נסיכות דיסני הופכות ליותר ויותר דמויות לוחמות

למרות שאנו יכולים לספור את מואנה בין נסיכות דיסני
למרות שאנו יכולים לספור את מואנה בין נסיכות דיסני, היא רחוקה מאב-טיפוס הנסיכות שכולנו נוטים לדמיין.
אב הטיפוס של נסיכת דיסני מתקדם ומתפתח כמו גם ההיבטים האחרים של הסרטים. לאחרונה, הם הופכים ליותר ויותר דמויי לוחמים.

חברת הסרטים של וולט דיסני היא, ללא ספק, מועדפת בקרב ילדים ברחבי העולם. וליתר דיוק, הנסיכות שמככבות בסרטי דיסני הן המוכרות והמוכרות ביותר על ידי המעריצים - בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. לכן, האישיות, הפעולות והדמויות שלהם חייבות להתפתח ולהסתגל לחיי המאה ה-21, תוך התנתקות מהאגדות הסטריאוטיפיות וסיפורי האהבה שהסרטים הללו הציגו עד כה. כתוצאה מכך, גיבורות נשיות נעשו יותר לוחמות.

האבולוציה של נסיכות דיסני הייתה בולטת מאוד בשנים האחרונות. והפרופיל של נשים לוחמות שמסוגלות להגן על עצמן נוכח יותר ויותר. להלן, נראה לכם את הפרופילים של הנסיכות היותר לוחמות. כך תוכלו ללמוד קצת יותר על השינוי הגדול שעושה דיסני בצעדי ענק כדי להסתגל לזמנים שבהם אנו חיים.

הנסיכות היותר לוחמות של דיסני

מואנה

ב-2016 הגיע הסרט הזה עם גיבורה ששונה מאוד ממה של דיסני רגילים אליו. למרות שאנו יכולים לספור את מואנה בין נסיכות דיסני, היא רחוקה מאב-טיפוס הנסיכות שכולנו נוטים לדמיין.

בסרט זה, אנו רואים כיצד הגיבורה מאתגרת את אביה בגלל החלום שלה לרצות להציל את עמה. אנו רואים גם את הרצון של הגיבורה להיות מנהיגה, ללכת למקום שאף אחד אחר לא הלך קודם, ולעמוד מול כל מה שעומד בדרכה. חסרי פחד ואמיצים, אנו מאמינים שמואנה הכינה את הבמה לדור חדש של גיבורות דיסני, המהווה דוגמה לילדים כיום.

מולאן, אחת מנסיכות דיסני הראשונות יותר דמויות לוחמים

מולאן היא הנסיכה האסיאתית הראשונה, מלבד היותה הנסיכה הלוחמת הראשונה שהגיעה למסך הגדול ב-1998. בה, אנחנו לא רואים את הכניעה של אהבתה לגבר, וגם לא את המשך המסורת המשפחתית. להיפך, אנו רואים שינוי קיצוני בחיים בכל דרך שהיא נלחמת להצלת חיי אביה.

עברו 22 שנים מאז שראינו לראשונה כיצד הסיפור הזה מדגיש את החשיבות של רמת חיים שווה לנשים ולגברים ומעביר את המסר שהכל תקף לשני המינים באותה מידה.

אחת מנסיכות דיסני הראשונות יותר דמויות לוחמים
מולאן, אחת מנסיכות דיסני הראשונות יותר דמויות לוחמים.

מסיבה זו, מולאן הייתה הראשונה מבין נסיכות דיסני שהבחינה בשינוי בחשיבה שעד היום ממשיך לתפוס אחיזה בחברת דיסני.

אלזה

נכון לעכשיו, לאלזה יש מעוז כשזה מגיע להיות נסיכת דיסני אהובה. היא אחת הגיבורות של הסרט Frozen, המופיעה גם ב- Frozen 2, שיצא ב-2020.

אין ספק שאלזה היא חיזוק כוונות ואיתה דיסני רצתה לסמן את תחילתו של עידן חדש של נסיכות דיסני - וסיום לעידן הקודם.

בסיפור שלהם, אנו יכולים לראות שאהבה היא גם דמות ראשית, כפי שהיה בכל שאר הסרטים הקודמים. עם זאת, אהבה זו אינה מתמקדת בנסיך אלא בסוג אחר של מערכת יחסים: אהבה בין אחיות.

דמותו של הנסיך נעלמת בשני הסרטים המרתקים הללו וללא ספק אף אחד לא מתגעגע אליו. אלזה היא, ללא שמץ של ספק, אחת הגיבורות העצמאיות, הנמרצות והאמיצות ביותר של כל אוסף דיסני.

מרידה

הכותרת של הסרט הזה - אמיצה - מגלה שאנחנו לא הולכים למצוא נסיכה כמו אלו שאנחנו רגילים אליהן. ההופעה הראשונה של מרידה כבר מראה לנו נסיכה יוצאת דופן. רחוקה מנסיכה מסורתית שלובשת שמלות ארוכות ומקושטות, מרידה נאמנה לתלבושת הלוחמת הפנטסטית שלה. מה שכן, היא תמיד מלווה בחץ וקשת. בנוסף, השיער שלה הוא גם אחד המאפיינים שמבליטים אותה: הוא פראי, מתולתל וצבע האש.

עלילת הסרט מתמקדת בכך שמשפחתה לוחצת עליה ללכת לפי המסורת ולבחור בקרוב בעל לעתיד. עם זאת, מרידה היא עצמאית ואמיצה מאוד, ורוצה להיות חופשייה להחליט בעצמה. אז, היא מחליטה לשבור את הכללים ולמרוד נגדם.

פופולריים