3 קווים אדומים שאסור לחצות עם הילדים שלך

ישנם קווים אדומים מסוימים שאסור לנו לחצות עם ילדינו
עם זאת, ישנם קווים אדומים מסוימים שאסור לנו לחצות עם ילדינו.
זה לא קל להיות הורה, וכולם עושים טעויות. עם זאת, ישנם קווים אדומים מסוימים שאסור לחצות לעולם.

כל הורה הרגיש שאיבד שליטה על ילדיו. במשימה הקשה של החינוך, אנו יכולים למצוא את עצמנו במצבי קיצון המציפים אותנו ומעמידים אותנו במבחן. זה לא אפשרי, וגם לא הכרחי, להיות מושלם, מכיוון שכולם עושים טעויות. עם זאת, ישנם קווים אדומים מסוימים שאסור לנו לחצות עם ילדינו.

כשהם יגדלו, ילדכם לא יזכור את היום הספציפי שבו היית עייף ולא שיחקת איתם. זכרונות הילדות שלהם לא יסכמו באותו בוקר שאיחרת והרמת את קולך כדי לזרז אותם. עם זאת, ישנן פעולות מסוימות המשפיעות באופן משמעותי על ההתפתחות הרגשית, ולכן כדאי להימנע מהן.

הקווים האדומים של הורות

קו אדום הוא נקודת אל חזור. מקום מטפורי ודמיוני שבו ההשלכות יכולות להיות הרסניות ובלתי ניתנות לתיקון עבור המעורבים. כשאנחנו מדברים על הורות, הקווים האדומים הם ההתנהגויות שמשפיעות לרעה על הקשר בין ההורים לילדיהם ופוגעות מאוד בילדים.

בקיצור, הם הרגעים שבהם הכבוד אובד, האהבה מוטלת בספק, וערכים בסיסיים מונחים בצד. אז ברור מה הם יכולים למנוע מאיתנו לחצות אותם.

3 קווים אדומים שאסור לחצות עם הילדים שלך

עונש פיזי

למרות שיש אנשים שחושבים ש"מכה בזמן מונעת בעיות רבות", המציאות היא שאלימות פיזית כלפי ילד היא תמיד כישלון. לא משנה כמה קטן, מכות לא מחנכת, מלמדת או משדרת שום למידה בעלת ערך. זו רק תגובה של מבוגר שמרגיש המום וחסר אונים.

מחקרים הראו את ההשלכות הרגשיות החמורות של פגיעה בילדים. הקשר בין הורה לילד פגום, מעורפל ומלא טינה, כעס וחוסר אמון. ההערכה העצמית של הילד יורדת, והם לומדים לפחד לקבל מכה במקום ללמוד ערך חשוב.

קווים אדומים שאסור לחצות עם הילדים שלך
קווים אדומים שאסור לחצות עם הילדים שלך.

אז, כמו שאנחנו לא מכים את בן הזוג שלנו או את הבוס שלנו כשהם עושים משהו שמפריע לנו, אנחנו לא צריכים להרביץ לילדים שלנו. זכור זאת: אם ילד יכול לנמק, אז נמק איתו. אם הם לא יכולים, אז הם לא יבינו למה פגעת בו. מכה לעולם אינה מוצדקת.

התעללות

אין ספק, זה יכול להיות מתיש לטפל בילדים שלך כדי למלא את הצרכים שלהם, לעשות את אותם הדברים שוב ושוב ולהתמודד עם ההתנהגויות הקשות שלהם. עם זאת, לא משנה כמה פעמים ניסית להשמיע את עצמך במילים הטובות ביותר שלך, זה לא מקובל להעליב ילד.

כשאתה מעליב אותם, אתה שובר את בסיס הכבוד המהותי שחייב להתקיים ביניכם. ואז, אתה מאבד את הסמכות לדרוש כבוד, ופוגע ברגשותיהם. בדיוק כמו במקרה הקודם, העלבת אותם אינה מועילה או חיובית בשום צורה. זה לא מלמד, מניע או משפר. לכן, אם אתה מרגיש המום, עזוב את החדר ונסו להירגע. ברגע שתחצו את אחד מהקווים האדומים, שום דבר לא יהיה אותו דבר.

אשמה

לבסוף, יש טעות גדולה שהורים רבים עושים, והיא האשמת ילדיהם באומללותם. לעתים קרובות, הם צועקים עליהם על כל מה שהם עשו למענם, כל מה שהם ויתרו, ומה שהם הפסידו בהיותם הורים. זו גישה שמראה חוסר בגרות וקורבנות, וזה לא הוגן כלפי ילדים.

כמבוגר, אתה צריך לקחת אחריות על ההחלטות שלך בעבר, בהווה ובעתיד, ואתה צריך לקחת אחריות על האושר שלך. כל החלטה שלך הייתה שלך. מסיבה זו, אין אף אחד אחר האחראי מלבדך.

התבגרות בהקשבה להצהרות מסוג זה יכולה לגרום לילדים להרגיש אשמה, לראות את עצמם כנטל, להרגיש לא אהובים ולהרגיש שהם חייבים לשמח את הוריהם, מכיוון שהם חייבים להוריהם אושר.

שחרר את ילדך מהנטל הזה. אל תגרמי להם להרגיש שהאושר שלך תלוי במעשיהם. למד לשמח את עצמך כדי שילדך יגדל ללא דאגות.

פופולריים