תסמינים של מחלת נפש אצל ילדים

שינויים פתאומיים וארוכי טווח במצב הרוח יכולים להיות סימפטום למחלות נפש אצל ילדים
שינויים פתאומיים וארוכי טווח במצב הרוח יכולים להיות סימפטום למחלות נפש אצל ילדים.
בידוד, שינויים פתאומיים במצב הרוח, קשיים בבית הספר. אלו הם חלק מהסימפטומים של מחלות נפש אצל ילדים. במאמר זה נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי למנוע זאת לפני שזה יצא משליטה.

זיהוי מחלות נפש אצל ילדים יכול להיות קשה להורים או לאנשים אחרים סביבם. לילדים לרוב אין את היכולת לבטא בצורה מספקת את מה שקורה להם פיזית. וכשזה מגיע לרמה הפסיכולוגית זה אפילו יותר מסובך.

לכן תפקיד ההורים כל כך חשוב. הם יכולים לעקוב אחר ילדיהם במהלך שנות חייהם הראשונות וללמוד לזהות כל סימפטום שעלול להיות ההתחלה של מחלת נפש אפשרית. להלן כמה מהתסמינים של מחלות נפש בילדים שעשויים להיות שימושיים כדי לעזור לך לזהות אותם בשלב מוקדם.

תסמינים של מחלת נפש אצל ילדים

שינויים במצב הרוח ובהתנהגות

שינויים פתאומיים וארוכי טווח במצב הרוח יכולים להיות סימפטום למחלות נפש אצל ילדים. עלינו להיות מודעים לכך שילדים יכולים לעבור מצחוק לדמעות תוך דקות ספורות. זה די נורמלי. עם זאת, אם הם לא מתרחשים מכל סיבה ברורה בכל רגע נתון, אז זה יכול להיות שמשהו קורה מבחינה פסיכולוגית.

בנוסף לשינויים במצב הרוח, יכולים להתרחש גם שינויים התנהגותיים. באותו אופן שבו מצבי רוח יכולים להשתנות, שינויים התנהגותיים יכולים להיות גם מאוד פתאומיים. הילדים יכולים אפילו להפוך לאלימים, ולגמרי מונעים מכעס וזעם.

פגיעה עצמית

סימפטום נוסף של מחלת נפש אצל ילדים הוא פגיעה עצמית. זה עשוי להיות התסמין הברור ביותר לכך שהילד באמת סובל מבעיות. פגיעה עצמית היא כאשר הילד נוטה לפגוע בחפצים או לחתוך או לשרוף את עצמו בכוונה.

לעיתים, פציעות עצמיות אלו עלולות להוביל גם למחשבות על התאבדות אצל הילד. חשוב מאוד שברגע שמתגלה כל אחד מהתסמינים הללו, תיקח את הילד למומחה כדי שתוכל להפחית את ההתרחשויות הללו במהירות האפשרית.

קשיים בבית הספר

זהו סימפטום שקשה יותר לקשר למחלת נפש. הסיבה לכך היא שלילדים רבים יש קשיים בבית הספר מכל מיני סיבות. עם זאת, אתה צריך להיות מאוד מודע לבעיות פוטנציאליות בבית הספר. זה במיוחד המקרה אם יש שינויים בהתנהגות של ילדכם או בתוצאות בית הספר.

תסמינים של מחלת נפש אצל ילדים
תסמינים של מחלת נפש אצל ילדים.

בעיות בבריאות הנפש יכולות להיות המקרה אם ילדכם מתקשה להתרכז או שדעתו מוסחת בקלות רבה. אתה צריך ללכת לדבר עם המורים תחילה, מכיוון שהם אלה שרואים את הילד שלך ממקור ראשון בבית הספר.

סוג נוסף של סימפטום המקושר לשני הקודמים הוא פסיביות. פסיביות היא כאשר לילד אין מוטיבציה לעשות דברים חיוניים מסוימים, וזה יכול ליצור חשיבה דיכאונית.

בידוד יכול להיות גם סימן למחלת נפש אצל ילדים

עוד אחד מהסימפטומים של מחלת נפש אצל ילדים הוא בידוד. אם אנו מתבוננים בילדים שלנו במקומות שונים שבהם הם נפגשים עם ילדים אחרים, ונראה שהם לא מתייחסים אליהם, אז זה יכול להיות סימן להפרעה אוטיסטית.

זה גם משהו שאפשר לפקח עליו בבית הספר על ידי המורים, והם יכולים לראות איך הילדים שלך מתייחסים לחבריהם לכיתה. עם זאת, זכור שילדים רבים אוהבים לשחק בעצמם.

לכן, בקשת מבית הספר של ילדיכם לסייע בהתבוננות בהם, יחד עם התערבות אחרת של מומחים, תעזור לכם לדעת אם יש להם הפרעה אוטיסטית.

הפרעות אכילה

סימפטום זה נפוץ כיום מאוד בקרב מתבגרים. ישנם יותר ויותר מקרים של צעירים עם בולימיה, אנורקסיה או השמנת יתר. ההפרעות הללו בבירור קשורות כולן לאכילה. הם יכולים להרבות באוכל ואז להעלות אותו, או פשוט לאכול ללא שליטה.

הפרעות אלו קשורות בדרך כלל ללחץ חברתי. החברה מכתיבה לנו תדמית מושלמת, ואם לא, החברה יכולה לעתים קרובות לדחות אותנו. התוצאות של זה הן לרוב הפרעות חמורות שעלולות להשפיע לרעה על בריאותו של מתבגר.

לבסוף, חשוב מאוד להדגיש שלמרות שהורים ומורים יכולים לעיתים קרובות לזהות סוג כלשהו של הפרעה בפסיכולוגיה של ילדים, אסור להם להתחיל בשום טיפול מבלי להתייעץ עם מומחה רפואי. אם אחד מהתסמינים הללו של מחלת נפש מתגלה אצל ילדים במשך תקופה, אז אתה חייב ללכת לראות איש מקצוע.