מיתוסים וספקות לגבי הנקה

אנו רוצים להסתכל על כמה מהמיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה שיש לאמהות בפעם הראשונה
כדי לעזור לנו, אנו רוצים להסתכל על כמה מהמיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה שיש לאמהות בפעם הראשונה.
זה נפוץ שנשים שואלות מספר שאלות בנוגע להנקה כשהן מדברות עם הרופאים שלהן. אז, מהם המיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה?

מובן מאליו שהנקה היא האפשרות הטובה ביותר עבור התינוקות שלנו. עם זאת, זה יכול להיות מאוד קשה בהתחלה ולעתים קרובות דברים לא הולכים בצורה חלקה כמו שאנחנו מצפים. יכולות להופיע מגוון של בעיות, כגון סדק, צריבה, דלקת בשד, חוסר עלייה במשקל אצל תינוקות, נעילה לא נכונה או לא מספקת וכו'. כדי לעזור לנו, אנו רוצים להסתכל על כמה מהמיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה שיש לאמהות בפעם הראשונה.

המיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה

האם זה נכון ששתיית בירה מגבירה את ייצור החלב?

מיתוס (בחלקו). זוהי המלצה נפוצה. עם זאת, אין ראיות מדעיות המצביעות על כך שלצריכת בירה או שמרי בירה יש אפקט גלקטגוגי כלשהו. עבודה זו מתייחסת לעלייה בייצור של פרולקטין, ההורמון המווסת את ייצור החלב. למעשה, מומחים מאמינים שזהו לא האלכוהול עצמו, אלא פוליסכריד שמגיע משעורה, שמעורב בייצור החלב.

אז אם אתה אוהב בירה, לך על זה. במהלך ההנקה ניתן לשתות בירה ללא אלכוהול, למשל. אבל, אם אתה לא חובב בירה גדול, אז באמת אין צורך להכריח את עצמך. הרי לקשר בין שתיית בירה לייצור יותר חלב אין ממש משקל רב.

האם לחלק מהנשים יש חלב באיכות טובה בעוד שלאחרות יש חלב באיכות ירודה או מימי?

מיתוס. חלב אם הוא חומר "חי ביולוגית" - הוא משתנה בהתאם לצרכים של כל תינוק. למעשה, הרכבו משתנה אפילו בתוך אותה האכלה. בהתחלה, חלב אם מימי יותר כדי להרוות את הצמא של התינוק. לאחר מכן, החלב הופך ליותר חלבון ולבסוף, יותר שומני. זה עוזר למלא תינוקות ומאפשר להם לעלות במשקל שהם צריכים. מה גם שהרכב חלב האם משתנה בהתאם לשעות היום.

עם זאת, בסופו של דבר, כל אם מייצרת את החלב הטוב ביותר כדי לענות על הצרכים של תינוקה .

האם נשים עם חזה קטן יותר או פטמות הפוכות אינן מסוגלות להניק?

מיתוס. גודל השד של אישה אינו קובע את מספר צינורות החלב והבלוטות שיש לה. שדיים קטנים הם רק אינדיקציה לפחות שומן. לכן, גודל החזה אינו משפיע על יכולת האישה להניק. במקום זאת, כמות החלב שאישה מייצרת תהיה תלויה ביעילות הבריח של התינוק ובתדירות ההאכלות.

לנשים רבות יש ספקות לגבי הנקה כאשר יש להן פטמות הפוכות. עם זאת, פעמים רבות, השאיבה של התינוק תחזיר את הבעיה. זכור, תינוקות אינם נצמדים לפטמה עצמה, אלא לחלק גדול מהאריולה.
המיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה
המיתוסים והספקות הנפוצים ביותר לגבי הנקה.

אם התינוק שלך לא מצליח להיצמד או מתקשה לעשות זאת, מומחה הנקה או דולה יכולים לעזור לך להשיג הצלחה בהנקה.

אם אקבל הקטנת חזה, האם יהיו לי בעיות בהנקה?

אמת (בחלקה). הקטנת חזה (בניגוד להגדלות חזה), כרוכה במקרים רבים בהסרה של חלק גדול מרקמת הבלוטה. לעתים קרובות, הנקה אפשרית.

עם זאת, ייתכן שיהיה עליך לשלב את זה עם כמות מסוימת של פורמולה מכיוון שניתוח מסוג זה עלול להוביל להיפוגלקטיה. עדיף להתייעץ עם מומחית הנקה או דולה שיוכלו ללוות אותך בתהליך בימים הראשונים של ההנקה.

האם אוכל להניק אם אני מתאמן בספורט?

אמת. אין סיבה רפואית לכך שנשים לא יכולות להניק אם הן עוסקות בספורט. עם זאת, זה נכון שפעילות גופנית אינטנסיבית גורמת להצטברות של חומצת חלב שעשויה לשנות את טעם החלב שלך. ייתכן שהתינוק שלך לא יאהב את הטעם, כלומר אולי תרצה להניק את תינוקך ממש לפני כן. זה גם יהפוך את הפעילות הגופנית לנוחה יותר עבורך.

האם אמהות יכולות להעביר את האלרגיות שלהן בהנקה?

מיתוס. זה בלתי אפשרי להעביר את האלרגיות שלך לתינוק שלך באמצעות חלב אם. עם זאת, אם אתה אלרגי למשהו, אז התינוק שלך נוטה יותר לפתח את אותה אלרגיה. חשוב לדבר על כך עם רופא הילדים של ילדכם, במיוחד כאשר מגיע הזמן להתחיל להציג מזון מוצק ומוצק למחצה. אבל אל דאגה, הנקה של ילדך למעשה תעזור להגן עליו או עליה מפני התפתחות אלרגיות עתידיות.

עמותות רופאי ילדים ואלרגיות ממליצות על הנקה ממושכת כאמצעי להגנה על ילדים מפני אלרגיות.

זהו רק מדגם קטן מהמיתוסים והספקות לגבי הנקה שקיימים. אם את בהריון או מניקה, סביר להניח שיש לך משלך. העצה שלי כמיילדת היא שתדברי עם מומחה לגבי החששות שלך. אתה יכול לדבר עם המיילדת שלך, מומחית הנקה, או לחפש קבוצת הנקה בקרבת מקום מגורייך.

פופולריים