7 משחקים לעורר זחילה

אנו רוצים להראות לכם את המשחקים שיעזרו לעורר זחילה כדי שתוכלו ללוות את תינוקכם בתהליך זה
לאחר הסבר על נקודות אלו, אנו רוצים להראות לכם את המשחקים שיעזרו לעורר זחילה כדי שתוכלו ללוות את תינוקכם בתהליך זה.
זחילה היא שלב בסיסי בהתפתחות הפסיכומוטורית, שכן היא השלב שלפני ההליכה. היום, נעזור לך לעורר זחילה.

לראות את התינוק שלך גדל היא חוויה מדהימה שתמלא את נשמתך בצורה שאין מוצאת. מהרגע הראשון שתחזיק אותם בזרועותיך, לא תפסיק לחלום על אותם רגעים חשובים באבולוציה שלהם. אבל להיות חלק מהפיתוח הזה הוא חלק מפתח לצמיחתם. לכן אנחנו רוצים לספר לכם על כמה משחקים כדי לעורר זחילה.

שלב חשוב זה בהתפתחות הילד מתרחש בדרך כלל בין שבעה לתשעה חודשים של החיים. בדיוק כאשר מתחילים להבחין שכבר יש להם את היכולת לתמוך בישיבה, מנסים להזיז את כל משקלם קדימה, ולהניח לפניהם את הידיים הקטנות על מנת לאמץ תנוחה מתאימה המאפשרת להם לנוע בזחילה.

שלב הזחילה מתחיל בין גיל שבעה לתשעה חודשים.

אותות ראשוניים

במהלך תהליך זה, תוכלו לראות כיצד מה שנקרא רפלקס הצניחה בא לידי ביטוי. זה מורכב מפתיחת זרועותיהם כאילו הם רצו לתפוס, כאשר אתה מתכופף מהר מדי או אם הם עומדים ליפול. זהו מנגנון הגנה חשוב מכיוון שהוא יעזור להם להימנע מהמכות או פציעות עדינות.

זחילה היא שלב בסיסי בהתפתחות הפסיכומוטורית שלהם, שכן זה השלב שלפני ההליכה. עם זאת, יש ילדים שלא מבלים הרבה זמן בתנוחה זו ומתחילים ללכת בלי לחכות. אם זה קורה לתינוק שלך, אין מה לדאוג כי זה נורמלי. אבל, אם אתה רוצה להיות בטוח יותר, התייעץ עם רופא הילדים שלך.

היום, נעזור לך לעורר זחילה
היום, נעזור לך לעורר זחילה.

תינוקות בדרך כלל מתחילים בזחילה ואז נעים קדימה ואחורה ללא כל תזוזה. מאוחר יותר, ייתכן שהם יזוזו אחורה, כי זה הרבה יותר קל להם. כעת, זכרו שכל ילד הוא שונה ויתפתח בדרכו שלו.

לשלב הזחילה יש שתי מטרות עיקריות. הראשון הוא לתפוס חפצים שמושכים את תשומת לבם כדי לגלות אותם לפי צבע ומרקם. השני הוא ללמוד לקום כדי לעלות על רהיט או לנסות לעשות את הצעדים הראשונים שלהם, מה שיגרום להם לעוף בעולם התמימות והאשליות שלהם.

7 פעילויות לגירוי זחילה

לאחר הסבר על נקודות אלו, אנו רוצים להראות לכם את המשחקים שיעזרו לעורר זחילה כדי שתוכלו ללוות את תינוקכם בתהליך זה:

  1. קצת עזרה לא מזיק: באופן עקרוני, תינוקות נוטים להתפתל לפני שהם מרימים את תא המטען. בשלב זה, כדי לעורר זחילה, הניחו את סוליית ידכם על רגליהם, כנקודת תמיכה, כדי לחזק את רגליהם.
  2. משחק המגבת: גלגלו סדין או שמיכה בצורת רולר, החזיקו את ילדכם בתא המטען והניחו אותם עליו. לאחר שעשיתם זאת, דחפו אותם קדימה ואחורה כך שימצאו תמיכה בידיים.
  3. מכשול מהנה: שב על הרצפה ופרש את הרגליים, הנח צעצוע בצד אחד ואפשר להם לנסות לטפס על הרגל שלך. חזור, לאט לאט, עד שהם מגיעים למושא העניין.
  4. כמו רץ מרתון: בדיוק כמו בתרגיל הקודם, אתה יכול להניח מחסומים קטנים (כריות, מנהרות או שמיכות מגולגלות) כדי להניע אותם לזוז כדי לחפש את מה שמושך את תשומת ליבם.
  5. חפץ מרחוק: מצא צעצוע עם הרבה צבעים או אורות, הנח אותו במרחק והזמין את ילדך לתפוס אותו. היה עליז, נלהב וסבלני מאוד. אל תשכח שזה יכול ללכת לאט מאוד או מהר מאוד.
  6. תג שחק: היכנס לעמדת זחילה ובקש מילדך לתפוס אותך, בזמן שאתה עובר למקום אחר. זה גם טוב מאוד לקיים מירוצים קטנים שבהם אתה נותן להם לנצח.
  7. למעלה ולמטה: לימוד זחילה הוא לא האתגר היחיד שעמו מתמודדים ילדים קטנים, הם גם צריכים להבין איך לרדת ממקומות גבוהים. אם אתה רואה אותם מוציאים את הראש כדי לרדת קודם, הזיזו את כל הגוף הצידה והזיזו את הרגל למטה.

חשיבות הזחילה

מומחים רבים מתעקשים שלא ללחוץ על ילדינו לזחול. הגוף שלהם יפגין את היכולות שלו, ללא צורך לכפות שום אלמנט. זחילה תלויה ישירות בבגרות גופם.

זחילה צריכה להיות ספונטנית וטבעית אצל תינוקות.

על ידי זחילה, הם מרחיבים את שדה הראייה שלהם ומבחינים ממדים; הם קולטים את ההבדלים בין טקסטורות, משטחים ושינויי רמות, מגלים תפיסת עומק ומשיגים איזון ועצמאות.

צמיחה של ילד היא משהו טבעי וספונטני. תהנה מהרגעים האלה שלעולם לא חוזרים על עצמם ושמור אותם כאוצר בלב שלך.