היתרונות של קיום שבט לאמהות

הצורך בקיום שבט באימהות
הצורך בקיום שבט באימהות.
קיום שבט חשוב לאמהות לתמוך ולדאוג אחת לשנייה, כדי שיוכלו לתת את המיטב מעצמן לילדיהן. לגלות עוד!

קיום שבט חיוני בכל הנוגע לפעולת האימהות. אמהות צריכות להיות עם אמהות אחרות. הסיבה לכך היא שהיא מאפשרת להם לחלוק חוויות, לבקש עזרה ולתת את התמיכה הדרושה אחד לשני. כתוצאה מכך, הם מסוגלים לתת את הגרסאות הטובות ביותר של עצמם לילדיהם.

הצורך בקיום שבט באימהות

לאורך ההיסטוריה, חברות חיו בקבוצות בכפרים או בקהילות. בכולם, החינוך היה מעשה משותף בין חברי הקהילה השונים.

"האנושות תוכננה לחיות בעדר."

- לורה גוטמן -

כאשר תינוק צעיר מאוד וצריך להיות בקשר עם אמו, קיום שבט מאפשר לה להקדיש להם את תשומת הלב. בינתיים, הקהילה שלה דואגת לאוכל, לניקיון הבית ולטיפול בילדים גדולים יותר.

סוג זה של מבנה חברתי מטריארכלי מקדם ערכים נשיים. במקביל, היא מקדמת כיבוד מקצבי חיים המאפשרים לאמהות להתחבר לאינסטינקטים הטבעיים שלהן ולהיענות לדרישות ילדיהן. יתרה מזאת, היא מספקת לאמהות פרנסה כך שהן לא יציפו מעייפות. התמיכה הרגשית הזו מגיעה מאמהות אחרות, שדואגות אחת לשנייה.

מגיל 3 או 4, שאר בני השבט (אבא, משפחה, חברים וילדים נוספים) הופכים לחלק מגידול הילדים. האם, שתמשיך להוות את התמיכה הרגשית הבסיסית, תוכל להמשיך לטפל באחים הקטנים או ללוות אימהות אחרות באמהותן.

בנסיבות אלה, אפשר לגדל ילדים בריאים על ידי התייחסות בכבוד לצרכיהם.

המשפחה הגרעינית: המערכת הגרועה ביותר לגידול ילדים

בעקבות דבריה של לורה גוטמן, זו המורשת של החברות המערביות להאמין שהורות היא בלעדית לאמהות ולמשפחה הגרעינית. כיום אנו חיים בערים גדולות, מבודדות בחללים קטנים ועם מעט אנשים. כתוצאה מכך, בהקשר זה, אמהות חייבות להתמודד לבד עם האימהות.

קיום שבט מאפשר לה להקדיש להם את תשומת הלב
כאשר תינוק צעיר מאוד וצריך להיות בקשר עם אמו, קיום שבט מאפשר לה להקדיש להם את תשומת הלב.

המערכת הפטריארכלית אחראית לעיצוב המבנה החברתי הזה. והמערכת הזו מתמקדת בכוח גברי שבו החזק שולט. בתרחיש זה, עלינו לגדל ילדים מנותקים שצריכים לפרוק את התוקפנות שלהם באמצעות כוחם.

זו הסיבה שהכוח של הנשיות ושל האימהות כמקור של חום והזנה רגשית נעשית בלתי נראה. הפרדת אמהות היא אחת הדרכים היעילות ביותר לגרום לנשים להתנתק מהאינסטינקט האימהי שלהן בגלל התשישות של גידול ילדים לבד.

מערכת זו בהחלט לא משמשת לגדל ילדים באהבה ובכבוד, כי גם אמהות וגם אבות מרגישים לבד מכדי להתמודד עם הנטל והאחריות של גידול ילדינו. ההוכחה לכך היא אינספור הפרידות המתרחשות כתוצאה מהתסכול ששני בני הזוג חווים

בעל שבט: אפשרויות להורות שבטית בחברה שלנו

למרות הנסיבות הקשות הנוכחיות להפעלת יולדות בריאה לילדינו, קיימות מספר אפשרויות שנותנות מנוחה לאמהות ומאפשרות להן להעניק תשומת לב טובה יותר לילדים:

  • קבוצות הנקה, המעדיפות הנקה, יוצרות את הקשר העיקרי בין אם לתינוק. דוגמה טובה לשבט ולאמהות.
  • קבוצות הורות, שבאמצעותן אמהות יכולות לחלוק חוויות ולקבל תמיכה רגשית.
  • שמור על קשרים בריאים עם המשפחה המורחבת, חברים ושכנים. כתוצאה מכך, אמהות מסוגלות לנוח ולטפל בעצמן.
  • דולות: אמהות שמטפלות באופן מקצועי באמהות טריות ובמשימות ביתיות בסיסיות. לכן, הן מאפשרות לאמהות להתמקד בטיפול בלעדי בתינוקות שלהן.
  • מטפלות: נשים שמחליפות מדי פעם את הדמות האימהית. לכן הם מטפלים בכבוד לצרכי הילדים הקטנים ביותר, ללא צורך ללכת למשפחתון.
  • בתי ספר עם גישות פדגוגיות חדשות בהן ילדים גדולים יותר יכולים ללמוד ללא הדרכה. גישות אלו מעדיפות הגנה וטיפול רגשי פרטני, פונקציה שבוצעה במקור על ידי המשפחה המורחבת והקהילה.

אוטופיה לעתיד הקרוב: גידול ילדים כקבוצה

לפני זמן לא רב ערכו קרדונה, מ' וטראן, ו' מחקר על שיטות גידול ילדים של משפחות ממוצא אפריקאי בקורדובה. הממצאים הראו כי משפחות אלו שימרו את מורשת אבותיהן באמצעות ביטויים עכשוויים.

בכך הם הכירו באם כמובילה בתהליכי החיברות של ילדיה. הם הדגישו את חשיבותם של קרובי משפחה, והעדיפו את השתתפותם בגידול הילדים. פרקטיקות של סולידריות, עזרה הדדית וגיבוש אנשים טובים היו ערכים חשובים בחינוך.

מחקר זה מראה כיצד ניתן לגדל ילדים קטנים בקבוצה בחברה שלנו. וזו עובדה שתעדיף את התפתחותם וצמיחתם באופן שיכבד יותר את הצרכים החיוניים שלהם.

פופולריים