7 משחקים לתינוקות שזה עתה נולדו

אנחנו רוצים לספר לכם על 7 משחקים לתינוקות שזה עתה נולדו
עם זה בחשבון, אנחנו רוצים לספר לכם על 7 משחקים לתינוקות שזה עתה נולדו, מהם תוכלו ליהנות ביחד.
משחקים לתינוקות שזה עתה נולדו הם פעילויות פשוטות שעוזרות לעורר את השרירים והחושים של תינוקך. עשייתם תגביר את התפתחותם.

כשהתינוק היפה שלך יהיה בן חודשיים, הוא יכול להתחיל ליהנות מעוד משחקים איתך. עד עכשיו, עברתם הרבה לילות ללא שינה ושניכם התרגלתם לשגרה נסבלת יותר ויותר. ילדכם ער גם יותר, כך שהוא יכול לתקשר הרבה יותר. עם זה בחשבון, אנחנו רוצים לספר לכם על 7 משחקים לתינוקות שזה עתה נולדו, מהם תוכלו ליהנות ביחד.

אחד המשחקים הפשוטים ביותר שאתה יכול לשחק עם התינוק שלך הוא לחייך. בגיל זה, סביר מאוד שהתינוק שלך יפתח חיוך חברתי, ולעשות זאת הוא הישג גדול עבור רוב ההורים. יש לך הזדמנות לפתח את המיומנות הזו בכל פעם שאתה משכיב את התינוק שלך על הברכיים ומדברים או מחייכים אליו. בזמן שאתה עושה את זה, הם יגיבו רק כדי לשמוע את קולך ולראות את פניך.

עוד משחק פשוט הוא לשים את הרך הנולד עם הפנים כלפי מטה. להיות במצב זה יעזור להם לחזק את שרירי הגב והצוואר שלהם. הנח אותם עם הפנים כלפי מטה על שמיכה פרושה על הרצפה. הניחו אותם על זרועותיהם וודאו שאין להם שמיכות רופפות או צעצועים ליד הפנים. כעת צפו בהם כשהם מנסים להרים את ראשם ולהזיז אותו מצד לצד. אתה יכול להתחיל לתרגל את התרגיל הזה עם מפגשים שנמשכים בין 3 ל-5 דקות ביום. לאחר מכן, הגדל בהדרגה את הזמן של כל מפגש.

אתה יכול גם להניח את תינוקך על הגב על המיטה ובזהירות, כלומר, ככל שילדך מאפשר, לפתוח, לסגור, למתוח ולכופף את הידיים והרגליים. משחק מהנה נוסף כולל תפירת פעמונים לזוג עניבות שיער רכות והנחתם על פרקי הידיים והקרסוליים בזמן שהם נעים על המיטה. היזהר שלא יהיו לפעמונים קצוות שעלולים לפגוע בעור שלהם.

לעורר את החושים שלהם עם המשחקים הפשוטים האלה לתינוקות שזה עתה נולדו

בגיל הזה, התינוק שלך מתחיל לחקור את העולם, ומסיבה זו. הכל נראה חדש ומהנה. קל מאוד לעורר את החושים שלהם באמצעות משחקים פשוטים ועדינים. לדוגמה, אתה יכול לפוצץ בועות סבון, וזה יעזור לעורר את הראייה שלהם ואת חלקי הגוף שלהם גם כן. יש להיזהר שהבועות לא יתפוצצו להם על הפנים כדי שלא ייבהלו או יירטבו ולא ייכנס להם סבון בעיניים.

משחקים פשוטים לתינוקות שזה עתה נולדו
משחקים פשוטים לתינוקות שזה עתה נולדו.

כדי לעורר לצמיתות את חוש הראייה, חשוב מאוד שתיצור איתם קשר עין בכל פעם שאתה קרוב אליהם. ואם אתה רוצה לעורר את השמיעה שלהם, הדבר הכי פשוט שאתה יכול לעשות זה לשיר להם שיר ערש או שיר שאתה אוהב ושאולי יאהבו, ותעשה זאת בשקט. כמו כן, תוכלי לחלוק איתם רגעים אינטימיים על ידי האזנה לאותה מוזיקה שהאזנת לה במהלך ההריון, שכן התרגיל העדין הזה יגרום להם להרגיש בטוחים.

נסה לבחור שירים אופטימיים תוך כדי הכוננות. אם במקום זאת, אתה רואה שהם עייפים או נסערים, אתה יכול לנגן מוזיקה עדינה כדי להרגיע אותם. ואם התינוק שלך אוהב משחקים מהנים, אז אתה יכול להביא לו צעצוע עם צלילים או להזיז את הרעשן שלו למעלה ולמטה ולצדדים. אתה יכול גם להקליט את הקשקוש והרעשים שלהם ולגרום להם להאזין להם בזמן שאתה משמיע אותם בטלפון ומחקה אותם.

משחקים פשוטים לתינוקות שזה עתה נולדו

לנשק ולחבק את ילדך, בנוסף להפיכתו להרגל יפה, היא פעילות המעוררת את המגע של תינוקך. אתה יכול ללטף אותם ולתת להם לגעת גם בך בזמן שאתה קורא להם בשמם או מדבר איתם, תמיד תוך יצירת קשר עין.

זמן אמבטיה יכול להיות גם זמן למשחקים. כאשר אתה רוחץ את הקטן שלך, אתה יכול לאפשר לו להרגיש מרקמים שונים. עזור לעצמך עם ספוג, סבון, מים ושמן כדי שילדך ירגיש מרקמים שונים וגם טמפרטורות שונות.

ובסופו של יום, תוכלו להתכרבל איתם בזרועותיכם תוך כדי נדנדה בכיסא נדנדה, וכשהם יגדלו קצת - כבר חודשיים - זה הזמן המושלם לבסס שגרה של קריאת סיפור לפני השינה. קריאת סיפור לילדך תעזור לו להירדם הרבה יותר מוקדם, במיוחד אם זה נעשה לאחר יום שבו למדו ונהנו מאוד.