רמות אוקסיטוצין גבוהות בהורים

אין זה מפתיע שאמהות טריות חוות עלייה ברמות האוקסיטוצין שלהן ברגע שהתינוקות שלהן נולדו
לכן, אין זה מפתיע שאמהות טריות חוות עלייה ברמות האוקסיטוצין שלהן ברגע שהתינוקות שלהן נולדו.
רמות אוקסיטוצין גבוהות קשורות בדרך כלל גם לקשר בין אמהות טריות לתינוקות שלהן. אבל, מה קורה במקרה של אבות טריים? לאחר מכן, אנו נותנים לך מידע שעשוי להפתיע אותך.

אוקסיטוצין הוא הורמון האהבה והאושר. לכן, אין זה מפתיע שאמהות טריות חוות עלייה ברמות האוקסיטוצין שלהן ברגע שהתינוקות שלהן נולדו.

למעשה, אוקסיטוצין משתחרר בעיקר במהלך הלידה וההנקה. הסיבה לכך היא שהוא פועל כחומר חרדה המקדם קשר רגשי ורגשי בין אמהות לתינוקותיהן.

אבל, מה קורה במקרה של שני ההורים? האם גם אבות חווים עלייה ברמות האוקסיטוצין שלהם ברגע שהתינוקות שלהם נולדים? במאמר זה, נענה על השאלות המעניינות הללו.

"כשאתה הופך להורה, אתה מבין שאהבה יכולה להימשך לנצח".

-בעילום שם-

שינויים בהורים לאחר לידת תינוקם

לאחר לידת תינוקות, ההורים מתאהבים בהם מיד; זו מהי אהבה ממבט ראשון. למעשה, אוקסיטוצין קשור לתחושה החדשה הזו. כיום, אנו יודעים שהורמון זה קשור ישירות להתקשרות הורית, רומנטית ומשפחתית בבני אדם.

"עבודה היא הפגישה העיוורת היחידה שבה אתה יודע שתפגוש את אהבת חייך".

-בעילום שם-

למרות שהיו מחקרים רבים על נושא זה, הם מתמקדים בדרך כלל בשינויים הורמונליים, פיזיים ונוירולוגיים אצל אמהות, כשהן בהריון ואחרי הלידה. עם זאת, כיום, מומחים חוקרים את השינויים שגם אבות חווים בשלב זה.

מחקר שנערך באוניברסיטת ייל (אירופה) ובאוניברסיטת בר-אילן (ישראל) על ידי רות פלדמן, פיקולוג ונוירולוגית, קובע כי אבות חווים משהו דומה לאמהות במוחותיהם, ברגע שהתינוקות שלהם נולדים.

רמות אוקסיטוצין גבוהות בהורים

לפי מחקרה של רות פלדמן, לאחר לידת התינוקות שלהם, אבות רבים חווים עלייה ברמת האוקסיטוצין, בדיוק כמו אמהות.

עם זאת, זה לא משהו שקורה לכל האבות. למעשה, זה קורה רק לאותם אבות שמתערבים רגשית בגידול ילדיהם, בהנחה שהתפקיד הוא המטפל העיקרי. זה הרבה יותר נפוץ בימינו ממה שהיה פעם.

לכן, גם אם אמהות מוכנות מבחינה ביולוגית להגיב לדרישות ילדיהן, הן מפרידות באופן טבעי כמויות גדולות של "הורמון האהבה", אבל גם אבות יכולים לחוות זאת. כמובן שזה יקרה כל עוד ישמרו על קשר פיזי ורגשי עם ילדם.

"הורות מבוססת על מערכת היחסים בין ילדים להוריהם, במהלך שנות חייהם הראשונות. האהבה שאם חשה לילדיה היא השתקפות של האהבה שקיבלה כשהייתה ילדה. האהבה שאב חש לילדיהם. הוא השתקפות של האהבה שקיבל כשהיה ילד. אנו לומדים לאהוב במהלך הילדות".

-ג'ון בולבי-

על רמות האוקסיטוצין והקשרים הרגשיים בין הורים לילדיהם

זה חיוני ליצירת קשר חזק ובריא בין ההורים לילדיהם. לסיכום, חשוב מאוד לחבק, לנשק, לשים לב ולשמור על קשר עם ילדיכם. בסך הכל, אתה צריך להראות לילדים שלך כמה אתה דואג להם, והם צריכים לדעת שהאהבה שלך היא ללא תנאים.