איך לרדת במשקל במהלך ההריון מבלי להשפיע על התינוק?

במקום לנסות לרדת במשקל במהלך ההריון
במקום לנסות לרדת במשקל במהלך ההריון, עדיף לשמור על עלייה מתמדת ביחס למשקל שהיה לך לפני ההריון.
האם את רוצה לרדת במשקל במהלך ההריון? לפני שתנסה לעשות זאת, עצור לחשוב מה הכי טוב לבריאות שלך ושל תינוקך.

נשים רבות רוצות לרדת במשקל במהלך ההיריון שכן הן רוצות לשמור על המראה הפיזי שלהן ולהשמין כמה שפחות.

עם זאת, חלק מעליית המשקל שלהם נובעת מגדילת התינוק, השליה ומי השפיר. מסיבה זו, לא כל הקילוגרמים הללו הם "אקסטרה" אלא הם חלק מהשינויים הפיזיולוגיים של ההריון.

מתוך מחשבה על כך, נסביר כיצד לשמור על משקל נאות במהלך ההריון על מנת לעבור שלב זה בתנאים הבריאותיים הטובים ביותר.

האם ניתן לרדת במשקל במהלך ההריון?

במבט ראשון, ירידה במשקל במהלך ההריון היא סתירה. כל אחד יודע שגוף האישה עובר סדרה של שינויים פיזיים צפויים, ביניהם צמיחת הרחם.

העלייה הטבעית הזו במשקל הגוף מתרחשת בהדרגה והקילוגרמים שעולים נשים בהריון משתנים מאישה הרה אחת לאחרת.

בדרך כלל, העלייה במסת הגוף קשורה למאפיינים של גוף האם והתינוק. ובמקרים נדירים, כמו כמה הריונות מרובי עוברים, המשקל מוכפל.

לכן, במקום לנסות לרדת במשקל, מה שעליך לעשות הוא לשמור על משקל נאות ביחס למשקל הרגיל שלך. ואתה יכול להשיג זאת באמצעות האסטרטגיות שנחלוק איתך למטה.

1. לשמור על בקרה רפואית מתמדת

אם את לא יכולה להפסיק לחשוב עד כמה את רוצה לרדת במשקל במהלך ההריון, אז פנה לרופא המתמחה בתזונה לנשים בהריון לקבלת ייעוץ מתאים.

קודם כל, אתה צריך לדעת את מצב הבריאות שלך ואיך התינוק שלך מתפתח. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לבצע את כל בדיקות הבריאות המיילדות מהשבועות הראשונים להריון.

2. אמצו תזונה בריאה

במקום לנסות לרדת במשקל
לכן, במקום לנסות לרדת במשקל, מה שצריך לעשות זה לשמור על משקל הולם ביחס למשקל הרגיל.

הרגלי אכילה בריאים חיוניים על מנת לשמור על חיים בריאים, במיוחד במהלך ההריון.

אכילה בריאה כנראה לא מספיקה כדי לעזור לך לרדת במשקל, אבל היא תאפשר לך לשמור על שיעורים נורמליים בכל שלב בהריון.

זכרו שתשוקות וצריכה מוגזמת של סוגי מזונות מסוימים תורמים לעודף משקל. בנוסף, זה מגביר את הסבירות לסיבוכי הריון, כמו סוכרת הריונית.

לבסוף, שמירה על תזונה בריאה בהריון חשובה גם עבור תינוקך, שכן כל מה שאת צורכת מגיע לגופו הקטן המתפתח. המטרה העיקרית היא לשמור על משקל תקין, מבלי להשפיע על החיים שצומחים בתוכך.

אולי יעניין אותך: בדיקת גלוקוז בהריון

3. הפעל פיזית

רוב האנשים מאמינים שנשים בהריון לא צריכות לעסוק בפעילות גופנית, וזה לגמרי שגוי ומזיק. למרות שלפעילות גופנית במהלך ההריון יש כמה התוויות נגד, ברוב המקרים, מדובר בתרגול חשוב ביותר.

אם האישה ההרה לא מבצעת כל סוג של פעילות גופנית, היא מסתכנת לסבול מבעיות בריאות הקשורות לאורח חיים בישיבה. ביניהם, עודף משקל והפרעות מטבוליות אחרות.

לכן, הדבר הכי מומלץ הוא שתבצע פעילות גופנית בתדירות גבוהה, בעוצמה קלה ובינונית. אנו ממליצים לך לפנות לייעוץ מקצועי ממאמן מיומן, בנוסף לאישור הרופא המיילד שלך.

באופן אידיאלי, אתה צריך לעקוב אחר המלצות המאמן שלך, אבל, באופן כללי, אתה יכול לעשות פעילויות כמו שחייה, הליכה, יוגה ופילאטיס.

לרדת במשקל במהלך ההריון בכל מחיר?

במקום לנסות לרדת במשקל במהלך ההריון, עדיף לשמור על עלייה מתמדת ביחס למשקל שהיה לך לפני ההריון. לכן, כדאי לברר עם הרופא המיילד שלך מהי העלייה הצפויה והבריאה עבורך.

אם תחרוג מערך זה, ייתכן שתצטרך לשלול כמה סיבוכים בריאותיים של הריון, כגון רעלת הריון. לשם כך, מעקב מקצועי אחר ההריון שלך חיוני.

חלק מהנשים הרות עושות את הטעות באימוץ אסטרטגיות הרזיה לא בריאות במהלך ההריון, כגון דיאטות "נס" עם הנחיות תזונתיות מגבילות, או שגרות פעילות גופנית נמרצות. כולם עלולים לסכן את בריאות האם והתינוק כאחד.