גלה את הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים

בפסקאות למטה נספר לכם עוד על הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים
בפסקאות למטה נספר לכם עוד על הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים, שני אחים שכתבו אוסף סיפורים שאינספור ילדים למדו לאהוב.
כולנו מכירים וזוכרים סיפורי ילדים קלאסיים כמו את כף היד. אבל האם אתה יודע מי כתב אותם? היום, נספר לכם על הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים.

במידה רבה או פחותה, כולנו שמענו וקראנו הרבה סיפורי ילדים קלאסיים מסורתיים קלאסיים. למשל , כיפה אדומה, הנזל וגרטל, היפהפייה הנרדמת - כולם סיפורים מפורסמים של האחים גרים.

כל הסיפורים הללו נמשכו לאורך זמן כאשר דור אחר דור העביר אותם לילדיהם. עם זאת, זה גם נכון שהסיפורים האלה התפתחו באותה דרך שבה חיינו התפתחו עם הזמן שחלף.

במשך שנים רבות, דיסני לקחה על עצמה את המשימה להעלות סיפורי ילדים קלאסיים רבים על המסך הגדול באמצעות אנימציה. עם זאת, למרות ההיכרות שלנו עם הסיפורים הללו, לעתים קרובות איננו מודעים למי יצר אותם במקור או לאיזה אוסף ספרותי הם שייכים?

בפסקאות למטה, נספר לכם יותר על הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים, שני אחים שכתבו אוסף סיפורים שאינספור ילדים למדו לאהוב.

יצירת הסיפורים מאת האחים גרים

יעקב גרים ווילהלם גרים נולדו, בהתאמה, ב-1785 וב-1786. יותר ממאתיים שנה חלפו מאז, אבל את אוסף סיפורי הילדים הקלאסי שלהם ממשיך לקרוא ולהנות על ידי ילדים כיום.

סיפורים של האחים גרים הם לרוב בין הסיפורים הראשונים שילדים שומעים כשהם צעירים. מה שכן, הם מהידועים בהיסטוריה. בעבר, היה נפוץ שהורים מעבירים את הסיפורים הללו לילדיהם בעל פה, מכיוון שלמעט מאוד אנשים הייתה גישה לחומרים כתובים.

רוב הסיפורים של האחים גרים קיימים כיום ביותר ממאה שפות שונות. וכמובן, אי אפשר לשכוח להזכיר את העיבודים האינסופיים למסך הגדול של דיסני וחברות הפקה אחרות.

עם זאת, משהו בסיפורים האלה בהחלט השתנה. האמת היא שהאחים גרים השתמשו במידה רבה של אלימות ואכזריות באוסף המקורי שלהם. ופעמים רבות, התוכן היה ממש לא מתאים לקטנטנים.

הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים
הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים.

לכן, עם הזמן ואחרי התעקשות רבות, הם נכנעו ויצרו גרסאות ידידותיות יותר לילדים. להלן, נזכיר רק כמה מהמפורסמים שבהם.

הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים

לכלוכית

הנעליים המפורסמות ביותר בכל ההיסטוריה... הפעמונים האימתניים של חצות... סנדקית הפיות הקסומה ביותר בכל הזמנים... אם חורגת מרושעת ושתי בנותיה האיומות... וכמובן, הנסיכה האהובה עלינו, לכלוכית. אלו הם רק כמה מהאלמנטים המרכיבים את אחד הסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים.

כיפה אדומה

סיפור ילדים קלאסי נוסף מאת ג'ייקוב ווילהלם גרים מציג ילדה קטנה שמתבלטת בגלל כיפה אדומה. סיפור עם מוסר השכל חשוב מאוד, הוא מלמד את הקטנטנים שהם לעולם לא צריכים לשים את מבטחו בזרים.

"הנזל לקח את אחותו הקטנה ביד, והלך בעקבות חלוקי הנחל שהבריקו כמו חתיכות כסף שזה עתה טבעו, והראה להם את הדרך."

"יעקב גרים, אגדות גרים"

עמי ותמי

הסיפור הבא ברשימה שלנו הוא הנזל וגרטל, סיפור שנותן לנו הצצה לאלימות והאכזריות שהזכרנו למעלה. במקרה זה, הסיפור מספר על מכשפה שמפתה אח ואחות לביתה ולאחר מכן נועלת אותם בכלוב בתקווה לאכול אותם.

שלגיה, עוד אחד מהסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים

שלגיה היא אחת מהאגדות הגרמניות שהשפיעו הכי הרבה ברמה עולמית. נעשו עיבודים רבים לסיפור. עם זאת, בכולם, הדמויות הראשיות הן ילדה צעירה ומתוקה ו-7 גמדים חרוצים. רמתה ואכזריותה של המכשפה נוכחים גם בכל העיבודים.

הזאב ושבע העזים הצעירות

למרות שהסיפור הזה לא מוכר כמו האחרים ברשימה שלנו, מבוגרים השתמשו בו לעתים קרובות כדי ללמד ילדים להיזהר מזרים. ובהתחשב בכך שילדים אוהבים סיפורים הכוללים בעלי חיים, הסיפור הזה הוא אהוב על רבים.

היפיפייה הנרדמת

סיפור הילדים הקלאסי הזה הוא אחד שקיבל את הגרסאות השונות ביותר של מהלך ההיסטוריה שלו. עם זאת, הגרסה שרובנו מכירים היום היא זו שנוצרה על ידי צ'ארלס פרו, עוד יוצר גדול של ספרות ילדים.

עם זאת, גרסה זו של היפהפייה הנרדמת שכולנו מכירים עדיין כוללת רבים מהאלמנטים המקוריים מסיפורו של גרימם המקורי. לכן, עלינו לתת להם קרדיט חלקי.

סיכום

כפי שאתה יכול לראות, כמה מהסיפורים המפורסמים ביותר של האחים גרים הם אלה שגדלנו לשמוע ושילדינו למדו לאהוב גם הם. גם אם ראיתם אותם בסרטים, אל תפספסו את ההזדמנות לקרוא את סיפורי הילדים הקלאסיים האלה לילדים שלכם. הם בהחלט ייהנו מזה!