התמודדות עם דרישות האימהות

אנחנו רוצים להקדיש זמן לדבר על התמודדות עם דרישות האימהות
אז, אנחנו רוצים להקדיש זמן לדבר על התמודדות עם דרישות האימהות.
תפקיד האמהות מלא בלחצים וציפיות חברתיות. ציפיות אלו לרוב אינן מציאותיות וגורמות לנו להרגיש לא מספיקים. זכור שאתה לא צריך להיות אמא מושלמת - רק מאושרת! עם זה בחשבון, אנחנו רוצים לדבר על התמודדות עם דרישות האימהות.

עבור נשים רבות, להפוך לאם הוא אחד החלומות הגדולים ביותר שלהן. לכן, בהזדמנויות רבות, הם מפתחים ציפיות לא מציאותיות שיכולות לקחת מהחוויה המשמחת הזו. בעיה זו נפוצה ורלוונטית הרבה יותר ממה שאתה עשוי להבין. אז, אנחנו רוצים להקדיש זמן לדבר על התמודדות עם דרישות האימהות.

דרישות האמהות: לחץ חברתי

מדי יום, נשים תופסות יותר סביבות וממלאות מגוון גדול יותר של תפקידים. להיות עובד, חבר, אמא, רעיה וכו', מייצר עומס נפשי שקשה לעמוד בו. למרות שיש חריגים והדברים משתפרים, נשים עדיין נוטות לקחת על עצמן את רוב המשימות הביתיות.

בזמן שאנחנו עובדים צריך לחשוב על מיליון דברים שונים... מה להכין לארוחת ערב... מה אפשר לקנות במכולת... כשיש פגישות לרופא של הילדים וכו' וכמובן, אנחנו לא יכולים לשכוח לטפל בנישואים שלנו. זה בגלל שהחברה מצפה מאיתנו לעשות הכל ולעשות את זה בצורה מושלמת. וכנשים, אנחנו נוטות להיות מאוד תובעניות גם מעצמנו.

הדרישות המוטלות על עצמן של האימהות רק מוסיפות ללחץ שאנחנו כבר מקבלים מהחברה. אנו חשים אהבה עצומה לילדינו ורצון להעניק להם את הטוב ביותר.

זה דבר טוב, כמובן, אבל זה גם יכול לגרום לנו כל הזמן לנחש את עצמנו ולהרגיש שאנחנו לא יכולים להתמודד עם הכל. והעובדה היא שזה בלתי אפשרי. וזה בגלל שאנחנו מנסים לעמוד ביעדים לגמרי לא מציאותיים.

אנחנו רוצים לדבר על התמודדות עם דרישות האימהות
עם זה בחשבון, אנחנו רוצים לדבר על התמודדות עם דרישות האימהות.

אנו מופגזים כל הזמן באידיאלים של האם המושלמת בכל מקום אליו אנו מסתכלים. התקשורת, החברים, המשפחה... נראה שלכל אחד בעולם יש דעה לגבי איך עלינו לגדל את ילדינו ולנהל את בתינו. ופעמים רבות, הדעות הללו סותרות.

לכן, אמהות מוצאות את עצמן מנסות להיות אוהבות וחומלות כלפי ילדיהן ובו בזמן מציבות גבולות. אנחנו רוצים לבלות עם הילדים שלנו אבל חייבים גם למלא את האחריות שלנו בעבודה.

אנחנו כל הזמן מלהטטנים כדי לעמוד בקצב של כל הדרישות וההצעות שמגיעות מהסביבה שלנו. וכשאנחנו לא יכולים לעמוד בקצב, אנחנו מרגישים מתוסכלים ומאוכזבים מעצמנו.

דרישות האמהות: ההשלכות

הבעיה הכי גדולה מתעוררת כשלחצים חברתיים נכנסים לראש שלנו ומשכנעים אותנו שאנחנו צריכות להיות איזושהי אשת פלא... אם חסרת אנוכיות ומקרבת כל, שמקדישה את כל קיומה לטיפול בביתה ובמשפחתה. וכמובן, היא אף פעם לא עושה טעויות, תמיד מחייכת, תמיד יש לה בית נקי, והילדים שלה אף פעם לא מתנהגים כראוי.

אנחנו חושבים שאנחנו צריכים להיות האחרונים לשבת לארוחות והראשונים לפנות את השולחן. יום רע אסור - לעולם לא נוכל לשכוח דבר ואנחנו חייבים להיות הדבק שמחזיק הכל ביחד. וכמובן, עלינו להיות תמיד זמינים עבור כולם, אך לעולם לא עבור עצמנו.

עם זאת, כאשר אנו מאמינים באידיאל הזה, אנו מפסיקים ליהנות מהמסע. האמהות הופכת לנטל כי לעולם לא נוכל לעמוד בסטנדרטים הבלתי אפשריים שלנו. תסכול, אשמה ורגשות של ערך עצמי מועט מתחילים להתיישב. אנחנו חוזרים על הכישלונות שלנו ולאט לאט מטביעים את עצמנו בחרדה.

אנו חשים אשמה על השארת ילדינו תחת השגחתם של אחרים. אם אנחנו צריכים להאציל משימה או לבקש עזרה, אנחנו מרגישים כמו כישלונות. ואם אנחנו לוקחים זמן לעצמנו, אנחנו מרגישים אשמים. לא משנה מה אנחנו עושים, אנחנו מרגישים שאנחנו לא מספיק טובים .

אתה לא צריך להיות מושלם

  • השלמות היא יחסית ובלתי ניתנת להשגה. לכל אדם יש את החזון שלו לגבי מהי שלמות. לכן, לעולם לא נוכל לרצות את כולם - וגם לא כדאי לנסות. הדעה היחידה שחשובה היא שלך, אז לך עם הבטן שלך.
  • אל תנסה לשלוט בכל פרט קטן בחייך או בחיי ילדיך. זה פשוט לא ריאלי ורק ישאיר אותך חרדה, מתוסכלת וחוסר יכולת ליהנות מאימהות.
  • תפסיק להעניש את עצמך על הטעויות שלך ותתחיל להעריך את מה שאתה עושה נכון! זה בסדר לעשות טעויות וללמוד. אמהות היא תהליך והיא לא מגיעה עם מדריך הוראות.
  • יש לך את כל הזכות להאציל, לבקש עזרה ולקחת זמן לעצמך. מה גם שחובתך לדאוג לרווחתך ולא להפקיר את עצמך לדרישות של אחרים. אמא מאושרת היא אמא מהסוג הטוב ביותר.
  • להיות גמיש. החיים הם לא תמיד שחור ולבן. בין להיות מושלם לבין להיות אסון מוחלט יש מיליון גוונים של אפור. אז, זה לא משנה אם איבדת את קור רוחך עם הילדים שלך היום או שהשארת כלים מלוכלכים בכיור.
  • יש יותר מדרך אחת להיות אמא. כל ילד וכל משפחה הוא ייחודי ובעל דינמיקה שונה. הילדים שלכם לא צריכים אמא חותכת עוגיות, הם רק צריכים את הנוכחות, האהבה והכבוד שלכם.

פופולריים