לילד שלי יש בעיה ליצור חברים

לילד שלי יש בעיות ברכישת חברים
לילד שלי יש בעיות ברכישת חברים, איך אני יכול לעזור?
ילדים עשויים להתקשות ביצירת חברים מסיבות שונות. כדי לעזור להם להתרועע, אתה צריך להבין את הגורם לבעיה כדי למצוא פתרון.

חברות חשובה בכל שלבי החיים. עם זאת, קיום חיי חברה בריאים ופעילים מילדות יעזור לשפר את ההערכה העצמית. אם אתה שם לב שילדך מתקשה ליצור חברים, המשך לקרוא.

חשוב שילדים יבינו את המשמעות והחשיבות של חברות. היסודות של ידידות בריאה הם:

  • אוהבים אחד את השני.
  • הדדיות ותמיכה הדדית. לדעת שהאדם האחר מרגיש כך, ושהחברות היא ללא תנאי.
  • אמון וכנות. אפשר לספר כל מה שמדאיג אחד את השני בלי לשפוט. בנוסף, יש לך את הביטחון לתת את דעתך הכנה.
  • עניין ודאגה הדדית. זה עוזר לאנשים לתקשר, לבלות יחד וללמוד אחד על השני.

לפני שאתה מנסה לעזור לילדים שלך להתיידד, חשוב לדעת מדוע הם נתקלים בבעיות. במאמר זה נראה לך כמה מהבעיות האפשריות.

למה לילד שלי יש בעיות בקבלת חברים?

בגרות

היכולת ליצור חברים משתפרת ככל שהילדים גדלים. זה קורה בסביבות גיל 4 או 5 שנים. עם זאת, כל ילד ימצא את הקצב שלו, וזה עשוי להיות תלוי גם בגורמים אחרים.

תכונות אישיות: אחת הסיבות האפשריות לכך שלילדך יש בעיות ברכישת חברים

ילדים מופנמים נוטים ללכת לבד. למעשה, הרעש והקהל עלולים להציף אותם. מצד שני, ילדים ביישנים (או ילדים עם הערכה עצמית נמוכה) עשויים להיות חסרי ביטחון, מחכים שמישהו אחר יעשה את הצעד הראשון. יהיה להם קשה להביע את מה שהם רוצים ולתת לעצמם ללכת.

בעיות התנהגות

ילדים אגרסיביים, פרועים ובלתי צפויים יכולים להתקשות ביצירת חברים. ילדים אחרים עשויים להרגיש אי נוחות בקרבתם ולא ירצו לשחק איתם.

קשיים פיזיים (דיבור, שמיעה, ניידות וכו')

למה לילד שלי יש בעיות בקבלת חברים
למה לילד שלי יש בעיות בקבלת חברים?

קשיים מסוג זה יכולים להקשות על ילדים לתקשר עם אחרים. למעשה, ילדים שאינם מבינים את הנושאים הללו עשויים לחשוב שהם שונים. לכן, ייתכן שהם לא ידעו כיצד לתקשר איתם. באותו אופן, ייתכן שילדך לא ירגיש מובן. ואז, אולי יהיה קשה להכיר חברים טובים.

בעיות עם היפראקטיביות או קשב

הילדים האלה עשויים להיראות מפריעים. בנוסף, הם עשויים להיראות כאילו הם לא מתעניינים בילדים אחרים. לכן, הם עלולים להרגיש דחויים על ידי בני גילם, ואפילו מבוגרים אחרים.

ילדים מחוננים

חלק מהילדים עם יכולות קוגניטיביות מעל הממוצע עלולים להרגיש שהם לא מתאימים לבני גילם. הם מתקשים ליצור חברים שיש להם את אותם תחומי עניין. לכן, הם עלולים להרגיש לא במקום, לא מובנים ואפילו דחויים.

ילדים שסובלים מבריונות

ילדים שנפגעו בבריונות נוטים להיות בעלי הערכה עצמית נמוכה עקב התעללות. יהיה להם קשה לסמוך על אחרים. בנוסף, ייתכן שהם לא ירצו ללכת לילדים חדשים כי הם מפחדים שיציקו להם.

לילד שלי יש בעיות ברכישת חברים, איך אני יכול לעזור?

ילדים לומדים ליצור קשרים חברתיים ואת הערך של חברות דרך הוריהם. למעשה, אתה הדוגמה הטובה ביותר שיש להם. אתה צריך להקשיב להם ולהבין את הצרכים שלהם, איך הם מרגישים ואיך הם מתנהגים עם ילדים אחרים.

כמה טיפים שיעזרו לילדים להתגבר על הקושי שלהם ביצירת חברים הם:

  • דברו על המשמעות של ידידות. גרמו לילדיכם להבין שלא כולם חברים טובים, והם עלולים להרגיש אכזבה. לאחר מכן, הסבירו שלא כל החברים מחזיקים מעמד לנצח, אבל יש כאלה שכן. הכל תלוי בנסיבות האישיות ובסוגי החברים שהם יוצרים.
  • שאלו את ילדיכם על הילדים שהם מכירים ואיזה סוג של מערכת יחסים יש להם איתם. בנוסף, הראה שאתה מתעניין במה שהם חושבים על אחרים ואיך הם מרגישים עם בני גילו. זה עוזר להם ללמוד לתקשר, ומקדם ביטחון ואמפתיה.
  • חפש פעילויות מחוץ ללימודים שהם מעוניינים בהן. כמו כן, קחו את הילדים שלכם לפגישות שבהן יש ילדים אחרים שאוהבים את אותם הדברים. כך יהיה להם קל יותר להרגיש משולבים ומעודדים ללכת לאירועים חברתיים נוספים כדי להכיר חברים.
  • עזרו לילדים שלכם לפתור בעיות שמתעוררות במערכות היחסים שלהם. עם זאת, אל תתערב למעשה אלא אם כן הכרחי לחלוטין. למד אותם כלים לפתור בעיות בעצמם. כך ההערכה העצמית שלהם תגדל והם ירגישו עצמאיים יותר.
  • אם מישהו מציק לילדכם, ספרו לבית הספר ונקטו צעדים מתאימים.

פופולריים