מה אני יכול לעשות אם אין לי תיאבון במהלך ההריון?

מדוע אמהות רבות חוות אובדן תיאבון במהלך ההריון ומפחדות שמשהו לא בסדר
מדוע אמהות רבות חוות אובדן תיאבון במהלך ההריון ומפחדות שמשהו לא בסדר?
מה אתה יכול לעשות אם אין לך תיאבון במהלך ההריון? נסביר את הגורמים לאובדן תיאבון ומה ניתן לעשות בנידון.

"בעבר הדבר היחיד שעבר לי בראש זה לאכול, אבל עכשיו אני לא רעב. אם אף אחד לא יציע לי אוכל או שאני לא אכריח את עצמי לאכול, אוכל ללכת כל היום בלי לאכול כלום".מדוע אמהות רבות חוות אובדן תיאבון במהלך ההריון ומפחדות שמשהו לא בסדר? מה אפשר לעשות אם ההריון הסיר את התיאבון?

כל השינויים מפחידים, במיוחד כאשר יש לך ישות מתפתחת בטיפול שלך, אבל לפעמים הגוף עצמו חווה חרדה מאכילה או להיפך. אין סיבה לפחד, זה משהו שקורה פעמים רבות כשהתינוק מתאים את מיקומו. לפעמים זה יכול לגרום לאובדן תיאבון.

גורמים לאיבוד תיאבון במהלך ההריון

ללא ספק, הגורמים השכיחים ביותר לתסמין זה בנשים בהריון הם, מצד אחד, העלייה בהורמון ההריון, גונדוטרופין, כמו גם הרפיית שרירי הקיבה, עצירות, כמה זיהומים ואפילו בעיות פסיכולוגיות.

במהלך תקופת ההיריון, כמויות גדולות של הורמונים אלו מיוצרות בנשים: גונדוטרופין כוריוני אנושי, אסטרוגן, פרוגסטרון וסומטוטרופין כוריוני, שכן רמותיהם חיוניות להישרדות ההריון.

לכל ההורמונים הללו יש השפעה מסוימת על המעי, מפחיתים את הפריסטלטיקה וגורמים לעצירות. בתורו, עצירות עלולה לגרום לנפיחות בבטן, מה שיכול להסביר את אי הנוחות ואת הירידה בתיאבון.

מה אתה יכול לעשות אם אין לך תיאבון במהלך ההריון
מה אתה יכול לעשות אם אין לך תיאבון במהלך ההריון?

בחודשים הראשונים, עם בחילות והקאות, אתה בדרך כלל מאבד את התיאבון, על פי מאמר שפורסם בכתב העת "מדעי המוח האוטונומיים ". יחד עם זאת, התיאבון עלול לרדת בשליש השני והשלישי עקב העלייה בגודל התינוק. זה יפעיל השפעה מכנית על המעי, יפחית עוד יותר את התנועתיות והחמרת עצירות.

כשהתינוק גדל בתוך הרחם, שרירי אזור הקיבה נרגעים בו זמנית. לכן, למרות העובדה שהאישה אוכלת מעט, היא תרגיש שובע ואפילו שבעה מדי ולא תרצה לאכול שום דבר אחר. אין ספק שהשינויים הגדולים שגופך חווה יכולים לגרום לכמה השלכות, כמו חוסר התיאבון הזה.

לבסוף, הריון יכול לייצר שינויים פסיכולוגיים שונים אצל האם. נשים רבות חוששות שהן יעלו במשקל עודף, ולכן התיאבון שלהן עלול לרדת באופן לא מודע.

הצעות

למרות שאיבוד תיאבון במהלך ההריון נובע מגורמים שונים כפי שכבר הוסבר, לעולם אל תפסיק לאכול, מכיוון שהתינוק שלך מתפתח וצריך להזין אותו. אז מה אתה יכול לעשות אם ההריון הוריד לך את התיאבון?

  • ההמלצה הראשונה היא להודיע לרופא על שינויים אלו, שכן הוא בוודאי ימליץ על כמה תוספי תזונה ולא יפסיק לאכול.
  • כמו כן, יש לקחת בחשבון שבמהלך הקיץ אסתניה האביבית המפורסמת גורמת ליותר צמא. בגלל החום שותים יותר מים וזה לפעמים מחליף את הרעב. במקום רק לשתות מים, אתה יכול לאכול פירות כמו אבטיח, מלון או תפוזים וסלטים. תוכלו לרענן את עצמכם, אך במקביל, תספקו חומרים מזינים לגופכם.
  • תזונה נכונה תשיג תינוק בריא וחזק, לכן חשוב שבמקום לאכול במקרה, תתכנן מה תאכל ואיזה רכיבי תזונה תספק לתינוק שלך.
  • אפשר לחלק את המנות לכמויות קטנות כך שתאכלו יותר פעמים במהלך היום אבל בכמויות קטנות יותר.
  • נסה לשנות את התפריט שלך. תמיד לאכול את אותו הדבר בדרך כלל לא גורם לגוף לרצות לאכול. לכן, רק על ידי שינוי הסלטים שלך או אולי הצגתם, זה יגרום לגירוי למוח, ולכן, הגוף שלך ירגיש רעב.

אסטרטגיות שימושיות אחרות

  • באשר לאוכל, רצוי להימנע מביצים, מזונות שומניים ומתובלים, תוך מתן עדיפות לתזונה עשירה בירקות עלים ירוקים ומזונות עשירים בסיבים. לגבי משקאות, עדיף לשתות מים, חליטות או מיצים טבעיים, הימנעות ממשקאות מוגזים או משקאות ממותקים שממלאים יותר מדי את הקיבה, במיוחד לפני הארוחות.
  • אתם לא חייבים לעמוד בלוח זמנים, לאכול בכל פעם שאתם רעבים בסביבה רגועה ובחברה טובה.
  • כדי למנוע אובדן תיאבון, עדיף לשתות נוזלים גם מחוץ לארוחות, שכן יש לנצל את חלל הקיבה לאוכל.
  • אכלו הרבה סיבים, פירות וירקות. לפעמים הבעיות של אובדן תיאבון קשורות לעצירות ותזונה טובה תעזור לך לקבל מעי נקי, על פי מחקר שפורסם בכתב העת "פרמקולוגיה וטיפולים מזון ".

התיאבון עשוי להיות מופחת במהלך ההריון

בשלבים המוקדמים של ההריון, התיאבון שלך עשוי להיות מופחת. עם זאת, הצורך שלך לבצע שורה של צעדים כדי להבטיח צריכה מינימלית של חומרים מזינים. כך יסופקו הצרכים התזונתיים של האם והתינוק המתפתחים בתוכה.

פופולריים