנחנו ההורים נוטים לדבר עם הילדים שלנו בדרכים שלא היינו רוצים שהם ידברו איתנו. כלומר, איך תרגיש אם מישהו ימשיך לדרוש ממך להפסיק לעשות את מה שאתה עושה, משהו שהיה ממש כיף וחשוב לך, כדי שתוכל לעשות משהו אחר שאתה לא אוהב? זה נשמע לך מכבד?

במקום לומר "אמרתי לך לעשות את זה עכשיו, למה אתה אף פעם לא מקשיב לי או עושה את מה שאני אומר?", הביע אמפתיה באמירת משהו כמו "אני יכול לראות שאתה מאוד עסוק עכשיו ואני לא רוצה להפריע לך בכיף, אבל אני צריך לבקש ממך לשים את הנעליים שלך. האם אתה מעדיף לעשות את זה עכשיו כדי שתוכל לחזור מיד למה שאתה עושה, או לסיים לעשות את זה בחמש הדקות הבאות כדי שתוכל לעשות את זה לאחר מכן?".

עם כל זה בחשבון, תגלו שהתקשורת עם ילדכם תהיה כעת הרבה יותר קלה. תקשורת תהווה נקודה חזקה ביניכם ובנוסף, קונפליקטים בבית יצטמצמו במידה ניכרת. והדבר הטוב ביותר הוא שלעולם לא תצטרכו שוב לשאול את עצמכם "למה הילד שלי לא מקשיב לי?".