4 תרגילים שעוזרים לתינוקות להרים את הראש

תרגילים מסוימים יכולים לעזור לתינוקות להרים את הראש
תרגילים מסוימים יכולים לעזור לתינוקות להרים את הראש.
תרגילים מסוימים יכולים לעזור לתינוקות להרים את הראש. רובם צריכים לכלול גירוי. למד עוד במאמר של היום.

קשה לתינוקות להרים את הראש בחודשים הראשונים לחייהם, מכיוון שהם נולדים עם חולשה מסוימת במבנים השריריים שלו. מסיבה זו, כדאי ליישם סדרה של תרגילים על מנת לעזור לילודים במשימה מורכבת זו.

חשוב לציין שהמיקום האופטימלי לביצוע כל פעילות תלוי בשלב ההתבגרות של הילד, על מנת להשיג את התועלת הגדולה ביותר מבלי להכריח או לפגוע בגופו העדין.

להלן, נשתף כמה תרגילים שתוכל להתחיל ליהנות עם הקטן שלך היום.

תרגילים לעידוד תינוקות להרים את הראש

תרגילים לקידום תמיכת ראש מתחילים מהתנועות הספונטניות של הילד. בשלב זה המוח מאוד רגיש אליהם וכל שינוי בתנוחה עוזר לעורר את כל קבוצות השרירים. לכן כל מאמץ מוטורי יתקבל בברכה בעת עבודה וחיזוק מערכת התנועה של התינוק.

לגבי תמיכת ראש, המבנים המשתתפים בה באופן פעיל הם הצוואר, הכתפיים והאזורים העליונים והאמצעיים של הגב.

עם זאת בחשבון, הגירוי באזורים אלו מאפשר לילד להגביר את טונוס השרירים שלו ולבצע תנועות מורכבות יותר ויותר.

נשתף כמה רעיונות להפעלת השרירים של תינוקך. לקחת הערה!

1. הנח אותם עם הפנים כלפי מטה

תרגיל זה הוא אחד הראשונים שנעשו כדי לקדם חיזוק מבני. למרות שזו עמדה שחייבים לאמץ במהלך הילדות, היא חשובה במיוחד בחודשי החיים הראשונים.

כדאי לשים לב שתרגיל זה צריך להתבצע רק ברגעי ערות, תחת השגחה מתמדת של מבוגר, ועל משטח יציב מבודד היטב מהקרקע. למשל, על מזרן רצפה של אווה או מזרן יוגה. זה לא רעיון טוב להתאמן על המיטה או על השולחן, בגלל הסיכון לנפילות.

במצב זה, התינוק נאלץ לכווץ את שרירי הגב והמותניים כדי להרים את ראשם מפני השטח. עם זאת, המתח הזה מתחלף עם רגעי רגיעה ללא הרף, אז אתה צריך לוודא שהפנים שלהם לא נוחתות על הרצפה.

בנוסף למבנים השריריים של הצוואר, גם הכתפיים נכנסות לתפקיד במצב זה. במיוחד כשהילד מצליח להתרומם עוד יותר ולהביא את הידיים קדימה.

ילדים רבים מתעצבנים מהתנוחה הזו במהירות ולכן חשוב לשמור על ערנות ולסיים את הפעילות בכל סימן הקטן ביותר של אי נוחות.

2. הזיזו את זרועותיהם בתנוחות שונות כדי לעזור לתינוקות להרים את הראש

ניתן לעבוד על תנועת הזרועות בשני מצבים עיקריים, עם הפנים כלפי מעלה והן כלפי מטה. אנו ממליצים להתחיל כשהתינוק שוכב על הגב כי זו הדרך הפשוטה ביותר.

החשיבות של עזרה לתינוקות להרים את הראש
החשיבות של עזרה לתינוקות להרים את הראש.

ממצב השכיבה, עליך לקחת את שתי ידיו של התינוק. נצל את רפלקס האחיזה בכף היד האופייני לשלב זה כדי להקל על המשימה. לאחר מכן התחילו להניע את הידיים בצורה הרמונית ולכיוונים שונים: למעלה ולמטה והמשיכו לצדדים.

חשוב שלא תמשוך בגפיים כל כך עד שתרים את הילד מהמשטח. פשוט הגבילו את עצמכם לגייס אותם.

על מנת להפוך את התרגיל למורכב יותר, ניתן גם להניח את התינוק על הבטן ולשם כך אנו ממליצים לתמוך בחזה על כרית. מונחים בעמדה זו, קחו את הידיים שלהם שוב ונסו להזיז אותם למעלה ולמטה, לאט מאוד.

3. ללכוד את תשומת הלב שלהם עם חפץ המושך את העין

תרגיל האובייקט הנוצץ מתמקד בגירוי החזותי של התינוק. כדי לבצע את זה, אתה יכול להשתמש בכל אלמנט שאתה רוצה: צעצוע, כדור, איזה פרי צבעוני וכו'. העיקר שזה יעניין את הילד.

לאחר מכן, עליך למקם את עצמך במרחק שהוא בתוך שדה הראייה של התינוק, כ-15 עד 51 סנטימטר מהפנים שלו. באופן אידיאלי, הם לא צריכים להיות מסוגלים להגיע לחפץ עם הידיים.

הזז את האלמנט מימין לשמאל ולהיפך, גם למעלה ולמטה או במעגלים. מטרת התנועה הזו היא שהתינוק יעקוב אחריה בעיניים, יזיז את ראשו וימריץ את השרירים באזור כדי לחזק אותם בהדרגה.

אם התינוק מושיט יד כדי להגיע אל האלמנט, זה הופך את התרגיל לטוב עוד יותר. כך מתגברת עבודת הכתפיים ושרירי הגב.

4. לסירוגין בין פניה כלפי מעלה כלפי מטה

לאחר גיל שלושת החודשים הראשונים, התינוק יכול לבצע תנועות מורכבות יותר. במקרה זה, אתה יכול לעשות איתו תרגיל דומה לזה של בטן קונבנציונאלי.

לשם כך, התינוק חייב להיות שוכב על הגב. קח אותם בשתי ידיים ועזור להם להרים את פלג הגוף העליון בהרמוניה ובאיטיות. באופן אידיאלי, אתה צריך להישאר עם הידיים שלך יציבות ולאפשר לתינוק להתאמץ להתרומם.

בתום כיפוף הגו, הורד את התינוק בחזרה באותו אופן. אתה יכול לעשות את התרגיל הזה פעמיים ביום עם מספר מופחת של חזרות.

זכרו שהתנועות חייבות להיות חלקות כדי לא לאמץ יותר מדי את מפרקי הילד ובכך לגרום לנזק.

החשיבות של עזרה לתינוקות להרים את הראש

חיזוק מבני של הצוואר, הגב והכתפיים של תינוקות לא רק עוזר לתמוך בראשם. זה גם מספק סדרה נוספת של יתרונות הקשורים לפיתוח דיבור ותזונה.

מלבד זאת, סביר להניח שהתינוק שלך יתחיל לקבל אוטונומיה בתנועת הגוף הרבה יותר מוקדם ממה שאתה מצפה. חיזוק כזה מספק גם אינספור יתרונות ללימוד דפוסי תנועה בסיסיים: זחילה והליכה.