התקפי זעם בציבור: 9 טיפים כיצד להגיב

התקפי זעם הם משהו שיכול לגרום להורים לאבד את קור רוחם
התקפי זעם הם משהו שיכול לגרום להורים לאבד את קור רוחם, אבל אם הם בפומבי, אפילו יותר.
התקפי זעם הם משהו שיכול לגרום להורים לאבד את קור רוחם, אבל אם הם בפומבי, אפילו יותר. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם התקפי זעם בפומבי.

ללא ספק, בשלב מסוים היינו בסופר עם ילדינו או יצאנו לטייל ומסיבה זו או אחרת נאלצנו להתמודד עם התקפי זעם בפומבי.

כן, זה תופעה שכיחה אצל ילדים וזה משהו נורמלי וחלק מההתפתחות שלהם. הקטנים שלנו גדלים ורגשות הם משהו חדש עבורם. מכיוון שהם לא יודעים לבטא אותם בדרך אחרת, הם מופיעים בצורה של התקפי זעם. אבל אני לא צריך להגיד לך את זה - כולכם חוויתם את זה ממקור ראשון.

היחס שלנו כהורים חשוב מאוד מול התקפי זעם בציבור

זהו מצב המתרחש לעיתים קרובות, במיוחד בילדים בין גיל שנתיים ל-4. כאשר ילדים מוטרדים, הם מתבטאים לעתים קרובות באמצעות התקף זעם. הם זורקים את עצמם על הרצפה, צורחים, בוכים, בועטים וכו'. פעמים רבות הם יוצאים משליטה ואיננו מסוגלים לנמק איתם או אפילו לנחם אותם.

זה נורמלי לחלוטין ואנחנו לא צריכים לדאוג. עם זאת, ברור שזהו מצב לא נוח ושבפעמים רבות הוא גורם לנו לאבד את הסבלנות. אבל זה בדיוק מה שאנחנו לא יכולים להרשות לקרות: אסור לנו לאבד את הסבלנות.

חשוב שנזכור שילדים הם ילדים והדרך שלהם לבטא את מה שהם מרגישים היא באמצעות התקפי זעם. לעתים קרובות, הם אפילו לא יודעים איך לדבר עדיין, על אחת כמה וכמה להעביר את התסכול שלהם במילים.

היחס שלנו כהורים

כאשר לילדינו יש התקפי זעם בפומבי, עלינו ההורים להישאר קרובים אליהם ולהראות להם שאנו מבינים אותם. אנחנו חייבים תמיד לזכור שמה שחשוב הוא לא התקף זעם של הילד, אלא איך אנחנו מגיבים. למה אנחנו מתכוונים בזה?

בכל פעם שמופיע התקף זעם, יש לנו הזדמנות ללמד את ילדינו להתמודד עם התחושות שהם חווים. אם אנחנו רק כועסים ונוזפים בהם על בכי או צרחות, אנחנו לא מתייחסים לרגשות האלה. אנחנו גם לא מלמדים אותם כלים ומשאבים שהם יכולים ליישם בפעם הבאה שהם מרגישים מוטרדים. זה מה שהילדים הקטנים שלנו באמת צריכים מאיתנו.

9 מפתחות לדעת איך להפעיל התקפי זעם בפומבי

כאשר לקטנטנים שלנו יש התקפי זעם בפומבי, כשהילד רוצה משהו שהוא לא יכול לקבל, הם נוטים לתגובה תוקפנית. וזה בדיוק באותו רגע שבו אנחנו צריכים להיות בטוחים לא לפעול באותה צורה.

באותו הרגע, אם נכעס ונזעק כמוהם, רק נלמד אותם שזו הדרך לפתור דברים. כי אנחנו המראה שלהם. הטיפים שלהלן יעזרו לנו לקבל שליטה על המצב וגם ישפרו את הבעיה בטווח הארוך.

הישארו רגועים

עם ילדים, תמיד חשוב להגיב ברוגע, אבל בזמן התקף זעם זה אפילו יותר חשוב. לכן, נשתדל לא להתעצבן גם אם הילד שלנו בוכה, צורח או בועט במקום ציבורי.

תתנהג כאילו כלום לא קרה

התקפי זעם הם לא יותר מבכי לתשומת לב והילדים משתמשים במשאב הזה כדי להשיג את מה שהם רוצים, גם אם הם לא מודעים להתכוונות הזו. לכן, הכרחי שנתעלם מגישה זו כדי להימנע מצורה מרומזת זו של סחיטה.

כמה שאפשר, וכל עוד זה בטוח, עזבו אותם בשקט

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם התקפי זעם בפומבי
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם התקפי זעם בפומבי.

ברור שאנחנו יכולים לפעול לפי העצה הזו כל עוד הילד נמצא במקום בטוח, אחרת לא נוכל לעשות את זה. חוץ מזה, גם אם נשאיר אותם בשקט, עדיין נצפה בהם בלי שהם ידעו. התקפי זעם הם כמו מחזה, ואם אין קהל (אנחנו ההורים), אין להם מטרה. כשהילד יבין שהם לא מקבלים את תשומת הלב של הוריו, הם יירגעו.

קח אותם למקום שקט יותר

כשאנחנו בחוץ בפומבי ולילד שלנו יש התקף זעם, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקחת אותו למקום שקט יותר כדי שיוכלו להירגע. לפעמים, העברת הילד למקום אחר עוזרת לו להירגע או לשכוח את הסיבה לכעס שלו.

תעמוד על שלך בכל הנוגע להתקפי זעם בפומבי

אסור לנו להיכנע לדרישותיהם, לא משנה כמה נמאס לנו מהתקפי הזעם שלהם. אם נעשה זאת, נאשר מחדש את האסטרטגיה שלהם והם ימשיכו לחזור על אותה התנהגות.

תן להם לדעת שהתקפי זעם לא הולכים לעשות להם טוב

אם למרות שהשארתם אותם לבד, הקטן שלכם ממשיך בהתקף הזעם, אנחנו נגיד להם שלא נדבר איתם עד שהם יירגעו. לאחר מכן, נמשיך להתעלם מהתקף הזעם עד שייפסק. אל תתעקש ואל תעניק להם את תשומת הלב שהם מחפשים.

הקשיבו להם, אבל רק כשהם רגועים

אם הילד שלנו כבר יודע לדבר, כשיגמר התקף הזעם, נדבר איתו כדי שיסבירו לנו את הסיבה לכעס שלהם. כך הם יבינו שהם יכולים לבטא את הכעס והתסכול שלהם בצורה טובה יותר. לא להיכנע לא אומר שאנחנו לא מקשיבים להם או מסבירים כיצד עליהם לפעול. אנחנו חייבים לעשות את זה תמיד.

אל תעשה עניין גדול ממה שקרה

כאשר ילדכם רגוע ומסוגל לנמק, עלינו לעודד אותו לבקש סליחה ולהסביר שעמדות תוקפניות לא יובילו אותו לשום מקום. זו הדרך לשים קץ להתקפי זעם, כדי שהילד יבין, שלא משנה כמה יבעט, הוא לא יצליח.

זכור להוות דוגמה - בכל פעם שאתה מאבד את קור רוחך או עושה טעויות מול ילדיך, הקפד לבקש מהם סליחה.

קבל את התנצלותם

כשהקטן שלך מתנצל ומוכן לבקש סליחה, סלח להם, תמכו בהם ושוכח ממה שקרה.

בכל הנוגע להתקפי זעם בציבור...

כפי שראינו, התקפי זעם בציבור יכולים להתרחש לעתים קרובות יותר ממה שהורים היו רוצים. אבל, אם נעקוב אחר העצות הללו, נוכל לצאת מהרגע המסובך ויותר מכך, לשפר את המצב גם בטווח הארוך.

דבר אחד שחשוב לזכור הוא שמניעה היא כלי חיוני למנוע התקפי זעם. איך? על ידי קביעת גבולות מסוימים לפני יציאה מהבית או ביצוע פעילות.

אם אנחנו הולכים לקניות, לפני היציאה מהבית, הבהירו מה אתם הולכים לקנות ושלא נאפשר התנהגות מסוימת. כמו כן, במידת האפשר, הימנעו מלהוציא את ילדכם החוצה כשהוא עייף, רעב וכו'. מעל הכל, זכרו שסבלנות וחיבה תמיד עובדות.

פופולריים