מערכת הזנת האצבעות לבעיות הנקה

מערכת הזנת האצבעות יכולה לעזור לנו לדחות את ההנקה באופן זמני עד שנוכל לבסס שוב הנקה ישירה
מערכת הזנת האצבעות יכולה לעזור לנו לדחות את ההנקה באופן זמני עד שנוכל לבסס שוב הנקה ישירה.
מערכת הזנת האצבעות יכולה לעזור לנו לדחות את ההנקה באופן זמני עד שנוכל לבסס שוב הנקה ישירה.

יש הרבה אמהות בחוץ שבוחרות תחילה להניק את התינוקות שלהן אבל בסופו של דבר נוטשות את התרגול. זה יכול להתחיל להיות קשה לתזמן מתי יש להפריד את האם מהתינוק שלה. אם אתה חווה כרגע בעיות בכל הנוגע להנקה, גלה כיצד מערכת האכלת האצבעות יכולה לעזור לך.

בעיות בהנקה

זה יכול להיות קשה לבסס שגרת הנקה ולהתמיד בה. יכולות להתעורר בעיות שונות המקשות על משפחה לדבוק בנוהג. הם מחליטים לנטוש את ההנקה לשיטות אחרות כמו הבקבוק.

כמה סיבות נפוצות לוויתור על הנקה הן:

הפרדה בין האם לילד. זה קשה אם הפרידה ממושכת (כמו תינוקות שנאלצים להישאר בבית החולים, למשל). עם זאת, זה קורה גם בצורה יותר סתמית במקרה שבו האם צריכה ללכת למקום כלשהו ולא יכולה לקחת את התינוק שלה איתה.

הצורך לאזן בין עבודה לחיי משפחה. זה מאתגר כשהאמא חוזרת לעבודה אבל לא רוצה לוותר על הנקה.

אם לתינוק יש תפס חלש או שהוא לא מסוגל לתפוס את השד. הילד אינו מסוגל להאכיל את עצמו כראוי.

אם התינוק מסרב לשד מסיבה כלשהי.

אם הילד ישנוני מאוד או מגלה עניין מועט באכילה.

מערכת הזנת האצבעות

כאשר מתמודדות עם מכשולים אלו, אמהות רבות נאלצות לעבור לשיטות אחרות להאכלת התינוק כמו הבקבוק. לפעמים אמהות יפסיקו לחלוטין את תרגול ההנקה בעוד שאחרות מנסות להשלים את האכלה מבקבוק עם הנקה.

למרות שמאוד נפוץ להשתמש בבקבוק, לבקבוק יש חסרונות שעלינו להיות מודעים אליהם. קל יותר לבקבוקי תינוקות להזדהם בחיידקים והשימוש בהם מגביר את הסיכון למחלות מסוימות, כמו זיהומים בדרכי הנשימה, עששת או מתח.

בנוסף, זה גם יכול לגרום לתינוק לפתח מה שנקרא בלבול בפטמה מכיוון שהשאיבה שנוצרת מהשד והבקבוק מאוד ברורה. לאחר שניסו את הבקבוק, תינוקות רבים מתקשים לחזור להניק. זה יכול לגרום לפצעים בפטמות, להאכלה לא יעילה ולדחיית השד.

מהי מערכת הזנת האצבעות?

מערכת הזנת האצבעות
מערכת הזנת האצבעות.

מערכת הזנת האצבעות, הנקראת גם מערכת מזרק האצבעות, היא אסטרטגיה חשובה שתוכל להשתמש בה כאשר ההנקה קשה. זוהי מערכת האכלה מהירה ויעילה. זה כרוך בהחדרת קצה האצבע הנקי לפיו של התינוק כך שהתינוק יתחיל לינוק את קצה האצבע בצורה אינסטינקטיבית.

במקביל, אתה גם מכניס את קצה מזרק בזווית הפה של התינוק ומתחיל לתת חלב בהדרגה בקצב שבו התינוק יונק את האצבע.

הדבר הפנטסטי בשיטה זו הוא האפשרות להמשיך בהנקה. זה עוזר לך לדחות את ההנקה עד שזה יתאפשר שוב. כל עוד האם ממשיכה לשאוב חלב, ייצורה לא ייפסק. התינוק עדיין יכול לקבל את היתרונות של חלב אם למרות שהם לא יכולים להניק פיזית באותו זמן.

מערכת מזרק האצבע טובה יותר מהבקבוק מכיוון שהיא מגרה ומחזקת את רפלקס היניקה הטבעי של התינוק ועוזרת לו לפתח את כישורי האכלה דרך הפה.

בדרך זו, אנו נמנעים מבלבול הפטמה שנדון קודם לכן, מכיוון שכעת הלשון עדיין נעה סביב האצבע באותו אופן שבו הן מניקות. זוהי אופציה מצוינת לילדים שכבר קיבלו את הבקבוק כדי שיוכלו להניק שוב כי מדובר בפיזיותרפיה אותנטית לשאיבה.

זוהי טכניקה שימושית במיוחד עבור פגים או אלה שנמצאים רק בשבועות הראשונים לחייהם. זה לא משנה אם הם לא מאוד ערניים בזמן האכלה כי זה רק מגרה את הרפלקס הטבעי לינוק.

כיצד לבצע את שיטת האכלת האצבעות

הדבר העיקרי שיש לזכור הוא שאתה הולך להשתמש בשתי הידיים. לכן, אדם אחר צריך להחזיק את התינוק או שאתה יכול להניח את התינוק על משטח משופע, כמו ערסל, או לערסל אותו בחיקך. לשם כך, עליך לשבת עם רגליים מורמות ולהניח את התינוק על ברכיך כך שאתה פנים אל פנים.

עליך להכניס אצבע נקייה לפיו של התינוק. לאחר מכן הפעילו מעט לחץ כלפי מטה על החניכיים התחתונות שלהם כך שתפתחו את הלסת התחתונה. הקפד לא להכניס את האצבע שלך עמוק יותר משליש הראשון של הלשון שלהם.

ביד השנייה, עליך להניח את קצה המזרק על שפתם התחתונה ולהתחיל לתת את החלב מהמזרק באותו קצב שבו התינוק יונק.

הקפד לכבד כאשר התינוק לוקח הפסקה. אם הם ערניים, נסה ליצור מגע חזותי עם התינוק בזמן שאתה נותן להם חלב מהמזרק.

פופולריים