האם מותר לאכול מוצרלה בהריון?

נשים רבות שואלות את עצמן אם זה בטוח לאכול מוצרלה בהריון
עם זאת, נשים רבות שואלות את עצמן אם זה בטוח לאכול מוצרלה בהריון.
זה בסדר לכל מוצרלה בהריון כל עוד הגבינה הזו עומדת בדרישות ייצור מסוימות. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

מוצרלה היא אחת הגבינות הטובות ביותר שאתה יכול לאכול. הוא מכיל חלבונים בעלי ערך ביולוגי גבוה ותכולת שומנים נמוכה יותר ממוצרי חלב אחרים. עם זאת, נשים רבות שואלות את עצמן אם זה בטוח לאכול מוצרלה בהריון. האמת היא שלא ניתן לאכול את כל סוגי המוצרלה במהלך ההריון. אנחנו הולכים לספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת.

חלק מהגבינות עלולות לפתח חיידקים המזיקים לבריאות, כמו ליסטריה. זה מזיק במיוחד במקרה של נשים בהריון, מכיוון שהוא עלול לסכן את שלמות העובר. לכן, יש לנקוט בשורה של אמצעי זהירות בהקשר זה.

מאיפה המוצרלה?

כדי לקבוע אם ניתן לצרוך גבינה במהלך ההריון או לא, יש לקבוע את מקורה. במקרה של מוצרלה, האוכל עשוי מחלב באפלו או פרה. כאן, האתגר הוא לדעת אם מרכיב זה עבר תהליך פסטור או לא. במקרה שהוא לא עבר את טיפול החום, יש להימנע מצריכתו.

בדרך כלל, הסימון יציין אם החלב איתו מיוצר המוצר עבר פסטור. כך קל להבחין אם האוכל מתאים או לא. אם התהליך המפורש הזה לא מופיע, אז עדיף לא לצרוך מוצרי חלב, שכן זה עלול לגרום לבעיות לבריאות העובר.

היתרונות של מוצרלה בהריון

כפי שדיברנו, המוצרלה בולטת בתכולת החלבון שלה. רכיבי תזונה אלו חיוניים להבטחת התפתחות ותיקון של רקמות, כפי שנאמר במחקר שפורסם ב- Annals of nutrition & metabolism . בנוסף, אלו המצויים במוצרי חלב הם בעלי ערך ביולוגי גבוה, כלומר מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות.

צריכתו תסייע לעובר להתפתח בצורה חיובית, ובכך להבטיח את צמיחתו. אם יתרחש מחסור בצריכת חלבון, עלולות להיווצר בעיות בריאותיות הן עבור האם והן עבור התינוק.

יחד עם זאת, למוצרלה יש תכולה משמעותית של חומצות שומן רוויות. למרות שאלו נחשבו כמזיקים לבריאות הלב וכלי הדם, כעת הוכח שהם בריאים.

לסיום, עלינו להדגיש את נוכחותו של סידן במזון, שהוא המפתח להבטחת התפתחות תקינה של מסת העצם, כפי שהוכח ממחקר שפורסם ב- Nutrients. בנוסף, כדי לקדם את ספיגתו, יהיה צורך בחשיפה תכופה לאור השמש.

כיצד לצרוך מוצרלה בהריון

זה בסדר לכל מוצרלה בהריון כל עוד הגבינה הזו עומדת בדרישות ייצור מסוימות
זה בסדר לכל מוצרלה בהריון כל עוד הגבינה הזו עומדת בדרישות ייצור מסוימות.

אחד ההיבטים החיוביים של המוצרלה הוא שניתן לצרוך אותה במספר דרכים שונות במהלך ההריון. לאחר שבדקתם את התווית כדי לוודא שהחלב עבר תהליך פסטור, אפשר להוסיף אותו לפסטה, מנות אורז, סלטים ועוד.

זוהי גבינה בעלת טעם עדין מאוד וגומיות וגמישות גבוהים. לכן, זה יכול להיות חלק ממגוון גדול של מנות שונות. ישנם אפילו זנים שונים בשוק בהתאם לתכולת הלקטוז שלהם, כך שניתן למצוא מוצרים המתאימים למי שאינו סובלני ללקטוז.

הסיכונים בצריכת מוצרלה

הסיכון היחיד האפשרי הנגזר מצריכת מוצרלה בהריון, כל עוד היא מגיעה מחלב מפוסטר, הוא העלייה בערך האנרגטי של התזונה. זהו מזון המספק כמות משמעותית של קלוריות, כך שאם הוא לא נצרך במידה, הוא עלול לגרום לעלייה לא רצויה במשקל גבוהה מהרגיל.

בהקשר זה, אנו ממליצים להכניס אותו בהקשר של תזונה מאוזנת ומגוונת, בנוסף לתרגול גופני קל על בסיס קבוע.

גבינות שיש להימנע מהריון

באופן כללי, אנו ממליצים לכל הנשים ההרות להימנע מכל גבינה העשויה עם חלב גולמי או לא מפוסטר. מוצרים אלו עלולים להכיל חיידקים מזיקים, הגורמים לזיהומים המשפיעים על העובר והאם. בין הגבינות שכדאי להימנע מהן, בולטות הבאות:

  • פרמזן
  • גבינות לבנות מבשילות
  • רוקפור, גורגונזולה וגבינות כחולות אחרות
  • גבינות טריות ובורגוס

מצדו, אפשר לעשות חריג עם גבינות לבנות שהתבגרו. הדרך היחידה לצרוך מוצרים אלה היא אם הם בושלו בעבר בטמפרטורות גבוהות.

אתה יכול לצרוך מוצרלה בהריון

כפי שראית, אפשר לצרוך בבטחה מוצרלה בהריון, כן, כל עוד אתה שם לב לסימון התזונתי שלה. זהו מזון שמסוגל לייצר יתרונות בריאותיים, הן לאם והן לעובר.

אנו ממליצים לשלב גבינה זו עם צריכת מוצרי חלב אחרים העשויים מחלב מפוסטר. יוגורטים, למשל, נפלאים למניעת בעיות עיכול ולהגברת המגוון הביולוגי של המיקרוביוטה. קפיר הוכח גם כמספק חומרים מזינים מועילים רבים.