מה לעשות אם הילד שלך לא מתקשר איתך?

אם ילדכם לא מתקשר אתכם ואתם מתגעגעים לאופן שבו נהגו לספר לכם הכל
אם ילדכם לא מתקשר אתכם ואתם מתגעגעים לאופן שבו נהגו לספר לכם הכל, קראו את המאמר הזה.
האם אתה חושב שילדך לא מתקשר איתך כמו פעם? במאמר זה, גלה מה אתה יכול לעשות במהלך הקיץ כדי לשחזר את הקשר עם ילדך.

כמה פעמים תהיתם מה ילדכם חושב כי הוא מבלה שעות ארוכות בשקט, דבוק לטלפונים הסלולריים שלו? אם ילדכם לא מתקשר אתכם ואתם מתגעגעים לאופן שבו נהגו לספר לכם הכל, קראו את המאמר הזה.

להלן, נשתף המלצות פשוטות אך יעילות מאוד. לשם כך, עליך לזכור את הנקודות הבאות:

 • סביבה משפחתית
 • זמן איכות
 • פעילויות משפחתיות
 • קבוצות חברתיות יציבות

סביבה משפחתית טובה: למה זה חשוב ואיך להשיג את זה

האם זה בריא בסביבת עבודה אם כולם רציניים, כועסים או צועקים כל הזמן? השאלה המתבקשת לתשובה זו היא לא. ובכן, אותו דבר לגבי משפחות. בסביבות עבודה, המושג "עבודת צוות" נחשב חשוב. וזה באמת כך!

למעשה, עבודת צוות חשובה מאוד גם במשפחות. אם שמתם לב שילדכם לא מתקשר אתכם, הגיע הזמן לעשות משהו בנידון.

סביבה רגועה, שקטה וידידותית היא הצעד הראשון לגרום לך ולילדך לתקשר בצורה חיובית.

כדי להשיג זאת, עליך לקבוע מספר נקודות מפתח:

 • ראשית, לוחות זמנים ושגרה. למרות שלא צריך לנהל שגרה קפדנית מדי, חשוב לקבוע נקודות התייחסות שיגרמו לכל בני המשפחה לדעת כיצד מתפתחים חיי היומיום. זו אסטרטגיה שמניבה תוצאות טובות מאוד.
 • סדר וארגון. זה גם עוזר לכל המשפחה להרגיש יותר בנוח. זה קשור לנקודה הראשונה וגם מאפשר לכולם לדעת מה עליו לעשות בבית.
 • כמו כן, היררכיה וגבולות. כן, גבולות. כיום, הורים רבים אינם מציבים גבולות. עם זאת, ילד מאושר הוא לא אחד שעושה תמיד מה שהוא רוצה אלא שיודע את כללי המשחק ומי שיש לו את המילה האחרונה. האם אתה יכול לדמיין משחק כדורגל בלי שופט? זה יהיה מטורף לגמרי!
 • כמו כן, כבוד ואמון. שניהם הולכים יד ביד. זה לא אומר שאין צורך בפיקוח ובקרה. עם זאת, על ההורים לאמץ נקודות מבט אחראיות ומודעות בהקשר זה. עליך להשתמש במשאבים המתאימים כדי לעזור לילדך להגיע למטרות שלו ולאלה שהצבת עבורו. כמו כן, עליך לתמוך בילדיך ולגרום להם להרגיש חשובים.
 • לבסוף, שיתוף פעולה ואמפתיה. חשוב לך לשים את עצמך בנעליו של ילדך. רעיון טוב הוא להקדיש אחר צהריים כדי לנסות לראות דברים מנקודת המבט שלהם. לשים את עצמך בנעליים שלהם יכול לעזור לך להבין רבות מההתנהגויות שלהם. אם ילדכם ירגיש מובן ונתמך, הוא גם ירגיש נינוח ושמח.

תן לילד שלך את מה שאתה הכי מעריך, את הזמן שלך. זה יפתיע אותם לגמרי!

הגיע הזמן לעשות משהו בנידון
אם שמתם לב שילדכם לא מתקשר אתכם, הגיע הזמן לעשות משהו בנידון.

האם אתה מרגיש שאף פעם אין לך מספיק זמן? זמן הוא הנכס המוערך ביותר בימינו. אין ספק, זה אחד הדברים שאתה כנראה רוצה שיהיה לך יותר מהם. בהקשר זה, עליכם לזכור שזה מה שהילד שלכם הכי מעריך מכם.

כן, זה באמת כל כך פשוט. האם אתם מבלים מספיק זמן איכות עם ילדכם? תחשוב טוב לפני שאתה עונה על שאלת הטריק הזו. כן, זכרו שמילת המפתח כאן היא איכות.

אם אתה שוכר מישהו שיעבוד עבורך על בסיס שעתי, כנראה מה שהכי חשוב לך הוא שהוא ינצל את הזמן בחוכמה, נכון? ובכן, אתה צריך לעשות את אותו הדבר בבית שלך. לרתום את הזמן שיש לך או להקדיש יותר זמן. בדרך זו, אתה מוודא שאתה מבלה יותר זמן איכות עם ילדך.

בסופו של דבר, אם הילד שלך לא מתקשר איתך, ייתכן שזו הבעיה. בלו זמן איכות עם ילדיכם. אנו בטוחים שתראה את התוצאות תוך מספר ימים! כדי להשיג זאת, חשוב:

 • דע את טעמם ותחומי העניין שלהם. הבינו את ילדיכם כדי לגרום להם לראות שאתם מתעניינים בהם ובדברים שהם אוהבים. כך תוכלו להפוך לאבא או אמא מגרה ומעניינת עבור ילדכם.
 • למד על הדברים שהם אוהבים. כן, אתה תצטרך לקרוא על הפלייסטיישן החדש, Minecraft ודברים אחרים.

כאנקדוטה, אני זוכר את הילדות שלי. כשהייתי בן 13, ההורים שלי קנו לי סופר נינטנדו. מה שהכי נהניתי היה לשחק כדורגל עם אבא שלי בקונסולת המשחקים. היום אני בן 40. ובכל פעם שאני חוזר הביתה, אני מחבר את קונסולת המשחקים ומשחק איתו כמה משחקים. אנחנו צוחקים הרבה וזה מעלה זכרונות נפלאים לשנינו.

 • השתתפו והשתתפו בדברים שהם אוהבים. לא רק עם מיני הדברים שציינתי, אלא עם כל הדברים. אם ילדכם אוהב מוזיקה, ספורט או דבר מאוד ספציפי, למידה ודיבור עליו עם ילדכם ישמח אותם מאוד ויעזור לכם להתחבר. בקש מהם ללמד אותך את מה שהם יודעים ולספר לך למה הם אוהבים את מה שהם אוהבים.

פעילויות משפחתיות: המלצות לשיפור התקשורת בין כל בני המשפחה

כשהילדים גדלים, הם רוצים לבלות פחות זמן עם הוריהם או אחיהם. זה כנראה קרה לך כשהיית נער! זה נורמלי לחלוטין. כדי לוודא שזה לא ישפיע עליך, אתה יכול לנסות כמה פעילויות המקדמות תקשורת. אם תיישם את הטיפים ששיתפתי למעלה הלכה למעשה, כנראה שמת לב לשיפור. אחרת, תצטרך לעשות קצת קסם כדי לשחזר את הזמן האבוד.

חלק מהפעילויות פונות לרוב הילדים, ללא קשר לגילם. למרות שמקרים מסוימים קשים יותר מאחרים, המפתח להכל הוא להכיר את הילד שלך היטב כדי לבחור את הנכונים.

אם ילדכם אינו מתקשר אתכם
אם ילדכם אינו מתקשר אתכם, חשוב לכם לבלות איתו זמן איכות.

אם ילדכם אינו מתקשר אתכם, חשוב לכם לבלות איתו זמן איכות

 • רעיון טוב הוא לקחת את ילדיכם לאקווריום, שכן מדובר בפעילות מושלמת לכל הגילאים שאנו בטוחים שכולכם תיהנו ממנה כמשפחה.
 • פעילות מהנה נוספת שתוכלו ליהנות ממנה כמשפחה היא הליכה לגן חיות או לפארק. ביקרתי בכמה פארקים וגני חיות עם המשפחה שלי, וכולנו נהנינו!

חברים וקבוצות חברים: מפתחות ליצירת סביבה "חיובית" לילדכם

אם שמתם לב שהילד שלכם לא מתקשר איתך, בוודאי שאלת את עצמך מי החברים שלו. הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות היא להכיר את החברים של ילדכם. יצירת קשר טוב עם הורי החברים של ילדכם וארגון פעילויות קבוצתיות שתוכלו גם להשתתף בהן הן שני רעיונות מצוינים.

להלן, אני חולק כמה רעיונות שעובדים היטב. עם זאת, זכור שאתה יכול לבחור את אלה שאתה מחשיב כאפשרויות הטובות ביותר עבור ילדך וחבריהם:

 • אסטרטגיה שבדרך כלל עובדת טוב מאוד במהלך הקיץ היא לארגן פעילויות בבריכה או בחוף הים, בהתאם למקום מגוריכם. ארגן יום של פעילויות מהנות, משחקים, פרסים ועוד.
 • כמו כן, טורנירי ספורט מיני עובדים גם הם היטב. זה לא משנה אם אתה הולך לכדורגל, כדורסל או שחייה... בהקשר זה, מומלץ לארגן פעילות קבוצתית שבה הדגש הוא על השתתפות, לא על ניצחון.
 • צרו צוותי הורים שמשתתפים ומשמשים כ"שפני ניסיונות" כדי לגרום לילדים להבין שזה כיף, דרך קלה ליצור אינטראקציה ולבלות זמן איכות, ושלא אכפת לכם לעשות מעצמכם צחוק.

בקיצור, אם הילד שלך לא מתקשר איתך...

אם אתה מאמין שילדך אינו מתקשר איתך, זכור את העצות הבאות:

 • ראשית, סביבה משפחתית טובה היא חיונית.
 • כמו כן, בילוי זמן איכות עם ילדיכם הוא אחד מעמודי התווך להצלחה.
 • כמו כן, פעילויות משפחתיות מבטיחות תוצאות טובות.
 • לבסוף, יצירת קבוצה חברתית יציבה שתתמוך בילדכם מניבה גם תוצאות טובות.